Четвер, 13 червня 2024 року 19:11
   Четвер, 13 червня 2024 року
  № 2024.24
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяЯк ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

200 гривень від Канівської влади для матері загиблого солдата - подяка чи подачка?
Автор: від 11 березня 2021 року

СОРОМ >>>>>

На початку лютого 2021 року відбулося засідання виконавчого комітету Канівської міськради. Серед інших члени виконавчого комітету розглянули також питання про затвердження Порядку виплати щомісячної стипендії матерям загиблих (померлих) учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Здавалося б, усе як слід - громада має бути вдячна матерям, котрі виростили синів, які віддали життя у боротьбі за Україну, а, значить, і за нас із вами. Якби сума цієї щомісячної "подяки", м'яко кажучи, не була більше схожа на щомісячну подачку - матерям загиблих учасників АТО/ООС за рішенням виконкому з міського бюджету виплачуватимуть по 200 гривень на місяць.

Усі ми щодня буваємо в канівських магазинах, орієнтуємося в цінах і знаємо, що 200 гривень - сума, яку витрачає середньостатистична канівська родина з чотирьох осіб на одну вечерю.

За 200 гривень можна замовити піцу, або купити кілограм добрих цукерок, або ж один раз попити кави із тістечком у кав'ярні. У цю ж суму у виконкомі Канівської міськради оцінюють вдячність від імені громади матерям, чиї сини загинули на війні, що вже 8-й рік точиться на Донбасі.

У Канівській громаді матерів, котрі втратили своїх синів на війні, троє. Це Олена Володимирівна Паращак, мати Андрія Петрушенка, який  загинув 11 січня 2015 року від смертельних поранень під час мінометного обстрілу блокпосту під Горлівкою, Катерина Іванівна Чупилка, мати Анатолія Чупилки, який загинув 20 січня 2015 року під час бою з російськими збройними формуваннями за Донецький аеропорт, і Галина Іванівна Білецька, мати Івана Григоровича із Конончі, який загинув 21 липня 2016 року поблизу Мар'їнки, відбиваючи напад диверсійної групи противника.

На щомісячну стипендію усім трьом жінкам із Канівського міського бюджету у 2021 році заплановано виділити аж... 7200 гривень. Така ціна нашої шани і вдячності за подвиг їх синів?

Варто зазначити, що в протоколі засідання виконкому щодо ухвалення цього рішення зазначено лише одне зауваження, що надійшло від члена виконкому, майора Романа Кучеренка, який теж брав участь у бойових діях на сході України. Він запропонував збільшити розмір стипендії. Інші 15 членів виконкому одноголосно вирішили, що і цієї суми (200 грн.) буде достатньо. Принаймні, про інші зауваження в протоколі засідання нічого не сказано.

- Цю виплату - 200 гривень, матері загиблих на Донбасі канівців отримують вже не перший рік. Однак ця сума не те щоб не актуальна, я вважаю, це просто ганьбить нас, - говорить Роман Кучеренко. - Втрата найріднішої людини - дитини - найбільша втрата, що тільки можна уявити. Ми ж оцінюємо її у 200 гривень на місяць. На жаль, мою пропозицію збільшити суму щомісячної стипендії матерям загиблих воїнів  не підтримали, адже це "не передбачено бюджетом".

Отримувачів цих виплат у Каневі всього троє, й збільшення цієї допомоги міський бюджет навіть би не помітив. Із усього видно, що людьми керує страх - найогидніша людська емоція. Коли треба було гасити Чорнобильську АЕС, спершу влада носилася із героями-ліквідаторами, а потім про них просто забула. Коли треба було зупинити ворога на сході, також через страх, аби це зробив хтось інший, а не вони, шанували атовців. А зараз, коли вже не страшно, забули, - обурюється Роман Кучеренко.

Готують листа із вимогою збільшити розмір стипендії матерям загиблих воїнів і в спілці учасників АТО "Нескорені".

- 200 гривень - сума настільки мізерна, що нашим можновладцям має бути соромно за таке рішення. Це не подяка, це приниження, подачка. В інших громадах сума цієї стипендії складає від 1000 до 5000 гривень на місяць, - говорить голова Канівської спілки учасників АТО "Нескорені" Варлам Стуруа. - Ми вимагаємо, аби суму стипендії матерям загиблих воїнів було переглянуто якомога скоріше.

Редакція газети "Дніпрова Зірка" триматиме вирішення цього питання на своєму контролі й повідомить про реакцію канівської влади на виступ газети у найближчих номерах.

Рішення "Про затвердження Порядку виплати щомісячної стипендії матерям загиблих (померлих) учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України" ухвалили наступні члени виконкому: Ренькас І.О., Москаленко Г.М., П'яткова О.Д., Жівотова Т.П., Берегова В.А., Корнієнко Т.В., Матвієнко Г.Г., Марченко Г.І., Ніколенко Ж.В., Перепелиця О.М., Птуха Л.І., Хоменко А.Ю., Чернов С.М., Чиж В.І., Чупилка І.В., Шульга В.Д.

Марія ГЛАМАЗДІНА, Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ

Oleksander Sitnik agronomist, 15 березня 2021, 23:28

  Наша родина закупила двадцять ялинок-саджанців на озеленення землі Канівщини,для зеленого класу ім.А.Польового,для фірми ТНК у с.Лізки, на лікування, це також дотація під час війни!
Читачам газети "Дніпрова зірка" хочеться прояснити тему "воєнний стан", а такого буцімто Президент П.Порошенко не запровадив 2014 р.Стаття 417 Господарського кодексу свідчить.Порядок здійснення господарської діяльності в умовах надзвичайного стану. 1. У період дії воєнного стану, введеного на території України або в окремих місцевостях,правовий режим господарської діяльності визначається на основі закону про оборону України, інших законодавчих актів щодо забезпечення обороноздатності держави та законодавства про режим воєнного стану.
(Читачу "Дніпрової зірки" відомо, що у Каневі є діти-інваліди, і дітям Чоонобильської мадонни слід подати кошти,стипендію 200 грн.на професію "озеленювача", вишивальниці серветок, і на малих громадян також під час війни порібна стипендія! Просимо допомоги на Канівський район: для оздоровлення дітей-інвалідів їдьте з дітьми до наших ялинок-саджанців у село Лізки, зробити санаторій для дітей-інвалідів).Юнкори с.Лізки.14 травня
>> Жительку Бобрицької громади засуджено за наркотики
Далі...

>> Двох останніх учасників Другої світової вітали у Каневі
Далі...

>> Газету «Дніпрова зірка» в Каневі можна купити в таких торгових точках:
Далі...

8 травня
>> Що роблять з поліпропілену
Далі...

30 квітня
>> Який біль знімає кетопрофен?
Далі...

28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка