Середа, 24 квітня 2024 року 18:24
   Четвер, 18 квітня 2024 року
  № 2024.16
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Водозабір із Дніпра для Миронівської птахофабрики: питання нарешті зрушило з «мертвої точки»
Автор: від 30 липня 2015 року

СИТУАЦІЯ >>>>>

Питання використання артезіанської води для потреб ПрАТ "Миронівська птахофабрика" вже давно стало наріжним каменем у взаєминах громадськості та підприємства. Воно порушувалось ще під час будівництва перших черг об'єктів, існували навіть певні плани й обіцянки щодо здійснення водозабору з Дніпра. Проте минуло близько десяти років, а наміри так і не були втілені в життя. Разом з тим, актуальність цього питання не зменшилась, а останнім часом навіть зросла, про що свідчать настрої громадськості Канівщини.

 

Із одного боку ПрАТ "Миронівська птахофабрика" звітує та має всі підтверджуючі документи про те, що добові обсяги використання підземних вод не є критичними та відновлюються дуже швидко, наголошує, що водозабір здійснюється з глибинних водних горизонтів, що взагалі унеможливлює вплив на рівень води, яку використовує населення. З іншого боку не можна ігнорувати той факт, що в районі справді є проблеми з водою. Вони мають найрізноманітніші причини, починаючи від нестачі опадів, замулення водойм, випадків впливу людської діяльності та інших. Разом з тим, не можна абсолютно не брати до уваги й функціонування потужностей птахофабрики.

Відстоюючи передовсім інтереси жителів району, на необхідності вирішення цього питання наголошує голова районної державної адміністрації Сергій Дубенець. Взявши до уваги вимогу громадськості щодо будівництва водогону з Дніпра для забезпечення водою підприємства, він чи не перший керівник району, якому вдалось зрушити це питання з місця та зробити перші кроки задля реалізації проекту.

- Протягом останніх місяців серед жителів району зростає соціальна напруга щодо діяльності ПрАТ "Миронівська птахофабрика". Значною мірою це стосується саме використання води. Як голова РДА, своїм головним завданням бачу пошук шляхів вирішення цього питання. Звісно, всі ми розуміємо важливість розвитку бізнесу, цінність робочих місць, але переконаний, що й потреби людей мають бути задоволені. І це наша основна вимога, - відзначив Сергій Дубенець під час наради з представниками підпри-ємства, що відбулася 24 липня ц.р. за його ініціативи.

Нагадаємо, що нещодавно районною владою та керівництвом ПрАТ "Миронівська птахофабрика" таки було досягнуто попередніх домовленостей про будівництво водогону для забезпечення потреб підприємства. Відповідні заяви звучали і на сесії райради в присутності громадськості. Тож Сергій Дубенець поцікавився у представників птахофабрики, чи зафіксовані документально відповідні наміри та коли розпочнуться роботи. Разом з тим він повідомив:

- Реагуючи на досягнутий компроміс, районна державна адміністрація активно включилась у підготовчу роботу щодо будівництва водогону. На сьогодні ведеться діалог із ПАТ "Укргідроенерго" стосовно надання сервітуту на використання земельної ділянки, що знаходиться у його постійному користуванні, під розміщення споруд водогону. Проведено вибірку ділянок на шляху пролягання водогону. Всього їх нараховується 72, з яких 63 - земельні паї громадян, більшість з яких знаходяться в оренді ПрАТ НВФ "Урожай". Також поблизу наявні лінії електропередач для потреб будівництва. Крім того, ми внесли пропозицію щодо підключення до цього водогону попутніх сіл, - додав голова РДА.

Стосовно ж ПрАТ "Миронівська птахофабрика", то як стало відомо, нині з їхнього боку немає чіткого рішення щодо шляху пролягання водогону. Принаймні під час наради технічний директор підприємства Сергій Крюков зауважив, що на сьогодні документи, які б визначили шлях будівництва водогону, відсутні. Разом з тим, Сергій Крюков додав, що необхідно вивчити питання в частині надання земельних ділянок для реалізації проекту, що далі дасть змогу прийняти рішення на вищому рівні керівництва холдингу, і що підприємство погоджується взятись за технічну реалізацію водогону лише за умов підготовки районною владою проекту та досягнення згоди з пайовиками щодо викупу їхніх ділянок.

Коментуючи ситуацію, голова райдержадміністрації зауважив:

-  Прошу вас подивитися на існуючі проблеми з позиції людей, які проживають у районі. На їх території працює великий бізнес із мільйонними прибутками. Водночас у їхніх селах вщент розбиті дороги, відсутнє освітлення, на ладан дихають клуби та інше. Звичайно, вирішення усього обсягу проблем не є вашим обов'язком, але зрозумійте, що люди підтримають інвестора, який проявить турботу про той край, де веде свій бізнес, чий ресурс використовує, а не того, хто їх ігноруватиме. Переконаний, що єдиним правильним шляхом є співпраця з громадами, бажання почути їх, і зараз ви робите перші кроки в цьому напрямку.

До речі, погоджуються з думкою про необхідність взаємодії з громадами й директор Тростянецької філії ТОВ "НВФ "Урожай" Вадим Рудишин та керівник агрофірми "Заповіт Шевченка" Володимир Братаніч, які в якості альтернативи водогону запропонували попрацювати з людьми, обговорити їхні проблеми, у вирішенні яких могли б допомогти підприємства, що діють на їх території.

- Дійсно ситуація, що склалася, демонструє недостатність співпраці великого бізнесу з громадами. А це необхідно, адже що б там не регламентували документи й дозволи, з думкою людей теж треба рахуватися, - відмітив Вадим Рудишин.

У продовження думки голова райдержадміністрації запропонував ПрАТ "Миронівська птахофабрика" розглянути можливість укладення соціальних угод із громадами сіл та реєстрації об’єктів виробництва в населених пунктах, де здійснюється їх фактична діяльність:

- Саме через відсутність цього контакту з громадськістю я виступаю посередником між ними і вашим підприємством, шукаю рішення, які б задовольняли обидві сторони. На сьогодні люди вимагають здійснювати водозабір із Дніпра, і не реагувати на це - означає ще більше поглиблювати конфронтацію та провокувати негативне ставлення до себе. Я не знаю, як вирішить керівництво ПрАТ "Миронівська птахофабрика", але переконаний, що у будь-якому випадку потрібно шукати компроміси. До прикладу, це могли б бути соціальні договори з чітким контролем за цільовим використанням коштів, які б включали в себе вирішення наболілих питань.

Із-поміж іншого Сергій Дубенець звернув увагу представників птахофабрики на рішення сесії районної ради від 17.06.2015р. 38-14/VI "Про вплив на навколишнє природне середовище промислових підприємств Канівського району", відповідно до якого ПрАТ "Миронівська птахофабрика" на черговій сесії районної ради у вересні 2015 року має надати повну інформацію про часову перспективу початку і завершення будівництва водогону, забору води з Дніпра, з урахуванням пропозицій для використання води населенням сіл району:

- На минулій сесії районної ради, що відбулася в червні, представники птахофабрики заявляли про готовність підприєм-ства здійснювати водозабір із Дніпра, як тільки будуть надані дозволи на використання землі та проект. Переконаний, що з цього приводу зважене рішення приймуть депутати, які і є представниками громади району. Якщо вони визначать виконавцем цих завдань районну державну адміністрацію та виділять відповідні фінансові ресурси, ми будемо виконувати відповідне рішення.

Завершуючи зустріч, очільник району ще раз акцентував увагу представників птахофабрики на необхідності ведення постійного та рівноправного діалогу з громадами району: "Упевнений, що лише повага до людей, врахування їхньої думки є запорукою стабільного та успішного розвитку бізнесу. А успіх, не забуваймо, вимірюється не лише прибутками, а й залежить від іміджу та суспільного авторитету".

Сектор інформаційної та регіональної політики, забезпечення доступу до публічної інформації апарату Канівської РДА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка