Четвер, 28 березня 2024 року 13:42
   Четвер, 28 березня 2024 року
  № 2024.13
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Скільки заробляють директори комунальних підприємств Канева?
Автор: від 15 квітня 2021 року

НАШІ ГРОШІ >>>>>

У № 14 від 8 квітня "Дніпрова Зірка" оприлюднила заробітки топ-чиновників міста - Канівського міського голови, його заступників, керівників управлінь і відділів виконкому міськради. У багатьох канівців оприлюднені цифри викликали справедливе обурення - нічим не виправдані високі зарплати тих, кого ми найняли для управління громадою, в декілька разів перевищують доходи простих громадян, котрі наповнюють бюджет. Сьогодні ми донесемо до платників податків і споживачів послуг канівських комунальних підприємств розміри заробітних плат їх директорів.

Комунальні підприємства забезпечують громади різними послугами - благоустрій території, житлово-комунальні послуги (водопостачання, водовідведення, тепло, вивезення сміття, ритуальні послуги) тощо.

Угоди з керівниками цих підприємств укладає міський голова. Саме він вирішує, яку зарплатню отримуватимуть директори. Директори комунальних підприємств, як і державні службовці, посадовці місцевого самоврядування й депутати, подають щорічну декларацію про майно й отримані статки у минулому році. Скільки ж грошей задекларували за 2020 рік директори 10 канівських комунальних підприємств?

Директор КП "Житлово-експлуатаційна контора" Андрій Іванович Шацьких задекларував 401 657 грн. – 33 471 грн. на місяць.

Директор Канівського комунального підприємства теплових мереж Василь Васильович Коломієць заробив у 2020 році 543 033 грн. - 45 252 грн. на місяць.

Директор КП "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" Олександр Петрович Архіпов (обійняв посаду 21.04.2020р.) за 8 місяців заробив 283 750 грн. - 35 468 грн. на місяць.

Директор КП "Місто" Дмитро Олександрович Шайдаров отримав у 2020 році в якості зарплати 363 371 грн. - 30 280 грн. на місяць.

Директор КП "Міський ринок" Олександр Васильович Корнієнко заробив у 2020 році 246 998 грн., отже його зарплатня склала 20 583 грн.

Директор КП "Авто-Ріка" Богдан Іванович Припіяло заробив торік 164 000 грн. - 13 666 грн. на місяць. 

Директор КП "Канівське госпрозрахункове художньо-виробниче об'єднання" Олександр Сергійович Вавілкін заробив за 2020 рік 150 078 грн. - 12 506 грн. на місяць.

Директор КП "Міськзеленбуд" Олександр Сергійович Туз задекларував 134 610 грн., що в перерахунку на 1 місяць складає 11 217 грн.

Директор КП "Міський стадіон" Сергій Іванович Гура заробив на цій посаді 110 368 грн. за 2020 рік - у середньому 9 197 грн. на місяць.

Директор КП  "Агенція розвитку Канівської громади" Ілля Геннадійович Труфанов, призначений 11.07.2020 року, заробив за 5 місяців минулого року 39 459 грн. - 7 891 грн. на місяць.

Як бачимо, найбільшу зарплатню серед керівників комунальних підприємств у Каневі отримують В.Коломієць, О.Архіпов, А.Шацьких, Д.Шайдаров. Ймовірно, й працюють вони найбільше. Чи ні? Давайте розбиратися.

Для порівняння - одноразова грошова винагорода особам, яким присвоєно звання Герой України у 2020 році становила близько 105 000 гривень. Тож, прирівнюючи зарплати канівських комунальників до одноразової винагороди за здійснення геройського вчинку, можна сказати, що директор КП "ЖЕК" Андрій Шацьких здійснив у 2020 році 4 "геройських вчинки", директор комунального підприємства тепломереж Василь Коломієць - 5 "геройських вчинків", директор КП  "Управління ВГК" Олександр Архіпов трохи менше 3 "геройських вчинків"... Ну, і так далі.

Шкода, що про результати їх роботи й "геройські вчинки" ми не можемо прочитати ні в місцевій пресі, ні на сайті міської ради. Між тим згідно з контрактом кожен керівник комунального підприємства  (КП) зобов'язаний щомісяця звітувати про фінансові показники міському голові. Звітувати ж перед тими, хто оплачує їхній труд - платниками податків і споживачами послуг, у керівників канівських комунальних підприємств не заведено. Цікаво, чому?

Більше того, системна інформація про керівників комунальних підприємств (прізвище, ім'я, по батькові, портрет, посадові обов'язки, контактні телефони, штатний розпис колективу, звіти про роботу квартал, півроку, рік) в обов’язковому порядку мають бути розміщені в загальнодоступному розділі на офіційному сайті міськради - люди хочуть знати, кому і за що ми платимо наші гроші.

Оперативна інформація про діяльність комунальних підприємств - що зроблено, яку техніку придбано, який передовий досвід запроваджено - має регулярно друкуватися у ЗМІ. Але міська влада цього не робить. Чому? 

Чому людям не розповідають, чим займаються працівники КП "Місто" і КП "Міськзеленбуд", у штатних розписах яких передбачені ідентичні посади? Приміром, і там, і там передбачені посади «робітник зеленого будівництва» та «робітник з благоустрою». Навіщо їх дублювати? Чому ці спеціалісти не  можуть працювати в одному комунальному підприємстві?

Для чого у місті було додатково створене КП туристичного профілю "Агенція розвитку Канівської громади", якщо в управлінні економічного розвитку міськвиконкому є відділ інвестицій і туризму, де працюють 3 спеціалісти, плюс ще 1 спеціаліст відділу культури, відповідальний за туристичний напрямок?

Повторюємо: жителі Канева повинні знати, кому й за що платять. Знати, за які саме "подвиги" в платіжках, які ми щомісяця оплачуємо, закладено 33 000 грн. на зарплату А.Шацьких, 45 000 грн. на зарплату В.Коломійця, 35 000 грн. на зарплату О.Архіпова? Люди мають розуміти, що чим більшою зарплатнею міський голова ощасливить своїх вірних директорів, тим більше коштів змушений буде сплатити кожен, хто користується компослугами.

Можна було б заплющити очі на 33 000 грн. зарплати директора ЖЕКу, якби під'їзди у будинках були доглянутими, ліфти чистими, а не запльованими, вікна в під'їздах замінено на металопластикові, дахи в будинках ідеально поремонтовані, сміття вчасно вивезене, доріжки взимку почищені від снігу.

Можна було б зрозуміти, за що отримує зарплату 45 000 гривень директор тепломережі, якби у люті морози в багатьох місцях по Каневу над ділянками незаізольованої теплотраси не танув сніг, гріючи небо й пускаючи на вітер людські гроші; якби в місті було побудовано індивідуальні котельні якщо не для окремих мікрорайонів, то хоча б для міських дитсадків.

Можна було б не обурюватися зарплаті у 35 000 гривень директора водоканалу, якби на віддалених вулицях, приміром, на вул. Бузницького, або в центрі на вулиці Підстінок, з кранів цілодобово витікав повноцінний струмінь води, а не квола цівка.

Як сталося, що зарплати директорів комунальних підприємств вже досягли європейського рівня, а якість послуг залишилась на рівні 90-х років минулого століття?

Як стверджують експерти, комунальні підприємства - одні із найменш прозорих утворень у громадах. Який обсяг роботи виконують такі підприємства, скільки коштів виділяється з бюджету на їх утримання, скільки вкладається в модернізацію - платнику податків дізнатися складно. Виправити ситуацію могло б створення наглядової ради за діяльністю комунальних підприємств Канева, яка б складалася з представників громади. Наглядова рада могла б, у тому числі, й визначати, чи виправдовують себе затрати громади на оплату праці директорів-комунальників. А поки такої ради не створено, відповідальність за роботу комунальників, їхні непомірні зарплати лежить на міському голові.

Ми, журналісти, свою роботу виконали - проінформували людей про розміри зарплат канівських чиновників і директорів комунальних підприємств, які сукупно створюють серйозну «чорну діру» в міському бюджеті Канева. А що з усим цим неподобством робити - відповідь мають дати ті, хто сплачує податки і утримує ці комунальні підприємства. Тобто ви, шановні мешканці Канева.

Марія ГЛАМАЗДІНА, Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка