Понеділок, 6 травня 2024 року 23:08
   Четвер, 2 травня 2024 року
  № 2024.18
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Вимушена благодійність: 15 вантажівок побутового сміття КП«ЖЕК» щомісяця вивозить на звалище за власний кошт
Автор: від 25 квітня 2024 року

НАШЕ МІСТО >>>>>

Водночас близько 4000 недобросовісних жителів приватного сектора шпурляють побутове сміття або в кручу, або, як ті зозулі, потай підкидають до сміттєвих баків багатоповерхових будинків

Щодня кільканадцять тисяч жителів Канівської громади виносять на смітники у місті та селах громади тонни побутового сміття, а працівники комунальних підприємств вивозять відходи на сміттєзвалище, що знаходиться поблизу села Бобриця. На перший погляд може здатися, що робота із вивезенням сміття налагоджена і не потребує уваги, однак проблеми в цій галузі в нашій громаді все ж існують. Про них журналісту «Дніпрової Зірки» розповів директор канівського  КП «ЖЕК» Андрій Шацьких.

Практично всі жителі багатоквартирних будинків сумлінно оплачують послуги КП "ЖЕК" із вивезення сміття. Однак досягти ідеальної чистоти на сміттєвих майданчиках, де стоять контейнери для збору відходів, працівникам ЖЕКу складно, а подекуди й неможливо. Чому так стається?

Річ у тім, що в Каневі є жителі, котрі не оплачують послугу з вивезення сміття. Це частина жителів приватних будинків. Замість того, щоб укласти договір із ЖЕКом на вивезення сміття й оплачувати послугу, вони регулярно викидають свої відходи у сміттєві баки багатоквартирних будинків.

- Тільки половина усіх жителів приватних будинків у Каневі уклала договори на вивезення сміття, - говорить Андрій Шацьких. - Щотижня працівники КП "ЖЕК" забирають сміття з приватних домоволодінь, жителі яких уклали договори. Згідно з нормами з одного будинку ми забираємо не більше 15 літрів сміття на тиждень на одну людину, зареєстровану в помешканні. При цьому вага сміття не повинна перевищувати 7 кг на одну людину, адже працівники завантажують пакети до сміттєвоза вручну. Коштує послуга близько 30 грн. з людини на місяць, - розповідає Андрій Шацьких.

- Утім, близько 4000 осіб, котрі проживають у приватних будинках, не укладають договори на вивезення сміття. Частину їхніх відходів ми можемо бачити в ярах і посадках навколо міста, частину "ощадливі" жителі  викидають у сміттєві баки багатоповерхівок, - пояснює пан Андрій. - І це найбільша проблема із вивезенням сміття, яка існує сьогодні в нашій громаді.

Лише на перший погляд може здатися, що це добре, коли людина не викинула своє сміття в кручу неподалік свого приватного будинку, а донесла до сміттєвого баку якоїсь багатоповерхівки. Але таким чином любителі "халяви" наповнять чужі баки швидше, і вивозити сміття доведеться частіше.

Щоб уявити масштаб проблеми із підкиданням сміття, звернімося до математики. Припустимо, що 1000 із 4000 жителів приватних будинків, котрі не уклали договір на вивезення сміття, винесли відходи до яру, чим завдали непоправної шкоди екології. 

Ще мінімум 3000 сміттєвих пакетів на тиждень вагою 7 кг люди підкинули до сміттєвих баків багатоповерхівок. Це  21 тонна. За один рейс сміттєвоз перевозить до 7 тонн сміття, 21 тонна - це три додаткових рейси на тиждень або 12-15 рейсів сміттєвоза щомісячно. Таким чином, від 80 до 100 тонн відходів КП "ЖЕК" має вивезти безкоштовно, тобто, собі у збиток. Тобто недоотримати кошти на пальне, на ремонти сміттєвозів, додатково навантажити працівників, котрі не отримають плати за це додаткове навантаження.

- Чи є важелі впливу на громадян, котрі б зобов'язали жителів приватних будинків укласти договори на вивезення сміття?

- На жаль, закону, який би зобов'язував укладати договори і оплачувати послуги, сьогодні немає, - відповідає Андрій Шацьких. - Єдиний важіль, який у нас є - проводити роз'яснювальну роботу і закликати жителів приватних будинків до людської порядності і совісті.

Ще один спосіб - присоромити тих, хто підкидає своє сміття в чужі баки. Для цього ми плануємо облаштувати на майданчиках для збору сміття відеоспостереження. Можливо, впізнавши себе на відео в соцмережах, хтось засоромиться і не стане більше цього робити. Натомість укладе договір із КП "ЖЕК", і йому не потрібно буде самому вивозити сміття, достатньо лише раз на тиждень виставити пакети за хвіртку, і їх заберуть працівники КП "ЖЕК".

- На сесії міськради 19 квітня ц.р. не вистачило голосів за рішення про затвердження програми відшкодування різниці в тарифах на послугу з управління побутовими відходами на 2024 рік. Що це означає для підприємства і жителів громади?

- Поясню, для чого була розроблена ця програма. Тариф на вивезення сміття у нашого підприємства був затверджений у грудні 2021 року. Із того часу виросли ціни на пальне, мінімальна зарплатня й інші складові тарифу. Діючий тариф не покриває наших витрат, тобто є нижчим за економічно обгрунтований. У лютому 2024 року ми винесли питання про встановлення економічно обгрунтованого тарифу на послугу з управління побутовими відходами для населення на засідання виконкому Канівміськради. Члени виконкому не затвердили нового тарифу для населення. Натомість вони запропонували розробити програму відшкодування різниці між економічно обгрунтованим і діючим тарифом, аби покрити збитки підприємства коштом міського бюджету. За нашими підрахунками для цього потрібно виділити з бюджету 1 009 675  гривень на цей рік. Однак, голосів для затвердження програми не вистачило.

Тепер ми знову будемо звертатися до виконкому із пропозицією встановити економічно обгрунтований тариф для населення. Якщо члени виконкому затвердять новий тариф, послуга із управління побутовими відходами для містян подорожчає на 5 грн, а для жителів села Яблунів, яким ми також надаємо цю послугу, - на 70 коп.

- Усіх проблем із вивезенням і утилізацією сміття  нові тарифи не вирішать. Однак це дозволить зменшити збитки підприємства і покращити якість послуги. Ми продовжуватимемо роз'яснювати жителям, котрі поки не уклали договори на вивезення сміття, чому це потрібно робити.

Також відновимо роботу із сортування сміття. Зараз ми збираємо в окремі контейнери відходи із пластику, який сортуємо і здаємо на переробку. Завдяки цьому нам вдається зменшити загальний обсяг відходів. Наступний крок - встановлення контейнерів для збору скляних пляшок.

Через декілька років ми вивозитимемо сміття не на наше сміттєзвалище, яке вже заповнене "під зав'язку", а на полігон, що його збудують поблизу Черкас. Одна з умов приймання там сміття - воно має бути сортоване. До того часу населення має набути нової звички - сортувати сміття й відповідально ставитись до утилізації відходів, - підсумовує Андрій Шацьких.

Марія ГЛАМАЗДІНА НА ФОТО: момент підкидання сміття





(A)


30 квітня
>> Який біль знімає кетопрофен?
Далі...

28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка