Четвер, 28 березня 2024 року 23:07
   Четвер, 28 березня 2024 року
  № 2024.13
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

«Канівська ГАЕС збереже унікальний ландшафт у власності держави», - Юрій Литвиненко, заступник гендиректора ПАТ «Укргідроенерго» з перспективного розвитку
Автор: від 1 грудня 2016 року

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю >>>>>

- Стільки суперечок навколо Канівської гідроакумулюючої електростанції. Поясніть, будь-ласка, навіщо вона потрібна? І чому саме у цьому місці, де поблизу немає ні великих виробників електроенергії, ні великих споживачів?

- Підприємства і громадяни споживають електроенергію нерівномірно. Вдень - більше ніж вночі, протягом тижня - більше, ніж на вихідних. А ТЕС і АЕС працюють, не зупиняючись. Так само і сонячні та вітрові електростанції виробляють струм не тоді, коли потрібно, а коли є сонце чи вітер. Щоб накопичувати електрику, в усьому цивілізованому світі використовують гідроакумулюючі електростанції.

Коли в системі надлишок енергії (наприклад, вночі), ГАЕС закачує воду в спеціальний резервуар вище рівня моря. Коли з'являється потреба в потужностях, цю воду спускають назад через турбіни. Виробляється енергія. Як величезні акумулятори, ГАЕС накопичують великі обсяги електроенергії. Це дозволяє розвантажити систему під час пікових навантажень.

Це називається "маневрові потужності". Якщо таких маневрових потужностей не вистачає, відбуваються відключення і більш серйозні аварії. ГАЕС виконують роль "подушки безпеки". Без ГАЕС Україна не зможе забезпечити стабільну роботу енергосистеми, а значить, і об'єднати енергетичну систему з Європою.

Тому Канівська ГАЕС - пріоритетний проект. А місце для будівництва обумовлене рельєфом, який забезпечує перепад висот, необхідний для роботи ГАЕС. До речі, попит на електроенергію тут теж є. Канівська ГАЕС забезпечуватиме потреби центральних регіонів України.

- Чи розглядали ви інші альтернативи покриття пікових навантажень, крім ГАЕС?

- Саме гідроакумулюючі гідроелектростанції - найбільш ефективний та екологічно чистий спосіб накопичення електроенергії. Недаремно на ГАЕС припадає 99% накопичувальних потужностей у світі. В Європі загальна потужність ГАЕС сягає 45 ГВт і продовжує зростати. Це Європа. А чим ми гірші?

- Якою буде вартість будівництва?

- Вартість будівництва Канівської ГАЕС менша, ніж європейські аналоги, причому, рівень безпеки закладається набагато вищий (проти зсувів, проривів, землетрусів тощо). Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2013 р. № 1050-р загальна вартість Проекту становила близько 1,5 млрд. дол. США у гривневому еквіваленті. Аналогічна за потужністю ГАЕС, яка наразі будується в Швейцарії, коштує майже вдвічі більше (за меншого рівня безпеки).

- За чиї гроші?

- Переважну частку коштів на фінансування будівництва забезпечать міжнародні фінансові установи на надзвичайно вигідних для української держави умовах. Листи підтвердження участі у Проекті вже надіслали Європейський інвестиційний банк та Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

- Різні організації виступають проти будівництва ГАЕС. Вони вбачають великі ризики від будівництва. Чому ви на це не зважаєте?

- Плітки і міфи не мають нічого спільного із реальністю. Візьмімо рівень радіоактивного забруднення. У мулі водосховища радіоактивність не перевищує 1,5-3% від норми, і цей рівень не зміниться. Дніпро забезпечує питною водою дві третини населених пунктів України, або 35 млн. мешканців. Чи розглядався би проект, якби був хоч якийсь ризик для мільйонів? Маячня! А факти в тому, що вода навіть стане кращою, бо ГАЕС перемішує різні шари води. Стояча вода буде насичуватися киснем і самоочищуватися. ГАЕС дасть друге життя Канівському водосховищу. Ось в чому полягає правда.

- А як же вирубування лісів?

- На території майбутнього будівництва відсутні ділянки природно-заповідного фонду! В тому числі - із грабовим, дубовим або буковим лісом. Якщо десь є незаконні вирубки, то це не на нашій території. Канівська ГАЕС не має до цього жодного відношення. До речі, водогони, якими воду качатимуть у верхню водойму, будуть підземними. Грунт відновлять і висадять дерева. Чому б не висадити рідкісні види? Давайте організуємо спільний проект з екологами. Ми відкриті.

- Це правда, що дія попередньої екологічної експертизи проекту будівництва ГАЕС закінчилася? Чи розроблятиметься нова екологічна експертиза? Коли і ким?

- Для нової або повторної державної екологічної експертизи проекту немає законодавчих підстав. Позитивний висновок державної експертизи на оновлений проект ми отримали в березні 2013 року. Експертизу проводила "Укрдержбудекспертиза". Чинне законодавство не вимагало експертизи Мінекології, але ми добровільно надали матеріали. В жовтні 2013 року міністерство надало позитивний висновок. Підтверджувати висновок добровільної експертизи не потрібно. Спільно з європейськими фахівцями зараз завершуємо підготовку "Оцінки екологічного та соціального впливу" за міжнародними стандартами. Цей документ буде оприлюднений незабаром.

- Якщо все так добре, чому не долучали громадськість до обговорення будівництва?

- Долучали, інформували, проводили слухання, при Черкаській облдержадміністрації працює робоча група, куди може увійти кожен бажаючий. Але опоненти активно розповсюджують міфи. Тож будемо працювати ще активніше. Проведемо інформаційну кампанію. Організуємо опитування, як люди хочуть розпорядитися коштами, виділеними на соціальну інфраструктуру. Нагадаю, це понад 300 млн. грн. Рішення приймає місцева влада, і люди мають право висловитися. Ми, енергетики, найбільше зацікавлені, щоб люди знали правду про Канівську ГАЕС.

- Які інтереси зачіпає ГАЕС?

- Землі природно-заповідного фонду, що розташовані поруч, уже перерозпо-ділені через незаконні схеми. Хтось пригледів і землю, відведену під будівництво ГАЕС. Хочу попередити всіх, кому пропонують ділянки. Вас обманюють. Землю виділено ПАТ "Укргідроенерго", з правом постійного користування. Цільове призначення - розміщення, будівництво, експлуатація й обслуговування будівель і споруд енергогенеруючих підприємств, тип власності - державна. З відповідними записами можна ознайомитися в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Будівництво суперечить тільки інтересам шахраїв та олігархів, які хочуть прибрати до рук землю. Насправді, інтересам законослухняних громадян ГАЕС відповідає. По-перше, збереже унікальний ландшафт у власності держави, а по-друге, підніме Канівщину, дасть роботу, допоможе розбудувати дороги й інфраструктуру.

Підготував Сергій КОВАЛЕНКО 


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка