Субота, 20 квітня 2024 року 1:52
   Четвер, 18 квітня 2024 року
  № 2024.16
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Як живеш, завод «Магніт»?
Автор: від 20 жовтня 2016 року

ПРОМИСЛОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ КАНЕВА >>>>>

Колись це потужне підприємство давало роботу п'ятьом тисячам канівців. Але в  90-і роки завод "Магніт", орієнтований в основному на потреби військово-промислового комплексу, значно скоротив виробництво. Тоді більшість "магнітівців" втратила роботу. Попри кризу, повну зміну номенклатури продукції, значний спад виробництва та інші негаразди заводу вдалося вистояти й зберегти свою спеціалізацію. Про те, як живе завод "Магніт" сьогодні, що виробляє та які перспективи має - розповіли кореспонденту "Дніпрової Зірки" голова наглядової ради ПАТ "ЕМЗ "Магніт", директор ТОВ "Магнітприлад", доктор фізико-математичних наук Ярослав Федорин і голова правління товариства Сергій Чернов.

Електромеханічний завод "Магніт" був заснований у Каневі 47 років тому. Тут виготовляли обчислювальну техніку для потреб народного господарства та військової галузі. Невдовзі після здобуття Україною незалежності у 1995 році завод став акці-онерним товариством. А потім на під-приємстві почалася криза. Подібні  проблеми у ті часи спіткали більшість підприємств України. Багато з них взагалі припинили своє існування. Каневом ширились чутки про те, що "Магніт" закривають, а обладнання здають на металобрухт. Однак завод не припиняв свого існування ні на один день. Переживши скрутні часи, він і сьогодні працює й випускає нові види продукції як для потреб звичайних людей, так і для оборонної промисловості. Звісно, кіль-кість працівників і обсяги виробництва не можна порівняти із тими, що були у 80-х роках минулого століття. Але потреба у точній механіці, яка є спеціа-лізацією заводу, і сьогодні, в часи високих технологій, є досить високою.

У 2007 році держава продала свою частку акцій заводу шляхом відкритих торгів. Так "Магніт" став  приватним акціонерним товариством (ПАТ), акціонерами якого є 275 фізичних осіб із числа колишніх і нинішніх працівників заводу та товариство з обмеженою відповідальністю "Інтелектуальні технології - ІТ".

Сергій Чернов, який очолює завод із 1996 року, а наразі є головою правління товариства "ЕМЗ "Магніт", розповідає, що для погашення боргів свого часу виконавчою службою були продані приміщення будівельного та транспортного цехів, складські приміщення, їдальня та частина обладнання. Однак керівництву заводу вдалося зберегти значну частину приміщень і устаткування, що дозволило продовжувати виробничу діяльність.

- Чутки про те, що на "Магніті" нічого не залишилося, не достовірні. У нас є інша проблема - дефіцит кваліфікованих кадрів - токарів, фрезерувальників, інших спеці-алістів, - говорить С.Чернов. - Частину приміщень у нас орендують  ТОВ "Ергопак" і ТОВ "Сатурн".  Сьогодні не використовуються тільки приміщення у десятиповерховій будівлі. У той же час виробничий процес на заводі ніколи не припинявся. Працює конструкторське бюро, гальванічний цех, готується виробництво нової продукції, активно завойовуються ринки збуту. В майбут-ньому плануємо відновити власну лабораторію.

Наразі основною продукцією ПАТ "ЕМЗ "Магніт" та дочірнього ТОВ "Магнітприлад" є виготовлення деталей і вузлів точної механіки загального та військово-технічного призначення, а також вироби з металу, пластмаси тощо.

Сьогодні вироби "Магніту" - це магнітні головки, що використовуються в "чорних ящиках" літаків і гвинтокрилів,  механічні деталі до ракет, прицілів, гранатометів, кулеметів і такі мирні вироби як сапи, граблі, пластикові відра й санчата для дітей, пилорами та запчастини до них, тощо. Має завод потенційні можливості по виготовленню комп’ютерів.

- Нашими партнерами і замовниками є підприємства з Києва, Черкас, Білої Церкви, Переяслава-Хмельницького та інших міст України, - говорить голова наглядової ради ПАТ "ЕМЗ "Магніт" Ярослав Федорин. - Із кожним роком обсяги виробництва поступово зростають - за останні п'ять років нам вдалося збільшити обсяги продукції вдвічі. Аби рухатися вперед, ми дбаємо про модернізацію виробництва - у 2013 році придбали сучасний фрезерний верстат з числовим програмним управлін-ням та лінію планарного монтажу для пайки безкорпусних ра-діокомпонентів. У цьому році вже проавансували придбання ще одного оброблювального центру тайванського виробництва. Також реконструювали один з механічних цехів, у якому в наступному році плануємо запустити виробництво нового виду продукції. Для цього відремонтували близько2000 кв. мпокрівлі. Також у 2017 році будемо освоювати виробництво світлодіодних ламп і сонячних колекторів - пристроїв, для опалення приміщень і підігріву води.

Сьогодні на "Магніті" працює 150 осіб. Більшість з них - висококваліфіковані спеціалісти, віддані своїй справі.

- Це наш золотий фонд, - говорить Ярослав Федорин про працівників заводу.

Шанують на підприємстві начальника конструкторсько-технологічного відділу Володимира Архиповича Шокарєва, інженера по підготовці виробництва, винахідника Володимира Петровича Тарана, слюсаря-ремонтника Василя Майченка, токаря шостого розряду Володимира Коваля та інших майстрів своєї справи, котрі віддали заводу не один десяток років, не залишили рідне підприємство в часи скрути.

Сергій Чернов із сумом говорить про те, що колектив заводу "Магніт" поступово старіє.

- Коли я прийшов сюди працювати, середній вік працівників складав 27 років. Тепер, якщо підрахувати, він складе 50 або й вище. Нам конче потрібні молоді спеціалісти, які б запозичили досвід старших майстрів. Колись за спиною одного майстра стояли, як мінімум, два учні. Сьогодні бажаючих опанувати ці складні й цікаві професії практично немає. Однак ми не опускаємо рук, для того, щоб залучити молодь, плануємо в майбутньому збудувати багатоквартирний будинок для наших працівників і залучених спеціалістів із інших міст України, - ді-литься планами Сергій Чернов.

Середня заробітна плата на "Маг-ніті" сьогодні складає близько 3500 грн. Як і раніше, на підпри-ємстві працює профком, із яким укладений колективний договір, у якому прописані усі передбачені державою соціальні гарантії для працівників. Поступово проводиться ремонт приміщень і кабінетів, санвузлів.

- У цьому році ми, нарешті, почали благоустрій заводського стадіону, - говорить Сергій Чернов. - Плануємо відремонтувати фасад приміщення, встановити на ньому електронне табло. А вже наступного року проведемо реконструкцію футбольного поля, облаштуємо системи поливу, два туалети.

Отже, «Магніт» живе і діє! 

Марія ГЛАМАЗДІНА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка