Понеділок, 29 квітня 2024 року 7:05
   Четвер, 25 квітня 2024 року
  № 2024.17
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Підприємці Канівського центрального ринку борються проти підвищення тарифу на торгівельне місце
Автор: від 18 червня 2013 року

СИТУАЦІЯ >>>>>

Між приватними підприємцями Канівського центрального ринку і міською владою черговий конфлікт. Справа в тім, що остання буцімто безпідставно збільшила плату за торгівельне місце. Тепер ціна торгівельного місця під ятку на базарі буде вартувати на 30% більше. Підприємці із таким ростом тарифів не погоджуються. Ситуацію досліджувала кореспондент "Дніпрової Зірки"

Як з'ясувалося, звістка, що тарифи збільшилися, упала на підприємців "як сніг на голову".

- Чутки про це ходили вже давно, але про кон-кретні дії мова не йшла. Нас не запрошували на зібрання ради ринку, не пояснювали причину збільшення тарифів, - розповідає голова ради підприємців центрального ринку Іван Максим'юк.

Піддають сумніву під-приємці й правочинність рі-шення виконкому, датованого 15 травня ц.р.

- Протокол засідання виконкому не вівся, ніяких документів нам представлено не було. До того ж, представника від спілки підприємців також не запросили. Виконком - це колегіальний орган, і шляхом збирання підписів такі рішення приймати не можна, - заявляє І.Максим'юк. 

Підприємці скаржаться, що й без підвищення тарифів часто платили за послуги, яких не отримували у повній мірі від керівництва ринку. Прибирання, чищення снігу, посипання доріжок сіллю і піском - все це робиться самотужки і в більшості випадків за власний рахунок.

- Узимку робочий день розпочинається з розчищення снігу самими підприємцями. Що поробиш, треба розчищати, бо люди падають, - розповідає приватний підприємець Канівського базару Віктор Лобас. - Цього місяця ми вже заплатили більшу суму, однак покращення не настало. Причин збільшення ніхто не пояснив. Поки що ціни на продукти ми не піднімали. Сподіваємося, що питання вирішиться.

Підприємці погоджуються оплачувати послуги, якщо вони, дійсно, виконуватимуться. Просто ж так, через чиюсь примху вносити кошти до казни КП "Міський ринок" відмовляються. 

- Туалет на ринку в жахливому стані, урн для сміття бракує. Здається, що ми платимо за повітря, - скаржаться підприємці. - До того ж, за світло на базарі платимо стільки ж, скільки й у себе вдома. А за сміття - втричі більше.

- До речі, у КП "Міський ринок" числиться дев'ять двірників, хоча за вимогою нам пред'явили трудові книжки лише п'ятьох. За нашою інформацією, у 2012р. комунальним підприємством "Міський ринок" за надання послуг було зібрано коштів на суму 1 млн. 200 тис.грн. Але запланований фонд заробітної плати на пра-цівників КП і нарахування на заробітну плату із 350 тис.грн. чомусь був збільшений до 550 тис.грн., що становить приблизно половину від загального збору. То скільки ще разів треба піднімати тариф, щоб усім вистачило? - каже Іван Максим'юк.

- Наразі за утримання ятки разом із оплатою соціального страхування, охорони та єдиного податку на місяць треба заплатити близько 800 грн., - розповідає підприємець В.Безселовська. - Це при тому, що торги нині, як кажуть, ніякі: робочих днів на місяць всього 14, і торги ведуться не більше п'яти годин на день. Піднімати ціни на товар ми не збираємося, адже відомо, що в Каневі вони й так зависокі. Податки ж з'їдають увесь дохід. Виходу немає, хоч закривайся.

До речі, багато яток на базарі і справді пустують.

27 травня ц.р. підприємці зібралися в Будинку рад.

- Ми сподівалися, що Канівський міський голова В.Ніколенко відмінить рішення виконкому, однак цього не відбулося. Влада пояснює свої дії тим, що в Каневі найнижчі тарифи на ринкові послуги в усій області. Але вона забуває про той факт, що в порівнянні з іншими містами, де підприємці прийшли на все готове, в Каневі ми самостійно будували магазини, облаштовували торгівельні місця, проводили лінії електромереж тощо, - розповідає голова ради під-приємців центрального ринку Іван Максим'юк.

За пошуком справедливості підприємці звернулися в прокуратуру. А доки влада і підприємці з'ясовують, на чиєму боці правда, жертвами можуть стати "стрілочники" - тобто покупці. Оскільки підвищені затрати підприємців невдовзі можуть вплинути як на вар-тість продукції, так і на її асортимент.

Коментар директора КП "Міський ринок" В.Малінського:

- Питання про збільшення тарифів постало ще в грудні 2012 року. Із січня по травень відбулося близько 10 нарад, засідань комісій, координаційних рад. На останньому засіданні координаційної ради підприємців виконкому було рекомендовано підвищити тарифи на 25%. У середньому ж їх підвищили на 15,5%. Так, допіру один квадратний метр на канівському базарі під торгівлю вартував 37 коп., після підвищення тарифів - 49 коп. Ми змушені були підняти тарифи, аби вижити, оскільки за 2,5 року мінімальна заробітна плата зросла на 45%, енергоносії збільшилися на 22%, вивіз сміття - на 55%, водопостачання - на 61% і т.д. Однак навіть при цьому Канів залишається далеко позаду в порівнянні з іншими містами Черкаської області, де вартість 1 кв.м. дійсно вартує чимало - 2,5-3 грн. Більшість підприємців до підвищення тарифів поставилися з розумінням. Це необхідна умова, аби ринок як комунальне підприємство продовжував існувати.

Коментар голови громадської організації "Спілка підприємців Канівщини", депутата В.Коржова:

- У житті канівського ринку беруть участь три сторони - це підприємці, які торгують на базарі, покупці і адміністрація КП "Міський ринок". І скільки буде існувати ринок, стільки й будуть виникати суперечності. Щоб дійти згоди, треба враховувати думку й інтереси всіх сторін. Якщо кількість підприємців на базарі зменшується, не можна вирівняти дохід за рахунок підвищення тарифу. Оскільки, врешті-решт, це збільшення ляже на плечі покупців через підняття цін на товари, в тому числі, й на товари першої необхідності, продукти. Тому має бути розмова за "круглим" столом, де необхідність підвищення тарифу буде аргументована, і всі разом дійдуть спільної думки.

Підготувала Катерина Прудка

Erisini, 2 серпня 2013, 12:06

  Ой, бідолашні!!! Тарифи їм трішечки підняли... Невже на придбання чергового автомобіля або дачі не вистачить?



28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка