Четвер, 28 березня 2024 року 16:12
   Четвер, 28 березня 2024 року
  № 2024.13
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Розбір польотів: чому місто програло району битву із сніговою стихією?
Автор: від 8 лютого 2018 року

ПЕРША ТЕМА >>>>>

Три тижні тому, 18 та 19 січня Черкащину буквально засипало снігом. Висота снігового покрову в Каневі становила в середньому 50 см. Боротися із такою кількістю снігу на дороги міста вийшла техніка комунальних підприємств "Місто" та "ЖЕК", однак цих потужностей було недостатньо. На допомогу прийшли приватні підприємства "БВМ-Транс" та "Канів-Граніт", які надали ще чотири одиниці техніки. «Дніпрова Зірка» запитала в канівців, як би вони оцінили роботу комунальних підприємств під час снігопаду...

На відміну від більшості канівців, котрі при бажанні могли перечекати снігову блокаду в своїх теплих квартирах і будинках, лікарі швидкої допомоги мусили не лише обов'язково виходити на роботу, а й добиратися на виклик до кожного пацієнта. Тож найпершим, до кого звернулися кореспонденти газети, був завідуючий Канівською підстанцією Черкаської станції швидкої допомоги  Костянтин Глушко. Він розповів, що нинішній снігопад завдав чимало клопоту лікарям швидкої.

- У перші дні снігопаду в Каневі чистили лише центральні дороги, - розповів Костянтин Глушко. - Маленькі вулички і провулки залишалися засніженими і практично недосяжними для автомобілів швидкої допомоги. Якщо старенькі УАЗи, ще якось справлялися із покладеним на них завданням, то сучасні "ГАЗелі" застрягали ще на території лікарні, яка не була розчищена від снігу. Наші водії намагалися під'їжджати якнайближче за адресами викликів, однак часто лікарям і медсестрам доводилось залишати автомобілі й добиратися до пацієнтів пішки. На щастя, екстрених пологів чи інших невідкладних випадків у ці дні не трапилося. До речі, мушу відзначити, що в деяких селах району, куди довелося їхати на виклик нашим лікарям, дороги були розчищені краще, ніж у місті. Тож оцінити роботу канівських комунальників по розчищенню снігу я можу лише на двійку. Сподіваюсь, місцева влада зробить висновки із цієї ситуації та вживе заходів, аби сніговий колапс на дорогах міста більше не повторився.

Не кращої думки про роботу комунальників і мати двох дітей, жителька вул. Ольги Кобилянської пані Інна.

- 18 і 19 січня по вулиці Маяковського не ходив міський транспорт. На ці дні припало завершення шкільних канікул. Однак і в четвер, і в п'ятницю моя донька, яка навчається у 5-у класі, залишилася вдома через заметену дорогу. Молодшого сина ми також не змогли доставити до дитсадка. Добре, що разом із нами живе бабуся-пенсіонерка, яка залишилася вдома наглядати за дітьми, інакше мені б довелося відпрошуватися з роботи. Вперше автобус на нашій вулиці з'явився лише в суботу 20 числа, після того, як дорогу розчистив грейдер. Роботу комунальних служб у ці дні я оцінюю на двійку.

Голова громадської організації людей з інвалідністю Наталя Капустян розповіла, що через снігові замети мусила просидіти вдома майже два тижні, оскільки пересуватися по нечищених вулицях на візку було неможливо.

- 18 січня ми проводили в територіальному центрі зустріч із членами громадської організації, присвячену Водохрещі. Від авто до дверей терцентру мені та ще кільком візочникам допомогла дістатися лопата і міцні чоловічі руки. Наступні два тижні я провела, не виходячи з квартири. Продуктами харчування в цей період мене забезпечували рідні й друзі. Та все ж за роботу комунальних служб, котрі дбали про зручності для жителів міста, я ставлю чотири бали.

А ось приватний підприємець Олена Воюцька оцінила роботу комунальних служб на четвірку із плюсом.

- 18 січня, коли почався снігопад, приблизно о 6-й ранку ми вирушили у справах до Києва. Було приємно бачити, що центральні дороги Канева і району в цей час вже були почищені від снігу. Ми доїхали до Києва без перешкод і так само повернулися додому в Канів. На відміну від інших ра-йонів, за наш, Канівський, не було соромно. Усі дні "снігового полону" до наших магазинів добиралися постачальники із Черкас і Києва. Траплялися затримки на 2-3 години, однак в цілому ми були забезпечені необхідним товаром. Враховуючи кількість снігу, що випав, вважаю, що наші комунальні служби зробили все можливе.

Керівник автопідприємства-перевізника "М+М" Євгеній Маланчев також поставив комунальникам тверду четвірку за роботу з усунення наслідків снігопаду.

- Завдяки тому, що центральні дороги були розчищені від снігу, міський транспорт не зупинився, - розповів Євгеній Маланчев. - Не вдавалося забезпечити транспортним зв'язком лише вулицю Маяковського, оскільки вона розташована на крутих підйомах і спусках. Якщо на якомусь із маршрутів виникали замети, ми повідомляли про це комунальні служби, і ті направляли техніку, аби розчистити проблемні ділянки. Звичайно, із такою кількістю снігу було складно впоратись. Через це на маршрутах виникали затримки, бувало й таке, що пасажирам доводилося виштовхувати автобуси із заметів. Натомість через складну ситуацію на дорогах 19, 20 та 21 січня було відмінено усі приміські рейси автобусів.

Керівник комунального підприємства "ЖЕК" Андрій Шацьких розповів, що ввірене йому підприємство готувалося до снігу, однак не до такої його кількості. Проблем із пальним не виникало - його запаси були достатніми. Працівники "ЖЕКу" були забезпечені також сіллю, піском і лопатами. Однак у дні снігового полону комунальникам бракувало спецтехніки.

- В арсеналі КП "ЖЕК" два трактори МТЗ та ЮМЗ, які працювали практично цілодобово упродовж трьох днів. Наші во-дії Микола Ломака та Павло Бондаренко не вставали з-за керма тракторів з раннього ранку і до пізньої ночі. При-йшли на допомогу й наші колеги із КП "Управління ВКГ". Ще одну одиницю техніки ми наймали в канівського підприємця Володимира Буряка. Роботу нашого підприємства я б оцінив на чотири бали. Визнаю, могли б спрацювати і краще. Більшість наших працівників, а особливо двірники, - люди немолоді, які в силу своїх фізичних можливостей не могли вручну швидко розчистити таку навалу снігу. Покращити нашу роботу могла б спеціальна техніка. Наприклад, така, яка б чистила тротуари. Але поки що на таку техніку бракує грошей. 

Директор комунального підприємства "Місто" Дмитро Шайдаров також нарікає на недостатню кількість техніки.

- Ми почали чистити дороги, як тільки пішов сніг. Однак снігопад був настільки інтенсивним, що поки машини робили одне коло центральними дорогами міста, на вже розчищених ділянках знову виникали замети висотою до20 см, - говорить Дмитро Шайдаров. - Із наявною у нас технікою ми зробили усе, що було в наших силах. На підмогу нам прийшло ПП "Канів-граніт", яке виділило грейдер, та ПП "БВМ-транс", котре надало три трактори. Упродовж тижня наші водії працювали без вихідних, відпочиваючи лише по три години на добу. Додам, що вдень горнути сніг заважали припарковані на узбіччі автомобілі, а на деякі вузькі вулиці із крутими схилами і підйомами наявна в нас техніка не могла зайти через габарити. Як тільки сніг було розчищено, виникла нова проблема - через відлигу сніг почав танути, тож виникла потреба терміново прочистити стоки, аби вода не збиралася на вулицях. Найбільшою ж проблемою була і є відсутність спеціальної снігозбиральної техніки. Я неодноразово порушував питання придбання трактора для нашого підприємства, однак як тільки сніг розтане, разом із ним зникає і підтримка з боку міських депутатів. Можливо, цьогорічний снігопад змусить депутатський корпус змінити своє ставлення до проблем КП "Місто" й відшукати в бюджеті кошти, потрібні для придбання хоч однієї одиниці техніки.

Експертами із стану доріг у місті й районі у дні снігового полону мимоволі стали канівські таксисти. Саме їм доводилося доставляти пасажирів туди, куди снігоприбиральна техніка так і не дісталася. За свідченнями багатьох таксистів, у перший день снігопаду в місті було розчищено від снігу максимум 20% доріг, по яких таксі доставляло людей. На відміну від центральних, віддалені вулиці були засипані снігом і недоступні декілька днів. Таксі загрузали навіть на території лікарні.

Натомість у селах району ситуація відрізнялася. Наприклад, побуксувавши міськими, начебто чищеними шляхами й доїхавши за викликом до села Черниші, таксист Сергій Ю. щиро здивувався тому, наскільки якісно прогорнуті від снігу сільські дороги. Не було проблем із проїздом і до тих населених пунктів, де працюють підрозділи Миронівської птахофабрики чи фермерські господарства. Оцінка роботи міських комунальників таксис-тами - два бали.

Слова таксистів підтверджує й Прохорівський сільський голова Віталій Дошка. Коли водії автівок відчайдушно борсалися у сніговій каші прямісінько на центральній площі Канева, доїхати від Прохорівки до райцентру навіть задньопривідним «жигулем» було простіше, ніж дістатися з одного кінця міста до іншого. У найближчих номерах газети хотілося б почути коментар Канівського міського голови Ігоря Ренькаса - яку б оцінку поставив він комунальним службам міста, й дізнатися, чому Канів програв району двобій із снігом?

Заради справедливості слід відмітити, що снігопади, подібні цьогорічному, трапляються в Каневі не кожної зими. Однак місто має бути готовим до надзвичайних ситуацій. А поки що середня оцінка, яку поставили канівці нашим комунальним підприємствам, складає три бали.

Підготувала Марія ГЛАМАЗДІНА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка