П'ятниця, 29 березня 2024 року 1:02
   Четвер, 28 березня 2024 року
  № 2024.13
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Слід зважити всі «за» і «проти»
Автор: від 11 грудня 2015 року

ТЕНДЕНЦІЇ >>>>>

У Канівській районній державній адміністрації обговорили перспективи створення національного природного парку "Середньодніпровський"

3 грудня ц.р. в Канівській РДА відбулась нарада-консультація по створенню національного природного парку "Середньодніпровський". Нараду провів голова Канів-ської РДА Сергій Дубенець, представники управлінь і від-ділів райдержадміністрації та райради.

Розпочав обговорення головний архітектор Канівського району Віталій Скочко, який повідомив, що станом на 01.12.2015 року на території Канева та Канівського району зареєстровано 80 об'єктів та територій природно-заповідного фонду України загальною площею16493,31 га, що складає 12,9 % від загальної площі Канівського району. Території та об'єкти природно-заповідного фонду Канів-ського району включають в себе:

- 2 заповідники загальною площею5159,7 га;

- 1 національний природний парк площею3356,22 га;

- 1 заказник загальнодержавного значення площею405,0 га;

- 1 пам'ятку природи загальнодержавного значення площею5,0 га;

- 1 регіональний ландшафтний парк площею5562,5 га;

- 17 заказників місцевого значення загальною площею394,85 га;

- 30 державних пам'яток природи місцевого значення загальною площею62,15 га;

- 2 державних парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальною площею25,5 га;

- 25 державних заповідних урочищ загальною площею1522,39 га.

Із вищеназваних об'єктів тільки один має чітко визначені межі і функціонує відповідно до наданого статусу. Інші об'єкти існують формально. У відповідних підрозділах Канівської РДА відсутні будь-які підтверджуючі документи щодо встановленого статусу територій та об'єктів природно-заповідного фонду Канівського району.

За задумом, територія "Середньодніпровського" природного парку охоплює прибережну частину території Дніпра в Канівському, Золотоніському й Черкаському ра-йонах.

Канівська ділянка розташована на правому березі Дніпра і простягається смугою близько30 кмзавдовжки і39 кмзавширшки  уздовж правого берега Дніпра. Це так звані "Канівські гори" - частина Придніпров-ської височини. Дніпровська ділянка розташована в долині Дніпра, включає острови і фрагменти лівобережжя Ка-нівського району, південно-західну частину Золотонісь-кого та північну частину Черкаського району, Ірдинсько-Мошногірську ділянку, розташовану в центральній частині Черкаського району.

Національні природні парки (НПП) мають загальнодержавне значення і є природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами. До їхніх завдань належить збереження, відтворення і ефективне використання природних комплексів та об'єктів.

- В Україні зонування НПП поділяються на чотири зони: заповідну, зону регульованої та стаціонарної рекреації і господарську зону. Заповідна зона призначена для охорони, збереження та відновлення найбільш цінних природних комплексів. Тут можна проводити лише науково-освітню діяльність за умови, що вона не шкодить природним комплексам. Відвідування заповідної зони туристами не дозволяється. Зона регульованої рекреації грає роль захисту для заповідної зони, оберігає її від негативного впливу людини чи природних чинників. У цій зоні є екологічні стежки, а також маршрути екологічного туризму та постійних екскурсій. Забороняються рубки лісу, промислове рибальство і мисливство. Зона стаціонарної рекреації слугує для розміщення готелів, кемпінгів, інших об'єктів рекреаційної інфраструктури. Господарська зона призначена для проведення на її території господарської діяльності з метою виконання покладених на парк завдань. Також на території господарської зони можуть розміщуватися населені пункти і відповідно землі інших землевласників і землекористувачів. Господарська діяльність має здійснюватися з дотриманням вимог охорони довкілля і погодженням з адміністрацію парку, - роз'яснив в.о. начальника управління Держгеокадастру у Канівському районі Дмитро Мироненко.

Дискусійним в обговоренні стало питання фактичного обмеження земельних ділянок, що можуть увійти в територію національного парку, адже на території НПП забороняється прогін свійських тварин, випасання  худоби, усі види лісокористування, заготівля кормових трав, лікарських та інших рослин, мисливство, рибальство, туризм, пересування механічних транспортних засобів (за винятком шляхів загального користування), геологорозвідувальні роботи, будівництво споруд, шляхів, влаштування місць відпочинку населення, розведення вогнищ, стоянка транспорту, а також проїзд і прохід сторонніх осіб.

Сільських голів і жителів прилеглих територій Канівського району хвилює обмеження користування власними земельними ділянками. Адже ведення сільськогосподарської діяльності (вирубка/посадка дерев, землеробство, буріння свердловин, облаштування колодязів та ін.) згідно з законодавством повинні узгоджуватися з керівництвом парку. Також виникло питання функціонування діючих підприємств в умовах створення національного природного парку "Середньодніпровський" та подальше забезпечення робочими місцями мешканців району.

Дмитро Мироненко наголосив, що ділянки землі й водного простору з усіма природними ресурсами та об'єктами вилучаються з господарського використання і надаються НПП у порядку, встановленому Законом України "Про природно-заповідний фонд України"(ст.20) та іншими актами законодавства України. До складу територій парків можуть включатися ділянки землі та водного простору інших землевласників та землекористувачів. Для втілення цієї ідеї в життя потрібне схвалення клопотань центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища та його органами  на  місцях, а також погодження з власниками і первинними користувачами природних ресурсів у межах території парку.

Наразі продовжується обговорення переваг та недоліків створення національного природного парку "Середньодніпровський". Тож Канівська районна державна адміністрація вважає за доцільне констатувати наступне:

- створення Національного природного парку "Середньодніпровський" слід проводити після завершення документального оформлення вже існуючих територій та об'єктів природно-заповідного фонду Канівського району та виносу в натуру їх меж;

- громадськості слід надати вичерпний перелік всіх переваг та обмежень у користуванні майном при створенні НПП у Канівському районі;

- після збору усіх вихідних даних по створенню національного природного парку "Середньодніпровський" ініціювати громадські обговорення з вищевказаного питання.

Сектор інформаційної та регіональної політики,

забезпечення доступу до публічної інформації апарату Канівської РДА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка