П'ятниця, 19 квітня 2024 року 23:30
   Четвер, 18 квітня 2024 року
  № 2024.16
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Директор агрофірми «Заповіт Шевченка» Володимир Братаніч: «Високе звання ми заслужили усим колективом»
Автор: від 31 січня 2014 року

ПРАЦЕЮ ЗВЕЛИЧЕНІ >>>>>

Улітку хлібороба рідко можна застати вдома - все в полі. А тому одне з кращих сільськогосподарських підприємств Канівського району - агрофірму "Заповіт Шевченка" кореспондент "Дніпрової Зірки" вирішила відвідати саме взимку. Ще й нагода випала гарна - наприкінці 2013 року керівнику цього підприємства Володимиру Братанічу було присвоєно почесне звання "Заслуженого працівника сільського господарства України". Про трудові будні та перемоги агрофірми "Заповіт Шевченка", її керівника та працівників читайте у цьому матеріалі 

Від механізатора до керівника одного з кращих підприємств району

Уже дев’ять років успішним підприємством керує В.Братаніч. А починав кар'єру директор простим механізатором.

Народився В.Братаніч на Канівщині, в с.Гамарня. Батьки Володимира все життя працювали в колгоспі.

- Батько мріяв, щоб я був лісником, - зізнається Володимир Андрійович. - І я, послухавшись, навіть вступив після 8-го класу до лісогосподарського технікуму. Однак скоро зрозумів - не моє, покинув і пішов працювати механізатором у Хмільнянський радгосп, а згодом перейшов у Межи-ріцький. Саме звідти за направленням поїхав вчитися до Костромського сільськогосподарського інституту (Росія).

Закінчивши виш у 1986 р., молодий інженер-механік повернувся до України, в рідний Канівський район.

- Спочатку працював інженером в Межиріцькому радгоспі, потому обійняв посаду заступника директора. У 1989р. став головою колгоспу ім.Калі-ніна в селі Копіювате, де й працював до 2000 року, - пригадує В.Братаніч.

Працюючи в рідному краї, Володимир допомагав йому стати кращим, комфортнішим.

- Я допоміг заасфальтувати дороги по селу, провести телефонні лінії, щоб у жителів був зв'язок із світом. Також було побудовано 12 житлових будинків для працівників колгоспу, де вони мешкають і донині, - згадує В.Братаніч.

Потому чоловік займався фермерством, а в 2005 р. став директором новоствореної агрофірми "Заповіт Шевченка", філії провідного сільськогосподарського підприємства України - ПрАТ "Науково-виробнича фірма "Урожай". 

Агрофірма «Заповіт Шевченка»: стрімкий розвиток за 9 років

Агрофірма "Заповіт Шевченка" існує лише дев'ять років, а вже давно вважається одним із кращих сільгосппід-приємств на Канівщині.

- Перший рік ми обробляли 1200 га земель. Це угіддя в селах Копіювате і Мартинівка Канівського району, - пригадує В.Братаніч. - Із 2006 р. до нас приєдналися Полствин, Кононча, Степанці, Козарівка, Таганча, Беркозівка, Мельники, Курилівка, Бобриця, Литвинець. У 2013 р. ми почали обробляти землі ще й у Грищенцях, Тростянці, Чернишах і Пшеничниках.  А тому було прийнято рішення на базі Тростянця створити окрему нову філію "Урожаю", куди відійшли землі Тростянця, Чернишів, Грищенців, Бобриці, Курилівки. Наразі агрофірма "Заповіт Шевченка" обробляє 10 900 га землі. Підприємство має три відділки - у Копіюватому, Литвинці й Степанцях.

Славний урожай - від філії фірми «Урожай»

Агрофірма "Заповіт Шевченка" вражає не тільки кількістю земель, які бере на обробіток, а ще й якістю своїх врожаїв. Це закономірно. Під-приємство є філією НВФ "Урожай", а тому врожаї просто зобов'язані бути гарними. На Канівщині уже кілька років поспіль це одне з перших підприємств за результатами врожайності.

- Не став винятком і минулий рік, - каже керівник. - Пшениці зібрали 78 ц/га, сої - 28 ц/га, соняшнику - 49 ц/га, ріпаку - 42 ц/га, кукурудзи - 109 ц/га. 

Зима, а роботи ведуться

Російський поет О.Пушкін писав "Зима. Крестьянин торжествуя...". Утім, про працівників "Заповіту Шевченка" цього не скажеш. Вони працюють навіть у січні.

- Озиму пшеницю ми вже посіяли, наразі займаємося заготівлею органічних добрив, - пояснює Володимир Андрійович. - Використання міндобрив ми звели практично до мінімуму. Переважно використовуємо курячий послід із ПрАТ "Миронівська птахофабрика", з якою співпрацюємо, адже філія НВФ "Урожай" агрофірма  "Заповіт Шевченка" входить до ПАТ "Миронівський хлібопродукт". Є люди, які нарікають на неприємні запахи, що розповсюджуються довкола полів від використання курячого посліду. Однак варто розуміти, що використання органічного добрива насичує землю корисними речовинами, збагачує її і захищає. Що віддасться сторицею як врожаями, так і станом родючості землі в подальшому. Звичайно, можна використовувати хімію, яка "не пахне",  втім розумний господар  відзначається ощадливістю. Тож чому не використати готовий продукт для збагачення наших земель, а витрачати значно більші кошти, аби придбати інший і не кращий? Загалом, по "Заповіту Шевченка" і Дніпровській філії (ще одного підрозділу НВФ "Урожай" у Канівському районі) використовуємо близько 300 тис.тонн курпосліду в рік. Порівняльні характеристики врожайності підтверджують, що використання цього добрива позитивно впливає на наші землі.

Дива техніки

Допомагає вирощувати врожаї й сучасна техніка.

- Ми щороку оновлюємо техніку, залежно від потреби. Так, позаминулого року придбали новий трактор, у 2013 році головне спрямування було на посівну та грунтообробну техніку. Уся вона іноземного виробництва, - каже В.Братаніч.

Сучасною технікою працівники задоволені. Однак водії мріють про нові вантажні автомобілі.

- Уже восьмий рік їздимо на цих машинах. Це наша друга хата, - розповідають водії Віктор Гайворонський і Микола Биковець.

Молоді агрономи з'їжджаються з усієї України

Утім, ні органічні добрива, ані нова техніка не замінять головної сили для вирощування хліба - працелюбних і турботливих людських рук. Без відданих  працівників не мав би "Заповіт Шевченка" тої слави найпотужнішого підприємства району, не мав би його керівник звання "Заслуженого".

- Це - результат спільної кропіткої праці всіх працівників агрофірми "Заповіт Шевченка", - підтверджує В.Братаніч.

Наразі на підприємстві пра-цює 222 особи - це механізатори, водії, працівники адміністрації та різноробочі.

- В основному наші працівники - це жителі сіл, у яких ми орендуємо землі, але є люди, які йдуть до нас працювати, проживаючи в Каневі і навіть у сусідніх районах, - каже керівник.

- Є працівники, які тут від самого початку. Це механізатор Анатолій Котляр. Із ним і механізатором Сергієм Кушніковим (який уже пішов на пенсію) ми й піднімали разом виробництво, - розповідає Володимир Братаніч. - Наразі до нас приходять як працівники з досвідом, так і молодь, яка хоче працювати на сучасному під-приємстві. Так, у минулому році в "Заповіті Шевченка" проходили практику 25 студентів із Степанецького училища.

Окрім того, фірма "Урожай" відправляє й своїх працівників на навчання у виші до Києва, Білої Церкви, Умані.

- Студенти, які навчаються там, також знають про фірму "Урожай" і приїжджають у її філії на роботу, - розповідає Володимир Андрійович. - У минулому році ми навіть облаштували у Степанцях гуртожиток для молодих спеціалістів. Так, у 2010р. до нас приїхав на стажування Роман Романщак із Кіровоградської області. Молодий агроном-хімік добре проявив себе і вже п'ятий рік працює на підприємстві. Більше того, добросовісним працівникам ми допомагаємо придбати власне житло за допомогою безвідсоткового кредиту, який надає фірма "Урожай". Роман скористався цією пропозицією минулого року і придбав в Каневі двокімнатну квартиру.

Тут працюють цілими родинами

У "Заповіті Шевченка" працюють цілими родинами. У Степанцях працює сім'я Ярмошкіних: мати Валентина - кухарем, син Валерій працює обліковцем, а донька Наталія - вагарем. У Литвинці головним інженером працює В'ячеслав Авраменко. Тут також трудяться його дружина Оксана (обліковцем) і брат Геннадій (механізатором). А водій Анатолій Синьоокий привів і свого сина Олександра. Він працює охоронцем.

Утворюються в "Заповіті Шевченка" й нові сім'ї. Так, минулого року на підприємство прийшли молоді спеціалісти - Денис і Людмила. За час роботи в "Заповіті" вони одружилися. На Канівщині народилася нова сім'я - Маковійчуків. Згодом молодята перейшли на підвищення в Черкаси, де наразі й працюють у головному офісі НВФ "Урожай".

Ще одна новостворена сім'я Біланів - Віталій і Марина - проживають зараз у Тростянці. Прийшли вони в "Заповіт Шевченка" неодруженими. Чоловік працював дільничним агрономом,  дівчина - вагарем. Згодом відсвяткували весілля, а тоді перейшли працювати на Тростянецьку дільницю. Віталій уже на посаді головного агронома, а Марина - завідуючою складом. За рахунок підприємства їм придбали хату у новому селі, де наразі обживаються молоді господарі.

До зарплати ще й авто

Секрет успіху агрофірми "Заповіт Шевченка" - у пос-тійному стимулюванні своїх працівників. Так, підприємство (як і всі філії НВФ "Урожай") дуже серйозно ставиться до ведення Дошки пошани своїх найкращих працівників.

- Дошка оновлюється двічі на рік. Потрапити на Дошку непросто. Ми обираємо дійсно найкращих, враховуючи усі фактори - ставлення до роботи, техніки, трудову дисципліну, економічні показники, - розповідає В.Братаніч. - Визначаються претенденти на зборах колективу. Якщо людина потрапила на дошку пошани вперше, до заробітної плати їй виплачується надбавка у сумі 300 грн., якщо після піврічної перер-ви вона залишається на Дошці пошани, то сума премії зростає до 600 грн. І це ще не все. Людина, яка цілий рік віддавалася роботі на 100 відсотків, має можливість взяти участь у щорічному розіграші призів від НВФ "Урожай". Подарунки доволі серйозні - це холодильники, пральні машини, телевізори і навіть автомобілі. У перший рік розіграшу, в 2006 р., головний приз дістався саме нашому працівникові - Анатолію Котляру.

Останні роки працівникам "Заповіту Шевченка" на автів-ки не щастить, але з порож-німи руками все одно з розіграшу ніхто не повертається. Так, у 2013 році механізатор Віктор Будник виграв мобільний телефон, водій Олександр Слива - ноутбук, механізатор Геннадій Авраменко - серти-фікат на 5 тис.грн.

допомога пайовикам

Із повагою ставляться орендарі агрофірми "Заповіт Шевченка" до власників земельних паїв, які довірили їм свої землі.

- Із пайовиками треба працювати по совісті. Варто не забувати, що це, в першу чергу, їхня земля, - наголошує Володимир Братаніч. - Ми поважаємо наших орендодавців і завжди йдемо їм назустріч. Так, із 2013 р. орендна плата для всіх орендодавців становить 4,5% з гектара. Утім, багато селян звертаються з проханням отримати кошти наперед на рік-два, а то й на цілих п'ять років. Люди просять кошти на лікування, газифікацію осель. Ну як тут відмовити? Треба допомогти, от і допомагаємо. Он тільки з нових сіл, які приєдналися до нас минулого року, 13 осіб звернулися, аби взяти кошти наперед. Однак так роблять далеко не всі. Трапляється, що прийдуть нові люди, наобіцяють, збурять народ. У 2013 році така ситуація склалася у Тростянці, де ми тільки перший рік засіяли орендовані землі. Люди, наслухавшись солодких обіцянок засланців, почали вагатися. Але варто нагадати, що далеко не всі цих обіцянок дотримуються. Скіль-ки такого вже було - прийдуть, виріжуть увесь метал, виснажать землю і накивають п'ятами. І де шукати тоді тих чужинців? На жаль, до цього не зовсім чесного процесу підпрягаються ще й деякі газети, вміщуючи на своїх сторінках необ'єктивні, а то й завідомо неправдиві дані. Таким нечесним на руку журналістам хочеться зауважити: не забувайте, що люди, які піддаються на вашу "агітацію" і які, як свідчить практика, у дев'яти випадках із десяти будуть обмануті новоспеченими орендарями, прийдуть і спитають також і вас. Тож перш ніж обманювати людей, слід добре подумати про наслідки. Як ви знаєте, за наклеп відповідальність зараз дуже висока. А наших людей хочу застерегти - будьте обачними. 

Допомагає підприємство й селам, на території яких обробляє землі. Із кожною сільрадою укладена соціальна угода. 

- У минулому році за рахунок соцугод було виділено 500 тис.грн. на ремонт територіального центру у Степанцях, - каже В.Братаніч. - Також завдяки нашій співпраці вдалося відремонтувати будинки культури у селах Полствин і Копіювате, замінити вікна й двері у ФАП с.Козарівка, провести ремонт у Пшеничницькій сіль-ській раді, придбати нові зупинки для сіл Глинча і Трощин.

Також не забуває керівництво агрофірми "Заповіт Шевченка" про дітей і літніх людей.

- До Нового року ми всіх дітей вітаємо солодощами, а свято Перемоги не обходиться без вручення подарунків нашим ветеранам. Відгукуємося ми й на всі звернення і прохання від людей про допомогу. Адже до людей, як і до землі, треба ставитися з любов'ю, - відкриває секрет успіху Володимир Братаніч.

Катерина ПРУДКА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка