Субота, 13 серпня 2022 року 19:27
   Четвер, 7 липня 2022 року
  № 2022.27
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяЯкби у вас була така можливість, кого б ви першим посадили за корупцію і хабарництво?
Можливо, президента?
Можливо, когось із міністрів?
Можливо, конкретного народного депутата?
Можливо, голову обласної адміністрації?
Можливо, мера міста?
Можливо, свого начальника?
Можливо, сусіда по дачі?
Можливо, самі б прийшли до прокуратури з явкою з повинною?
Результати


Курсы валют на PROext

Приватний інтерес власників проти державницької позиції влади
Автор: №100 від 15 січня 2011 року

Останнім часом у різного роду приватних газетах розкручується конфлікт довкола так званого «поглинання» державним проектом «Євро-2012» «нещасного» Канівського автовокзалу та будівництва на його місці нових сучасних об'єктів - торгівельного центру і нового приміщення автовокзалу. Суть навмисне викривляється й подається таким чином, щоб читачі обурилися: мовляв, яка жорстока держава - хоче відібрати у людей громадську власність, якою користуються тисячі людей із Канева, району та іногородні. А як усе насправді?

Читаючи такі опуси, у мене самого ма-ло  сльоза не з'являються від того "дикого загарбання" дер-жавою приміщення автовокзалу,  точніше - від наміру його знести й побудувати там інше - нове й сучасне. Але сльоза таки не з'являється. Тому що на відміну від пересічного канівця я, як секретар міської ради, в курсі справи, що саме відбувається навколо цієї проблеми. І я погоджуюся зі своїми колегами й багатьма канівцями, які кажуть, що тут влада має внести ясність.
Мені легко оперувати фактами ще й тому, що донедавна (до призначення на посаду секретаря міськради) я очолював підприємство "Канівавтотранс", яке займалося пасажирськими перевезеннями і, відповідно, мало стосунки з Канівським автовокзалом.
Отже, найперше, про що я хотів би сказати мешканцям нашого міста: не сприймайте на віру "смажені" факти. А саме - Канівський автовокзал ніякий не громадський і не комунальний. Він - цілком приватна структура. Причому, вже багато років. Звідси все й "танцює". Наприклад, підприємство, яким я донедавна керував (ПП "Канівавтотранс") тільки за 2010 рік сплатило до Пенсійного фонду близько 2 млн.грн. А ось автовокзал до місцевого бюджету платить… мізер (зокрема, за нашими припущеннями, торік до Пенсійного фонду було сплачено близько 50 тис.грн.). На вокзалі працює всього 11 осіб. Саме з їхньої зарплати відраховуються ті копійки. Решта податків ідуть прямісінько до Черкас (де зареєстрований цей суб'єкт господарської діяльності).
По суті, власник автовокзалу - монополіст на канівському ринку надання послуг пасажирам. Відтак, що хоче, те й творить. Хоче - виставить таку ціну за користування плат-ним вокзальним туалетом, що люди радше побіжать до річки (до речі, в ті часи, коли автовокзал дійсно був громадським, туалет працював безкоштовно). А захоче - "накине" такий відсоток "станційного збору" на квиток, що хоч пішки йди. Наведу деякі цифри. Так, із кожного пасажира автовокзал "знімає" до 15% від тарифу переві-зника. Тобто, якщо квиток до Києва, припустимо, у водія можна купити за 34 грн., то в касі автовокзалу він коштуватиме  39 грн. Плюс вам доведеться ще викласти 2 грн., якщо братимете квиток у касі попереднього продажу. І це не все. Автовокзал із того ж таки квитка до Києва забирає ще 8,5% - але вже з перевізника. Накрутка в цілому складає більше 25% від загальної вартості квитка (близько 10 грн.). Ось так на рівному місці заробляються  гроші.
До речі, міська рада досі не отримала чіткого та вмотивованого розрахунку, на підставі чого автовокзал бере 8,5%. Що вдієш - монополіст!
Отже, давайте зробимо попередні висновки. Автовокзал "Канів" - приватна фірма, яка, в першу чергу, переслідує приватний інтерес, а саме - отримання якомога більшого прибутку. З одного боку, нехай би собі й отримувала. Адже часи нині такі, що без прибутку бізнес не ведеться. Розраховувало на прибуток і отримувало його й моє колишнє підприємство "Канівавтотранс". Але ж я родом із Канева, й мені було б соромно дивитися землякам в очі, якби я "дер із них три шкури", приховував прибуток, а послуги надавав би по мінімуму. Саме тому у нас і автобуси були нові, і податки справно платилися, і цін ми безбожно не "задирали". Спитаєте - чому? А тому що в нас була і є конкуренція. З одного боку не давало розслабитися автопід-приємство "М+М" (брати Сухобруси), з другого - інші перевізники. А Канівський автовокзал та голова правління ВАТ "Черкаси ОПАС" (якому безпосередньо належить приміщення автовокзалу) В.Гончаров конкуренції не бояться, бо її просто не мають. Вони - монополісти в цій галузі. Ось і зростають непомірні апетити. Ми кілька років тому пропонували створити в Каневі ще одну, альтернативну автостанцію, з якої ми б відправляли людей самі, без високих накруток. Ціна квитка (ми свої пропозиції, до речі, озвучували в пресі) була б на 7-10 грн. дешевшою, аніж у касі автовокзалу "Канів", і складала б близько 28-29 грн.
Але тодішня влада на чолі з мером В.Коломійцем не до-зволила нам таку "вільність". Мовляв, порушиться монополія В.Гончарова, він понесе збитки. А те, що з людей деруть гроші - тодішню владу на чолі з В.Коломійцем практично мало цікавило. Хоча я впевнений, якби в Каневі було два автовокзали, то люди, звичайно ж, ішли б туди, де квиток коштує не 39-40 грн., а 28-29 грн., тобто до нас.
Підтриманий тодішньою міськрадою "Черкаси ОПАС" показує свій гонор і сьогодні. "Автовокзал - наш. Земельна ділянка під ним - теж наша", - кажуть нам. - "І ніяке "Євро-2012" нас особливо не хвилює".
А нас хвилює. Саме тому сесія Канівської міської ради прийняла рішення про вилучення земельної ділянки, на якій знаходиться нинішній автовокзал, під будівництво об'єкта Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, який пройде в Україні та Польщі. Подібне рішення зумовлене не примхою міського голови Віктора Ніколенка чи депутатів міськради. Новий автовокзал, який виросте на місці старого, - це об'єкт, що передбачений державною програмою "Євро-2012", яку приймали на найвищому рівні та яка підписана  посадовими особами нашої держави. У новий автовокзал планується вкласти 47 млн.грн. Сума серйозна, тому що й задум серйозний. На місці сіро-жовтої "коробки" (такий вигляд має нині автовокзал) виросте сучасна будівля зі скла і бетону, де будуть усі зручності, затишні зали для очікування, заклади харчування, кімнати для матері та дитини тощо. Крім того, поруч із новим автовокзалом (на місці нинішнього ринку) буде збудовано сучасну площу - з торговим центром, зонами відпочинку, фонтанами, де зможуть проводити дозвілля і канівці, і гості міста.
Невже приватновласницькі інтереси завадять нам це здійснити? Звичайно, не завадять. Тим більше, що після будівництва новий автовокзал планується передати в місцеву комунальну власність. Це буде, дійсно, громадський заклад, який служитиме інтересам канівчан, інтересам громади, а не працюватиме на приватного власника. Ось так має бути. І так буде! Я в цьому впевнений на всі 100 відсотків.

Олег Калніболоцький, секретар Канівської міської ради


6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...

25 травня
>> Как сделать ремонт кухни правильно?
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка