Неділя, 28 квітня 2024 року 17:19
   Четвер, 25 квітня 2024 року
  № 2024.17
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Водозабір із Дніпра для птахофабрики
Автор: №411 від 19 лютого 2016 року

СИТУАЦІЯ >>>>>

Чи виконає ПрАТ «Миронівська птахофабрика» рекомендацію Канівської районної ради щодо будівництва альтернативного водозабору до березня 2017 року?

Питання використання потужностями ПрАТ "Миронівська птахофабрика" артезіанської води із підземних родовищ Канівщини вже кілька років поспіль є одним із проблемних питань району. У квітні минулого року, аби привернути увагу влади до цієї проблеми, активісти провели в Каневі акцію протесту, під час якої блокували рух транспорту по вулиці Енергетиків. Екологи  б'ють на сполох, попереджаючи, що ресурси природи не безкінечні, використовувати воду із артезіанських свердловин для технічних потреб надпотужного виробництва - злочин, направлений проти наших нащадків, котрі житимуть на цій землі через 30, 50, 100 років

Підземні горизонти мають здатність виснажуватися - говорять спеціалісти-екологи. Вони стверджують, що подібне виснаження вже відчувають жителі сіл Канівського району, навколо яких розташовані потужності птахофабрики - в їхніх криницях знижується рівень води. У відповідь на попередження екологів керів-ництво ПрАТ "Миронівська птахофабрика" надає висновки досліджень, проведених гідрогеологами, в яких зазначається, що діяльність птахофабрики не впливає на рі-вень водозабору Канева на цей час, і не впливатиме протягом наступних 25 років. Також результати досліджень, проведених на замовлення підприємства, показали від-сутність впливу водозаборів ПрАТ "Миронівська птахофабрика" на джерела водопостачання в прилеглих селах.

Погоджуючи клопотання ПрАТ "Миронівська птахофабрика" для отримання спеціального дозволу на користування надрами Ліпляв-ського та Степанцівсько-Козарівського родовищ підземних вод із метою видобування корисних копалин (йдеться про видобування води із підземних горизонтів) у лютому 2012 року, депутати Канів-ської районної ради VI скликання рекомендували тоді підприємству спільно із відповідними управліннями Канівської РДА розглянути можливість альтернативного водопостачання підприємства з інших джерел (йдеться про будівництво водозабору з Дніпра - ред.) і рекомендували "протягом 5 років розробити проектну документацію та запровадити використання водопостачання з альтернативних джерел" (цитата із рішення Канівської районної ради від 29.02. 2012р. №13-7/VI).

Із того часу минуло чотири роки. Аби дізнатися, як виконується це рішення, депутати Канівської районної ради VII скликання винесли на порядок денний позачергової сесії питання про хід виконання цього пункту. Як передбачено законодавством, попередньо це питання розглянули на засіданні постійної комісії Канівської райради з питань агропромислового комплексу та земельних від-носин, екології, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій, на яку покладено контроль за виконанням рішення. 

Засідання відбулося 10 лютого ц.р. у Каневі. Крім членів комісії на засіданні були присутні голова Канівської райради Володимир Плисюк, громадські активісти, депутати Канівської міської та ра-йонної рад, екологи, журналісти.

Голова комісії, депутат райради Олег Лактіонов надав слово начальнику відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, будівництва та з питань цивільного захисту населення Канівської РДА Віталію Скочку. Він повідомив, що на виконання пункту 3 вищеза-значеного рішення райради керівництво ПрАТ "Миронівська птахофабрика" спільно з управліннями та відділами райдержадміністрації веде роботу - проведено декілька нарад і круглих столів, на яких обговорено можливість спорудження альтернативного водогону, попередньо визначено трасу, по якій планується провести водогін, і визначені власники та користувачі 72-х ділянок, по яких він проходитиме.

Але громадських активістів обурив той факт, що протягом трьох років із часу ухвалення рішення не відбувалося конкретних дій. Робота, що ведеться птахофабрикою та райдержадміністрацією наразі, могла б, на думку активних членів Канівської громади, проводитися більш динамічно, адже до кінця терміну, відведеного на виготовлення проектної документації та спорудження водогону, залишився один рік.

Депутат Канівміськради Володимир Коржов, який також був присутнім на засіданні, запитав, чому, коли підприємство здійснює будівництво нових потужностей, самостійно і в короткі терміни вирішує питання із орендою земель, проводить перемовини із власниками та користувачами земельних ділянок, готує проектну документацію, а у випадку будівництва альтернативного водогону перекладає цю роботу на спеціалістів райдержадміністрації. Голова громадського об’єд-нання ВО «Майдан» Олександр Корнєєв запитав, чи не розглядається можливість будівництва водозабору із річки Росава, яка протікає значно ближче до потужностей під-приємства. Канівський еколог Микола Чорний зазначив, що в країнах Європи підприємствам надають дозвіл на водозабір із річок за течією нижче рівня викидів відходів того ж підприємства. Таким чином, підприємства зацікавлені в якісному очищенні стоків, встановленні ефективних фільтрів, спорудженні очисних споруд. Він запропонував розглянути подібний варіант водозабору з річки Росава ПрАТ "Миронівська птахофабрика". Володимир Коржов за-пропонував комісії у проекті рішення не рекомендувати, а зобов’язати підприємство прискорити виконання рішення й поставити перед керівництвом ПрАТ «Миронівська птахофабрика» конкретні терміни для їх виконання.

Далі перед присутніми виступили представники ПрАТ "Миронівська птахофабрика". Світлана Ніколаєнко, начальник відділу охорони навколишнього середовища ПрАТ "Миронівська птахофабрика" повідомила, що птахофабрика працює в межах законодавства, має усі необхідні дозволи й готова, співпрацюючи з органами влади, продовжувати роботу щодо проектування та спорудження альтернативного водогону. Технічний директор ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Андрій Сапіга доповів, що затримку в подальшій роботі з проектуванням альтернативного водозабору викликала невизначеність громад сіл, що розташовані вздовж траси майбутнього водогону, стосовно необхідності спорудження водогонів у селах. За словами спеціалістів птахофабрики, без визначення кількості води, необхідної для сільських водогонів, що будуть під'єднані до водогону птахофабрики, визначити загальну кількість потужності водозабору неможливо.

Аби пришвидшити та систематизувати роботу щодо проектування  водогону, Віталій Скочко запропонував скласти календарний план робіт.

У підсумку члени постійної комісії вирішили рекомендувати депутатам перенести розгляд питання про хід виконання пункту 3 рішення Канівської районної ради від 29.02.2012р. №13-7/VI "Про погодження клопотання ПрАТ "Миронівська птахофабрика" на отримання спеці-ального дозволу на користування надрами Ліплявського та  Степанцівсько-Козарівського родовищ підземних вод із метою видобування корисних копалин" на наступне чергове засідання сесії райради, аби дати час спеціалістам на складання календарного плану та узгодження інших питань.

На засіданні комісії були також озвучені питання, що стосуються переробки від-ходів виробництва ПрАТ "Миронівська птахофабрика".

Марія ГЛАМАЗДІНА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка