Четвер, 28 березня 2024 року 12:09
   Четвер, 28 березня 2024 року
  № 2024.13
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Повернення легенди
Автор: від 9 лютого 2017 року

ПРАЦЕЮ ЗВЕЛИЧЕНІ >>>>>

Дніпробуд святкує 90-річчя із серйозними планами на майбутнє

90 років - поважний вік. Особливо, якщо 90-річчя святкує будівельна організація, в послужному списку якої - каскад гідроелектростанцій і розбудовані поруч із станціями міста й містечка. Мова йде про ПрАТ "Канів-Дніпробуд". 7 лютого ц.р. компанія відзначила 90 років із дня створення. Три роки тому Дінпробуд став приватним акціонерним товариством. Очолив знамениту канівську будівельну організацію із майже віковою історією будівельник із стажем Володимир Сєрбан. Напередодні ювілею він розповів журналістам "Дніпрової Зірки" про те, чим нині живе Дніпробуд та які плани має на майбутнє.

У далекому 1927 році в Запоріжжі було створено будівельну організацію для спорудження Дніпровської ГЕС та будівництва підприємств. 8 листопада 1927 року відбулося закладання Дніпрогесу, будівництво якого тривало до 1933 року. В післявоєнні роки Дніпробуд відновлював зруйновані та звів низку нових електричних станцій і промислових підприємств у Миколаєві й на Закарпатті. Потім було будівництво Каховської ГЕС, розбудова міста Нова Каховка й кількох підприємств у ньому, Дніпродзержинської ГЕС, каналу Дніпро-Кривий Ріг, будівництво Київської ГЕС. Всюди, де працював Дніпробуд, виростали нові міста й селища - Нова Каховка, Новодністровськ, нові житлові масиви у Дніпродзержинську тощо.

Із 1963 року базою Дніпробуду став Канів, у якому на той час проживало не більше 7,5 тисячі людей. Саме тоді перші будівельники Дніпробуду та інших організацій, які брали участь у спорудженні Канівської ГЕС, прибули сюди, аби перетворити стародавній Канів у сучасне місто гідроенергетиків. У пік будівництва тут нараховувалося до 5000 працівників.

Завдяки Дніпробуду в Каневі була споруджена не тільки Канівська ГЕС, а й житлові багатоквартирні будинки, школи, дитячі садки, новий корпус лікарні, кінотеатр, будинок рад, бібліотека А. Гайдара, завод "Магніт", сирзавод і хлібзавод, комплекс сходження на Тарасову гору й багато інших об'єктів. Саме дніпробудівці надали місту тих рис, які ми бачимо й зараз. На спорудженні об'єктів Дніпробуду працювало не одне покоління канівців. Із нього вийшли кілька десятків династій будівельників, багато працівників підприємства були удостоєні державних нагород.

Були в історії Дніпробуду й важкі часи. Позбавлений державного фінансування й замовлень Дніпробуд змушений був боргувати працівникам заробітну плату, поступово скорочувати штат, а згодом і призупинити свою діяльність. Попри все легендарному підприємству вдалося вижити й зберегти значну частину майнового комплексу.

Як розповів нинішній керівник ПрАТ "Канів-Дніпробуд" Володимир Сєрбан, свій ювілей будівельна організація відзначає із сміливими планами на майбутнє. Потужності підприємства будуть задіяні при будівництві Канів-ської гідроакумулюючої станції, а, отже, дніпробудівці будуть забезпечені фронтом робіт на найближчі 7-10 років.

- Нові власники, яким належить 76% акцій товариства, вже придбали для Дніпробуду мобільний бетонний завод, - розповідає Володимир Сєрбан. - Це обладнання може переміщатися й працювати безпосередньо на місці розгортання будівництва. Його потужність - 60 кубометрів бетону на годину. Відновлено й старий бетонний завод. На зароблені торік кошти було закуплено нову пилораму.

За словами директора, на підприємстві збереглася столярна майстерня - 18 верстатів майже готові до використання. Однак дах майстерні протікав, тож нові господарі мусили полагодити покрівлю. Також їм вдалося відремонтувати й привести до порядку пересувний кран та оформити всю дозвільну документацію на нього. У Дніпробуді був збережений полігон залізобетонних конструкцій, у тому числі, стаціонарний кран вантажопідйомністю 38 тонн, гаражне господарство, транспортний цех. В арсеналі підприємства - сучасний екскаватор "Дуосан", старий екскаватор, трактори, інша техніка. Найближчим часом буде відновлено роботу лабораторії, яка сертифікуватиме виготовлений на підприємстві бетон за сучасними стандартами.

- Найбільша цінність будівельної організації насправді не в техніці й обладнанні, - говорить Володимир Сєрбан. - Ці речі можна придбати або орендувати на час проведення робіт. А ось кваліфіковані працівники, які вміють професійно користуватися обладнанням і машинами, котрі якісно й оперативно виконують поставлені задачі, - справжня цінність. В умовах, коли робочі спеціальності втратили престижність, коли професійно-технічні училища вже десяток років не випускають спеціалістів-будівельників, механізаторів, токарів, збирати трудовий колектив нам доводиться буквально по крихтах. Якщо до нас приходить працювати фахівець своєї справи, котрий добросовісно виконує роботу, таку людину ми намагаємося не відпускати від себе, створюємо для неї всі належні умови, заохочуємо.

Багато хто з нинішніх спеціалістів "Дніпробуду", за словами Володимира Сєрбана, пройшов перевірку під час будівництва різноманітних об'єктів у компанії, в якій він працював раніше. Це спорудження верхньої водойми Дніст-ровської ГАЕС,  будівництво траси Київ-Одеса тощо. Ці люди є кістяком Дні-пробуду. Кожен з них у своїй професії 10 і більше років. До цього кістяка новіт-ні дніпробудівці "підтягнули" інженерно-технічних працівників, бетонярів, транспортників, охоронців.

- З початком будівництва ГАЕС ми значно збільшимо кількість працівників. Наприклад, під час будівництва верхньої водойми Новодністровської ГАЕС працювало в різні періоди до 4,5 тис. робітників. Люди трудилися у дві-три зміни. Техніка не зупинялася ні вдень, ні вночі впродовж року. Тоді ми працювали вахтовим методом. Скоріше за все, так само буде організовано роботу на будівництві Канівської ГАЕС. При потребі в робочих руках ми віддаватимемо перевагу місцевим будівельникам, - розповів Володимир Васильович. - І тут для нас найголовніше не вигода, яку ми отримаємо, заощаджуючи на відрядженнях чи необхідності розселяти кудись наших співробітників. Канів - місто, яке пам'ятає славу Дніпробуду, тож ми ставимо собі за мету відроди-ти колишню міць цього підприємства-легенди. У Каневі живуть потомки тих славних дніпробудівців, які спорудили цілий каскад Дніпровських ГЕС, десятки тисяч квадратних метрів квартир, декілька десятків заводів, школи, дитсадки й інші об'єкти. Тож ми маємо шанс відродити будівничі династії канівців і кращі традиції Дніпробуду, вдихнути нове життя в саме місто.

Нині звучать різні думки з приводу будівництва ГАЕС. Хтось обома руками підтримує цю ідею, хтось категорично проти. Як спеціаліст, який має досвід роботи на Новодністровській ГАЕС, можу стверджувати, що велике будівництво дає небувалий поштовх для розвитку міст і районів, у яких воно відбувається. Разом із промисловими об'єктами росте інфраструктура, активніше йде торгівля, розвивається ринок нерухомості, не відстає від нього сфера послуг. Крім того, місцеві бюджети отримують додаткові кошти, які спрямовуються на розвиток соціальної сфери - школи, дитсадки, медицину, ремонт доріг тощо. Від будівництва виграють усі й, у першу чергу, люди, котрі отримають можливість працювати й мати стабільний заробіток, та їхні родини, - говорить Володимир Сєрбан.

Наразі підприємство готове виконувати й має ліцензію на земляні роботи, підготовку котловану, бетонування й інші види робіт. Директор запевняє, що Дніпробуд, як і раніше, готовий працювати на місто - виконувати ремонти соціальних споруд, будувати й оновлювати об'єкти інфраструктури.

- Канів і Дніпробуд тісно пов'язані між собою своєю історією і людьми, які жили в місті й будували його - говорить Володимир Сєрбан. - Впевнений, ми маємо не тільки спільне минуле, а й щасливе майбутнє. Як будівельник, я знаю, що міста, які не будуються, поступово занепадають. У такі міста не повертається після навчання молодь, шукаючи роботу в столиці чи в інших мегаполісах, місто старіє, у ньому народжується все менше дітей. Однак у Канева має бути інше майбутнє. Це місто з унікальною історією, неповторними краєвидами, працьовитими людьми, воно має своє особливе повітря, яким легко дихати, має свою особливу енергетику. Ми маємо одночасно розвивати його і зберігати. Із поваги до тих людей, котрі власними руками збудували новий Канів, ми не маємо права тупцювати на місці й втрачати те, що залишили нам у спадок батьки. Ми, як і вони, повинні рухатися вперед. А це означає, що ми маємо засукати рукави й почати працювати.

Із настанням літа дніпробудівці планують улаштувати в Каневі масштабне святкування 90-річчя свого підпри-ємства. Володимир Сєрбан запевняє - відзначатиме все місто, адже чи не в кожній канівській родині були і є люди, які колись працювали в Дніпробуді. До Канева запросять відомих артистів, спортсменів, організують концерти й зустрічі ветеранів-будівельників, згадають тих, хто розбудовував місто.

- Будемо раді бачити на святі усіх канівців - від малого до великого, аби спільно відзначити день народження Дніпробуду й надихнутися на нові звершення й перемоги, - підсумував Володимир Сєрбан.

Підготували Марія ГЛАМАЗДІНА, Євген БРУСЛІНОВСЬКИЙ


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка