П'ятниця, 19 квітня 2024 року 4:13
   Четвер, 11 квітня 2024 року
  № 2024.15
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Грім б’є, та влада не хреститься... Або Чому в Каневі не рятують потопаючих?
Автор: від 22 липня 2021 року

ГОСТРО >>>>>

Коли у липні 2017 року газета "Дніпрова Зірка" писала про необхідність створення у Каневі рятувальної станції на Дніпрі, ще були живі і 14-річна Марія Москалець, котра потонула біля міської пристані 3 серпня 2017 року, і брати Письмаки - 11-річний Антон та 13-річний Владислав, котрі втопилися поблизу так званого дитячого пляжу 18 червня 2018 року. А 16-річний Олександр Журавель, котрий потонув у Дніпрі минулого тижня, був тоді радісним і сповненим сил п'ятикласником. Щороку "Дніпрова Зірка" звертається до канівської влади - місту і канівцям потрібна рятувальна станція. Однак реакція влади на наші публікації дорівнює нулю - ні офіційних місць для масового відпочинку на воді, ні рятувальної станції досі в Каневі немає. І поки міська влада зволікає із вирішенням цього життєво важливого питання, лихо не спить. Як, напевно, ви вже знаєте, 13 липня ц.р. у Дніпрі біля дитячого пляжу втопився випускник 9 класу Канівської гімназії ім. І.Франка Олександр Журавель. Чи зробила наша влада все можливе для того, аби запобігти цим трагедіям і не допустити їх знову?

Кілька років міська влада стверджувала - офіційних пляжів на березі Дніпра у межах міста облаштовувати не можна буцімто через Канівську ГЕС, робота якої спричиняє різкі коливання рівнів води. А оскільки немає пляжів, то й рятувальну станцію у нашому місті створювати немає сенсу.

Тож багато років робота міської влади щодо рятування на водних об'єктах міста зводилася до попередження населення про небезпеку у вигляді табличок із написом "Купатися заборонено!", розставлених по берегу Дніпра й роз'яснювальної статті в газеті щодо правил безпечної поведінки на воді, що публікувалася за ініціативи міської влади на початку купального сезону. Крім того, Канівміськрада щороку регулярно передбачала в бюджеті кошти на оплату послуг водолазів, котрі знаходили й піднімали з дна річки тіла потопельників.

Аж ось наприкінці 2020 року Канівський міський голова Ігор Ренькас оголосив на сайті міськради про початок у місті пілотного проекту з порятунку людей на воді. Тоді члени виконкому погодили, а депутати міської ради ухвалили програму організації рятування людей на водних об'-єктах Канівської ОТГ на 2021-2023 роки. Окрім витрат на пошук тіл потопельників програма передбачала, що з нового 2021 року в Каневі буде створено рятувальний пост у складі водолазно-рятувальної служби.

За словами міського голови І. Ренькаса, опублікованими на сайті міської ради, базуватися рятувальний пост мав на лівому березі Дніпра (в районі колишньої "рибінспекції"), а його працівники мали бути оснащені двома човнами, гідрокостюмами й усім необхідним обладнанням.

На облаштування місць масового відпочинку людей на воді та організацію роботи місцевого сезонного рятувального поста у 2021 році програма передбачала виділення з міського бюджету 200 тис. грн. Ще 35 тис. грн. мали виділити на забезпечення постійної співпраці з комунальною водолазно-рятувальною службою Черкаської міської ради, 5 тис. грн. - на здійснення інформаційної компанії щодо дотримання правил поведінки на воді та 20 тис. грн. на заохочення мешканців, які володіють засобами рятування на воді, до здійснення рятувальних і водолазно-пошукових робіт на всіх водних об'єктах Канівської ОТГ.

Окрім фінансування програма організації рятування людей на водних об'єктах Канівської ОТГ на 2021-2023 роки передбачає заходи. Давайте коротко їх проаналізуємо.

Перший пункт заходів - визначити та організувати облаштування місць масового відпочинку людей на воді. Відповідає за виконання цього пункту управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Канівської міськради а також підприємства, установи, організації, що використовують водні об'єкти, рекреаційні зони біля води. Термін виконання цього пункту - 2021-2022 роки. Припускаємо, що в управлінні містобудування та архітектури щодня посилено працюють у цьому напрямку й визначаються із місцями для майбутніх пляжів у Канівській ОТГ. Проте досі із цим завданням вочевидь не впоралися. Принаймні, ні в місцевих ЗМІ, ні на сайті міськради інформації про те, що місця вже визначені та облаштовані, ми не зустрічали.

Другий пункт заходів - забезпечити створення й утримання сезонного рятувального поста в складі водолазно-рятувальної служби чи іншого підпорядкування. Термін - протягом купального сезону. Відповідають за виконання цього пункту програми… підприємства, установи та організації, що використовують водні об'єкти, рекреаційні зони біля води, та Комунальна водолазно-рятувальна служба Черкаської обласної ради, котра ніяким чином Канівській міській раді не підпорядкована. Це означає, що за створення і утримання сезонного рятувального поста в Каневі не відповідає жоден з підрозділів виконкому. Чому? Раптом щось трапиться - відповідальність на установах, що використовують водні об'єкти, і на обласних комунальниках. Але не на канівських. Ось такий хитрий план.

Третій пункт програми - забезпечити утримання та забезпечення діяльності Комунальної водолазно-рятувальної служби Черкаської обласної ради в режимі постійної готовності до проведення водолазно-пошукових робіт на всіх водоймах Канівської об’єднаної громади. Виконуватися цей пункт програми має постійно, а за його виконання відповідає міське фінансове управління, відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Канівської міської ради та Комунальна водолазно-рятувальна служба Черкаської обласної ради.

Наступний пункт заходів - забезпечити безпосереднє здійснення рятувальних і водолазно-пошукових робіт на всіх водних об'єктах Канівської ОТГ. Термін виконання - постійно, відповідає за реалізацію все та ж Комунальна водолазно-рятувальна служба Черкаської обласної ради. Враховуючи, що з місця базування Комунальної водолазно-рятувальної служби Черкаської облради (м. Черкаси) до канівських пляжів пливти човном чи їхати автомобілем у разі термінової потреби доведеться не менше години, черкаські рятувальники прибудуть до Канева, скоріше за все, лише задля того, аби знайти під водою та винести на берег тіло потопельника.

Останній пункт заходів програми рятування людей на водних об'єктах Канівської ОТГ - проведення роз'яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил поведінки на воді. Виконувати його мають структурні підрозділи виконавчого комітету Канівської міської ради та Канівський районний відділ Управління ДСНС України в Черкаській області. Чи виконується цей пункт у повному обсязі? Відповідь на це питання можуть дати самі жителі Канівської ОТГ. Скільки разів ви бачили на шпальтах місцевих газет, на бігбордах поблизу пляжів, чули по місцевому радіо, аби працівники структурних підрозділів виконкому міськради роз'яснювали правила поведінки на воді?

Отже, що ми маємо? Програму рятування людей на водних об'єктах, за виконання найголовніших пунктів якої у Канівській міській раді ніхто не відповідає. Із часу затвердження програми минуло півроку, купальний сезон у розпалі, однак ні пляжів, на рятувальних постів поки не видно.

Припускаємо, що міський голова міг забути про таку важливу річ, як безпека громадян на воді, через інші клопоти - ремонт доріг, організацію пивного фестивалю, завершення будівництва Шевченківського культурного центру, вакцинацію. Чому ж про це не згадали 26 депутатів міської ради, кожен із яких, балотуючись, обіцяв своїм виборцям дбати про їх безпеку і добробут, комфортне життя в місті? Чи діти депутатів на канівських стихійних небезпечних пляжах не відпочивають, а тому ця проблема їх не стосується?

Чому для створення нового комунального підприємства "Агенція розвитку Канівської громади", котре суттєво не впливає ні на безпеку, ні якість життя в місті, влада знайшла кошти, а на створення життєво необхідної рятувальної станції й визначення місць для масового відпочинку на воді за останні 5 років ні коштів, ні часу не знайшлося?

Може, замість табличок "Купатися заборонено!" міській владі варто розставити по берегу Дніпра таблички із правдивими написами: "Місце, не облаштоване владою для відпочинку на воді" або "За вашу безпеку на воді Канівська міська влада не відповідає!"?

Лише через три дні після того, як на дитячому пляжі у Каневі потонув Саша Журавель, на сайті Канівської міськради були опубліковані правила безпечної поведінки на воді. Жодної згадки про трагічну смерть підлітка, про горе, яке переживає його родина, жодних пересторог, жодних висновків і запевнень, що проблему із пляжами і рятувальним постом у Каневі буде нарешті вирішено, від влади після цієї трагедії ми не почули. Захищаючи честь мундира, наші керманичі в черговий раз умили руки.

Попри небезпеку, відсутність у місті організованих пляжів і рятувальників, котрі могли б запобігати утопленню людей у Дніпрі, кожного літа канівці масово йдуть до води, ведуть туди своїх дітей, діючи на свій страх і ризик, аби врятуватися від нестерпної спеки. Йдуть до води й діти без супроводу дорослих, часто попри батьківську заборону. А влада, замість того, аби взятися за вирішення проблеми, вдає, що її немає.

Скільки ще трагедій потрібно, аби міські чиновники розпочали робити реальні кроки в напрямку облаштування в місті безпечних пляжів із рятувальним постом на березі Дніпра?

Редакція газети "Дніпрова Зірка" звертається до усіх 26 депутатів Канівської міської ради усіх існуючих у ній фракцій - "За майбутнє Канева", "Європейська солідарність", "Слуга народу", "Батьківщина", "Опозиційний блок "За життя", "Радикальна партія О.Ляшка", "Партії Зелених".

Шановні депутати! Зробіть усе від вас залежне, аби в Каневі перестали на воді гинути люди, щоб нарешті запрацювала рятувальна станція. Збережіть життя наших дітей! Ми вас для цього обрали. Будьте ласкаві, виконуйте свої обов’язки.

Марія ГЛАМАЗДІНА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка