П'ятниця, 29 березня 2024 року 17:00
   Четвер, 28 березня 2024 року
  № 2024.13
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Фестиваль жартівливої та сороміцької пісні у Григорівці: єднання й усмішки
Автор: від 22 липня 2021 року

ГУЛЯЙ, ДУША >>>>>

У суботу, 17 липня ц.р., у Бобрицькій територіальній громаді відбувся 5-й єдиний в Україні Етнофестиваль жартівливої та сороміцької пісні, заснований козаками Подніпров'я. Локація заходу - село Григорівка (на Канівщині), садиба козака з лугу Олександра Кравченка.

Забігаючи наперед, слід відзначити, що, як висловлювалися гості фестивалю, свято вдалося по-справжньому "крутезним" - із особливим відчуттям щирості, теплоти, людської любові та близькості душ.

У фестивалі взяли участь чотирнадцять учасників - колективи та окремі аматори народного фольклору в стилі жартівливих і сороміцьких наспівів. Серед них - аматорський фольклорний колектив "Наддніпряночка" Григорівського сільського клубу (художній керівник Олександр Павленко), народне аматорське жіноче вокальне тріо "Чарівне намисто" Матусівського сільського Будинку культури (художній керівник Володимир Сівак), аматорський вокальний ансамбль "Горлиця" із села Бобриця (художній керівник Олександр Павленко), лірник Олександр Гончаренко, Валентина Жадан, вокальний ансамбль народних інструментів Мошнівської територіальної громади із композицією "Кумоньки" (художній керівник Святослав Туз), вокальний колектив "Кришталеві роси" Ліплявського сільського клубу (художній керівник Ірина Слюсар), народний аматорський фольклорно-автентичний колектив "Старосільські веселухи" із Мліївської територіальної громади (художній керівник Любов Гордієнко), вокальне тріо Гельмязівського сільського будинку культури (художній керівник Надія Камша), аматорський фольклорний колектив "Вербиченька" Грищинецького сільського будинку культури (художній керівник Костянтин Сторчоус), аматори Синявського та Курилівського сільсь-ких будинків культури, аматорський фольклорний колектив Тростянецького сільського клубу "Тростянецькі молодички" та аматорський фольклорний колектив "Литвинчаночка" Литвинецького сільського будинку культури (художній керівник Костянтин Сторчоус).

Дощ, що розпочався після виступу третього учасника фестивалю, трохи затягнувся і спробував налякати глядачів і виступаючих. Проте, як з'ясувалося невдовзі, він лише зблизив людей між собою в такій невинній маленькій пригоді, як справжнє літепло, після якого настає неймовірно чудовий погожий вечір. Дощ вивів із ладу звукопідсилюючу апаратуру, а відтак - всі решта учасників натхненно виступали наживо під акомпанемент баянів, гармошки, бубона та вдячних оплесків глядачів. І співзвуччя було настільки проникливим, що глядачі всі виступи супроводжували власним співом, старанно аплодували, а в окремі моменти зривалися до танцю.

Усі колективи й окремі аматори пісенного заходу отримали дипломи учасника фестивалю та подарунки на згадку від імені оргкомітету (Бобрицької громади та козака Олександра Кравченка). Подарунками також відзначили і головного спонсора заходу - Благодійний фонд "МХП - Громаді", завдяки співпраці з яким було забезпечено матеріальні потреби на проведення свята пісні. Вручала дипломи, подарунки та висловлювала особисту подяку спонсорам заходу Бобрицький сільський голова Олена Штефан.

Гості свята мали нагоду під час прогулянок територією фестивалю придбати собі різні сувеніри на етно-тематику, відпочити під накриттям із прохолоджуючими напоями чи посмакувати стравами домашньої кухні, що їх підготували приватні підприємці. Організатори свята пригощали гостей і всіх бажаючих справжньою козацькою кашею, варениками тощо. Неабиякого колориту святу задавала самобутня Солоха, із роллю якої блискуче справилася діловод Грищинецького старостату Оксана Бердова. "Хріновухою", "перваком" та самогоном із "найкращих крафтових гуралень сіл Грищинці, Курилівка та Глинча", якими щедра Солоха частувала гостей, смакували з непідробною насолодою та веселими жартами.

Разом із пісенно-розважальними номерами, учасники та гості свята мали змогу покататися на конях, спробувати свої сили в карбуванні козацьких монет та мірошницькій справі.

Усі учасники свята зійшлися на думці - фестиваль видався по-справжньому наповненим жартами, задушевними піснями, став справжнім енергетичним зарядом, який допомагає жити і сприймати всі негаразди з посмішкою і піснею.

Розважалися-відпочивали-жартували всі фестивальники і фестивальниці до піз-нього вечора. А коли на Григорівські луги впали перші сутінки, козаки запалили вогонь, ніби проводячи священний ритуал єднання сили, вогню і любові заради життя і щасливої долі.

Ще довго горіло те багаття, бо підкидати дров до нього прийшли молоді гості та жителі Григорівки. Разом із легким присмаком диму стелилися над селом жартівливі і задушевні пісні. Фестиваль завершував цьогорічну ходу та ставив на відлік час до нової зустрічі у році 2022.

Віра Загородня (за матеріалами сайту Бобрицької ОТГ)


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка