П'ятниця, 19 квітня 2024 року 12:10
   Четвер, 11 квітня 2024 року
  № 2024.15
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Чому я вважаю роботу міського голови незадовільною?
Автор: від 18 січня 2012 року

ПОЗИЦІЯ 

Закінчився ще один рік. І хоча ми вже далеко не діти і не так щиро віримо в доброго Діда Мороза, але так само, як у дитинстві, загадували щастя в Новому році собі, близьким та рідним. Люди досі щиро вірять у свою державу, своє місто, але з сумом можна констатувати, що таких стає все менше. Найгірше те, що все більше молодих людей не пов'язують своє майбутнє з Україною, з Каневом. Канів старіє, молодь залишає наше місто - не бачить перспективи. Це не тільки промахи в діяльності уряду, суб'єктивні та об'єктивні причини, у цю тенденцію значний «вклад» вносить і місцева влада. Від місцевої влади, від міського голови дуже багато залежить. Неоднозначно сприймається громадою міста діяльність Канівського міського голови та оцінка його звітування.

Моя оцінка роботи міського голови - незадовільно. Спробую пояснити, чому. Почну з останніх подій року: звіту міського голови та прийняття бюджету міста. Підзвітність влади та контроль за її діяльністю з боку громади є головними інструментами формування громадянського суспільства.

Звіт міського голови перед громадою не може бути формальністю, це прояв поваги та відповідальності за свої дії від імені громади. Призначення звіту на робочий день (як це було нещодавно в Каневі), коли мало хто зміг прийти, на мою думку, стало проявом неповаги до громади. Після трьох годин звітування люди, яких "попросили" прийти до міського будинку культури їх керівники (які, до речі, прямо чи опосередковано підпорядковані міському голові), стали просто розходитись. Щоб народ остаточно не розбігся, швиденько проголосували за звіт та заодно припинили обговорення звіту, не розпочавши його. Не варто міському голові так пишатися власним сценарієм звіту та заявляти, що лише троє канівців проголосували проти. Чомусь міський голова не згадав, що лише 26 депутатів разом із міським головою (із загальної чисельності депутатів 46 осіб) проголосували за звіт.

…А які чудові були обіцянки у Віктора Ніколенка в передвиборчій кампанії, Мюнхаузен відпочиває: і черги інвесторів, і Литвинець та Пекарі в межах міста, і аквапарки, і молодіжні центри. Де ж той обіцяний рай?.. Та про виконання передвиборчої програми в своєму звіті міський голова навіть не згадав.

На мою думку, немає у нас обраного міського голови, є голова міської адміністрації, як інколи сам себе називає Віктор Володимирович. А голову адміністрації не обирають, а призначають згори. Немає ще й тому, що наш міський голова вважає себе підпорядкованим не громаді, а вертикалі влади, керівництву області. І йому очевидно байдужа думка громади, головне - відрапортувати обласному керівництву.

Із метою догодити керівництву області була проігноровано думку громади та знесено старий автовокзал. Бажання успішно відзвітувати перед начальством та відкрити вокзал до 22 травня перемогло бажання громади зберегти вокзал. Ні в травні, ні в черві, ні в липні, ні в серпні автовокзал не відкрився. Зате старий вокзал знесли. Невже заради щебеню, на який перетворили таку капітальну споруду, що могла ще довго служити громаді? Невже у нас так багато спортивних закладів чи дитячих клубів? Обласним керівникам, може, й сподобались такі дії міського голови, та вони живуть не в Каневі, а ось приміщення вокзалу вже не повернути.

Комплекс "Авторіка", заради якого був знесений вокзал і яким так пишається міський голова, був збудований із порушенням усяких норм та правил і ще досі не введений в експлуатацію. Те, що він працює, є грубим порушенням закону і передбачає штрафні санкції в розмірі 10% від вартості виконаних робіт, а це близько п'яти мільйонів гривень. Може, штраф заплатить міський голова?

Площа навпроти автовокзалу, чомусь названа міським головою Ярмарковою, була побудована частково за рахунок "добровільних" внесків підприємців, які ведуть там підприємницьку діяльність. Були й такі "умови": мовляв, - не дасте грошей, ваші магазини згорнемо бульдозером.

Інвестиційна комісія теж збирала "добровільні внески" з підприємців за поновлення договорів оренди майна, землі. За будь-яку дію - плати. Не заплатиш - рішення не отримаєш!

Ще одне незаконне розпорядження міського голови, згідно з яким була створена комісія з усіх контролюючих органів із метою перевірки особисто моєї підприємницької діяльності. Дуже вже хотілося розправитись зі своїм опонентом на виборах. Комісію до перевірки я не допустив. Розпорядження було визнане незаконним та відмінене прокурором. Такі дії міського голови є перевищенням повноважень.

Упевненість у безкарності доходила до абсурду. Через наявність критики на адресу міського голови на сайті kaniv.net було направлено листа до власника цього сайту з "пропозицією" заборонити критику, бо це, мовляв, підриває авторитет нашого міста. А де ж свобода преси, свобода висловлювань?

Згодом міський голова видав новий шедевр, - розпорядження про те, що всі засідання за участю міського голови є закритими. Ось така у нас відкритість влади, так ми йдемо до Європи, демонструючи прозорість влади. Розпорядження, знову ж таки, було скасовано прокурором як незаконне.

Ще одна примха міської влади - вирішили об'єднати школи. Мета цього об'єднання була тривіальна - мовляв, не вистачає грошей у бюджеті. На найбільшу в області кількість заступників вистачає, а на дітей та їх освіту - ні. Незгода батьків, учителів, супротив обласного управління освіти для міського голови не мали значення. Тільки після громадських слухань, які провела громада та дала оцінку таким діям "молодої команди", питання об'єднання шкіл було зупинене.
Міському голові потрібно було б зробити висновки і більше прислухатися до думки громади та радитися з нею. Не сталося.

Навряд чи чує міський голова і громаду мікрорайону Костянець про її незгоду з планом переносу магазинів та закладання скверу Г.Т.Шкатюка на їх місці. Мало цікавився міський голова думкою громади та фахівців, коли заблокував рух транспорту по вулиці О.Кошового і закрив єдину магістральну вулицю в центрі міста. Не погоджувалась громада і на встановлення павільйонів на новій площі, які нині більше використовуються для зручного розливання горілки.

Бюджету міста це коштувало близько двох мільйонів гривень. Невже це найбільша потреба громади, чи, може, у нас є зайві гроші? Може, бюджет у нас бездефіцитний? Тільки щось не в'яжеться необхідність оптимізації шкільної мережі саме через нестачу коштів.

Ніхто не питав ту саму громаду, коли встановлювали по всьому березі Дніпра "розливайки", щоб споювати людей. Невже це і є ті самі культурні центри та молодіжні клуби? Саме там молодь підвищує свій рівень, тільки зовсім не культури! Це їх міський голова обіцяв у своїй програмі? То цей пункт перевиконали.

Можна віднести до виконання ще пункт про надходження інвестицій. За рік міський голова об'їздив чимало інших країн, а те, що не дали інвестицій, то вже не суттєво. Може, наступного разу дадуть?

За ініціативою минулої влади було зібрано дійсно добровільно близько ста тисяч гривень на ремонт денного стаціонару по вулиці Шевченка. Роботи були майже завершенні, залишилося зовсім трохи. Але прийшла нова влада, і все зупинилося. Невже нам уже не потрібен денний стаціонар? Чи навіщо нам ті хворі люди?

Можна було б усе це списати на помилки недосвідченої людини та "молодої команди". Дійсно можна - якби робилися висновки. Але все знову й знову повторюється. Саме тому не приймаю звіт міського голови та ставлю оцінку "незадо-вільно".

Прийняття бюджету знову повторило минулорічний сценарій. Знову було проігнороване громадське обговорення, не відбулося всебічного обговорення в комісіях, депутатських фракціях та групах. Формування бюджету розпочалося ще у вересні, але депутатів до цього не залучали. За кілька днів до сесії роздали проект бюджету - приймайте! Я не голосував за цей бюджет, бо вважаю, що він абсолютно не збалансований та не обгрунтований. Це бюджет без розвитку. Як можна проголосувати за дефіцит у вісім мільйонів гривень? Я проти нової оптимізації та скорочення шкільної мережі. Може, нам не потрібна позашкільна освіта, спортивні заклади та дитячі гуртки?

Не можна погоджуватися на таке фінансування, щоб потім просити. Ми повинні знати сьогодні, на що нам розраховувати завтра. Доводити свої потреби і не приймати такий бюджет, в якому закладено показники за фактом минулого року. Було б зрозуміло, якби такі показники фінансування були для всіх. Будуються гелікоптерні майданчики, "Авторіки", а на наші потреби просто не вистачає грошей. І чомусь не вистачає саме на молодь, на дітей. Чи будуть молоді люди та інші верстви населення відчувати себе потрібними нашій державі? Судячи з бюджету міста - ні!

Володимир КОРЖОВ, 
депутат Канівської міської ради

Олександр Скорина, 20 січня 2012, 03:28

  Сумно, але ж Володимир правий в своїх оцінках.
Мені болить політичний вибір Віктора Ніколенка. Знаю його як активну людину. Глибоко знає сільське господарство і добре його відчуває. Завдяки знанням, таланту й досвіду мав неабиякі успіхи, працюючи у сільськогосподарській галузі. Крах комуністичної імперії і зародження вільного суспільства привели молодого Віктора Ніколенка в приватний бізнес. Дуже нелегким і навіть небезпечним був початок розвитку українського приватного сектору в бізнесі. Та Віктор Володимирович і в цій галузі мав неабиякі успіхи. З досягнутими ним результататами порівняєш далеко не кожного бізнесмена. Більше того, вже на початку 90-х він розумів необхідність об'єднувати зусилля нового середнього класу суспільства для спільного захисту ним своїх інтересів. Він був в числі тих перших бізнесменів в Каневі, які ще на початку 90-х років за моєї участі як політика, на той час депутата міської і обласної рад у 1990 - 1994 роках, робили спробу створення першої громадської організації бізнесменів-підприємців, незалежної від тої влади, яка тоді ще дуже тяжіла ностальгією за комуністичними ідеалами. Невдалося ще тоді їм зареєструвати організацію, здолавши опір команди Олександра Пантелишина, який не санкціонував добро на реєстрацію створеної без його контролю організації. Бо було тоді таких, як Віктор Ніколенко мало, але ж він був серед перших. Спілка підприємців строрена і зареєстрована в Каневі значно пізніше і очолює її тепер Володимир Коржов, опонент Віктора Ніколенка.

2005 рік - Віктор Ніколенко активно підтримував Майдан і брав безпосередню участь у всенародному протесті. Я не носив тоді помаранчевих шарфів і стрічок не зважаючи на свою підтримку Помаранчевої революції, а одяг Ніколенка мав помаранчеві елементи. Звідки ж тепер ця прихильність до синьо-білих донєцкіх? Як обухом оглушив він мене на початку виборчої кампанії 2010-го року своїм повідомленням рішення балотуватися на посаду міського голови від Партії Регіонів... ((

Та ніколи б партія регіоналів не мала б такого впливу у Каневі, який вона має сьогодні, завдячуючи політичній зраді Ніколенка. Українцям сьогодні розраховувати на підтримку такої "сильної" партії рівнозначно, що нашим пращурам було б чекати блага від татаро-монгольського іга. Але очистилася Україна від татар, очиститься й від влади регіоналів. Шкода лише, якої ціни це коштує. А громада Канева не шанувала регіоналів своєю значною прихильністю на жодних виборах. Та й їх партійна організація не спромоглася мати в місті лідера вище рівня Олега Калніболоцького. Тепер мають скороспілих регіоналів: Чиж Валентину, Ніколенка Віктора. Так Олег Анатолієвич може втратити партійного портфеля...((


Олександр Скорина, 20 січня 2012, 03:40

  А бюджету Канів сьогодні ще не має, не зважаючи на те, що міська рада за щось 30 грудня проголосувала. Те "щось" не забезпечує мінімальних потреб міста в бюджетному фінансуванні, бо такої можливості не створено нормативами, що виходять з Кабміну і Держбюджету на 2012 рік. Тож справедливим було б замість прийняття бюджету адресувати до Вержовної Ради і Кабінету міністрів заяву від Канівської міської ради з протестом на нормативи для формування місцевих бюджетів на освіту, медицину, соціальний захист, комунальну сферу.



28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка