Четвер, 21 лютого 2019 року 6:28
   Четвер, 31 січня 2019 року
  № 2019.009.010
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяОб’єднання територіальних громад – це…
КРОК ДО ФОРМУВАННЯ в Україні громадянського суспільства, підвищення відповідальності простих громадян за долю свого краю та їх більш активної участі в місцевому самоврядуванні
НЕ цікавить
ПОЖИВЕМО - побачимо
ПОРОЖНЯ ЗАТІЯ, нічого доброго від неї не варто очікувати
ПСЕВДОРЕФОРМА, черговий відволікаючий маневр влади з метою затуркати людям голову, а самим продовжувати красти
РЕАЛЬНИЙ СПОСІБ покращити життя людей, зробити об’єднані громади заможнішими
Результати


Курсы валют на PROext

Парад ювілеїв Канівських шкіл: 25+25+90
Автор: Анатолій Дмитренко№30 від 30 вересня 2009 року
   Канівська школа №6: виховуємо призерів олімпіад попри усі проблеми і негаразди
   Днями відзначає свій 25-й День народження одна із шкіл Канева – загальноосвітня школа №6 з поглибленим вивченням іноземних мов. Дата, як для школи, достатня, аби говорити про здобутки і досягнення, згадувати старі часи і будувати плани на майбутнє
   — Школу відкрито 1 вересня 1984 року. З тієї пори багато чого змінилося, — сказала в інтерв’ю «Дніпровій Зірці» Людмила Холодова, голова профкому школи №6, вчитель української мови. – Так, школа трішки постаріла, виросли дерева на її подвір’ї. Та відбулися і значно сумніші зміни — в школі стало менше учнів. А вчителі?! У 1984 році їх було 102 особи, нині ж усього 44. З найпершого шкільного дзвоника у школі досі працює 13 вчителів. Ось вони, вчителі-ветерани школи: Машиністова Л.В., Подолян Т.М., Бала К.В., Решетняк К.О., Харченко А.В., Бойченко Л.Д., Депа Н.Т., Кузнєцова Г.А., Садова В.В., Цуман Т.М., Пєшкова О.І., Холодова Л.М., Календюк Р.П. 25 років пропрацювала в школі і пішла на заслужений відпочинок Власенко Л.С. У школі в різні роки працювала і пішла на пенсію велика кількість чудових педагогів: заслужена вчителька України Фрунт Л.І., крім того: Ясінська М.Й., Іванець Л.Я., Келеман Н.А., Цебіна А.Д., Кондя Л.В., Яцун В.Ф., Калітенко Л.Г., Шерстньова В.І., Бутенко Г.Д., Ямпольська Ж.І., Тихонова К.В., Коваленко Л.С., Вареніченко О.М., Підлубна Т.П., Демченко Л.М., Назаренко Л.Г., Коваленко Л.Ф., Волощук С.О., Павленко В.О., Дятленко А.В., Федорчук Л.П. та інші. Що ж до поповнення колективу педагогів молодими кадрами, то, на жаль, молодь не бажає працювати у школах, адже професія нині не престижна – низька заробітна плата та велика завантаженість відлякують молодих спеціалістів. Наймолодшим учителем школи є вчитель фізкультури Юрій Календюк. Він та ще двоє викладачів – Даценко І.В. та Ольховська Ю.Є. – є колишніми випускниками школи №6, які повернулися до рідних стін, аби навчати нові покоління учнів.
   За увесь час своєї роботи школа випустила 1497 випускників, серед них 83 золотих та 38 срібних медалістів. 1991 рік виявився найуспішнішим за роки існування школи: 93 випускники, з них 20 медалістів. Про якість освіти, яка надається у закладі, говорить промовистий факт – із 2002 року на міських олімпіадах школа займає ІІ місце за кількістю призових місць. За цей час не було жодного року, щоб учні школи не займали призові місця в обласних конкурсах з іноземної мови.
   У 1997 році школа №6 пройшла ліцензування і отримала статус школи з поглибленим вивченням іноземних мов. У 1999 році до навчальної програми школи введено французьку мову — як обов’язкову для вивчення, з 2000 року такою мовою стала німецька. З того часу школа зав’язала дружні стосунки з навчальними закладами Ламберсара (Франція), Саусборо (Великобританія), Фірзена (Німеччина). У школі проводився форум євромолоді, учні та вчителі є активними учасниками Асоціації поріднених міст.
   — Проте є і профільні класи, які вибирають самі діти, — каже Галина Богданова, заступник директора школи. – Існують класи з технічно-математичною та суспільно-гуманітарною спрямованістю. Без знання точних наук вступити до багатьох вищих навчальних закладів неможливо, тому для усіх бажаючих організовано спеціалізовані гуртки, на яких діти вивчають фізику, математику та інші предмети.
Нині у школі проводиться перехід на гуманізацію та гуманітаризацію навчально-виховного процесу, який орієнтований на особистість дитини, на принцип рівності у відносинах та спілкуванні між учнем та учителем. Програма переходу розроблялася у самій школі за участю керівників методичних відділень та педагогів.
   У школі працює невеликий колектив технічного персоналу – усього 11 осіб. Ольга Шаповал, Ніна Старовойт та Зоя Дахновська трудяться ще з 1986 року. Робота важка, низькооплачувана. Але любов до дітей та самовідданість змушують цих людей забувати про всі негаразди і щодня виконувати свої обов’зки.
   Активну позицію займає і батьківський комітет школи. Технічне оснащення, ремонти — усе це лягає на плечі батьків. За 25 років існування школи жодного разу не було проведено капітального ремонту — і нині він необхідний як ніколи. Потребують заміни дерев’яні конструкції, зокрема, віконні рами, які вже давно вичерпали свої експлуатаційні можливості. Ще одне «слабке» місце — дах школи. Він також потребує повного оновлення, аби навчання проходило в сухих і теплих класах. Замінити необхідно і покриття внутрішнього дворику школи, на якому проводяться всі урочисті заходи, розважаються діти. Навчальний інвентар — парти, стільці, дошки — застарілий і не відповідає вимогам школи європейського рівня. Низький рівень комп’ютеризації (всього 12 комп’ютерів) не дає змоги ефективно використовувати сучасні мультимедійні технології у навчанні і, таким чином, під-вищувати рівень знань учнів. Усі ці негаразди викликані лише однією причиною – відсутністю повноцінного державного фінансування і підтримки. Тому спі-льним побажанням, з яким звертаються педагоги і техпрацівники, одинадцятикласники і першачки, є побажання, аби держава повернулася до школи обличчям, звернула увагу на проблеми, які стоять перед нею, і допомогла їх вирішити.
   Проте, як зазначила директор школи Раїса Календюк, попри проблеми і негаразди, школа успішно виконує покладені на неї обов’язки з виховання і навчання підростаючого покоління. Це доводять результати незалежного державного оцінювання – середній бал успішності серед випускників школи у минулому році становив 7,5-7,6 бала, що є показником високого і достатнього рівня підготовки учнів. Серед випускників школи є чимало успішних акторів, викладачів університетів, науковців, лікарів, правоохоронців, інженерів, банкірів та підприємців. Випускниками школи №6 є Максим Гаврилюк, директор інсти-туту біології при університеті ім. Б.Хмельницького в Черкасах, Роман Чорний, провідний актор Київського муніципального театру, працівники телеканалу «Інтер», Кримського ТБ, актори театру «Юного глядача» (м.Київ) та інші.
   Побажання школі на День народження:
   Ірина Пугачова, вчитель історії:
   — Я вже 19 років працюю у цій школі, тому можу сказати, що колектив тут з добрими традиціями, які вдалося зберегти навіть у складні часи. Працювати важко, але цікаво — робота в нас така. А на День народження побажаю всім плідної праці і взаємопорозуміння в колективі, адміністрації та батьків, щоб підтримували один одного, бо виконуємо одну справу — готуємо до життя нові покоління людей.
   Ярослав Приймач, учень 11-А класу, президент учнівського самоврядування:
   — Навчаюся у цій школі вже 6 років — із 5-го класу. Бажаю, щоб школа процвітала, учителям — терпіння і здоров’я, а учням – бажання вчитися, і вчитися на відмінно.
   Аня Геращенко, учениця 1-А класу:
   — Хочу навчитися писати, читати, розмовляти іноземною мовою. Хочу, щоб були нові меблі — парти і стільці, а ще хочу нову дошку — бо на старій погано видно написане.
 
   Канівська школа №3: випускники усіх років випуску згадали історію школи з дня її відкриття і до сьогодення
   У п’ятницю, 25 вересня ц.р. святкувала своє 25-річчя і загальноосвітня школа №3 м.Канева. Відзначали свято в актовому залі школи. Привітати іменинницю прийшли випускники усіх років, вчителі, друзі. Зі сцени актового залу лунали творчі привітання від працівників та студентів Канівського училища культури і мистецтв, молодшої групи колективу «Каприз», дитячого гурту «Капітошка» та інших. Переглядаючи слайди, присутні згадали історію школи з дня відкриття до сьогодення.
 
   Канівська школа №1: в очікуванні свята
   Невдовзі відзначатиме свій 90-річний ювілей ще одна школа Канева – загальноосвітня школа №1. Як повідомила «Дніпровій Зірці» директор школи Світлана Гриб, 17 жовтня ц.р. о 14-й год. у міському будинку культури пройдуть урочисті заходи з нагоди ювілею. На свято запрошено міського голову Василя Коломійця, колишніх директорів школи, викладачів, видатних учнів-випускників школи, нинішніх учнів, батьків та усіх бажаючих. У програмі – святковий концерт, виступ шкільного хору, демонстрація досягнень учнів-спортсменів та багато іншого.

18 лютого
>> Как найти подходящий антипролежневый матрас? Большой выбор, доступные цены на матрасы для лежачих больных в магазине «Допомога»
Далі...

>> Добыча природного камня и его переработка в Украине
Далі...

14 лютого
>> Ждём от весны подарков для автолюбителей
Далі...

>> Имплантация зубов в стоматологической клинике Наноклиник
Далі...

3 лютого
>> Что такое аренда посуды
Далі...

30 січня
>> Где купить хороший аппарат ударно-волновой терапии в Украине?
Далі...

23 січня
>> Консультация детского психолога, психологический центр Э.А. Помыткина
Далі...

>> Спальня у скандинавському стилі від дизайн студії Ірини Карликової
Далі...

>> Лечение наркомании в Киеве в рамках психосоциальной адаптации
Далі...

9 січня
>> Автомобили с аукционов Канады и доставкой в Украину от Trizub Auto
Далі...

2 січня
>> Торт для детей на заказ в Киеве от Candy World
Далі...

1 січня
>> Одноразові нітрилові рукавички - найпопулярніший витратний матеріал в наш час
Далі...

25 грудня
>> Послуги юриста Львів
Далі...

21 грудня
>> Где купить детскую ортопедическую обувь в Киеве?
Далі...

>> Косметика - это не только красота, но и здоровье. Доверяйте только профессионалам
Далі...

15 грудня
>> Хотите ли вы почувствовать себя героем фантастического фильма?
Далі...

>> Дерев'яні вікна Marles PSP в Києві за вигідною ціною від торгового дому
Далі...

>> Найкращі подарунки – корисні подарунки
Далі...

>> Фізична охорона
Далі...

11 листопада
>> Ясли на дому: как проработать в деталях бизнес-план частного дошкольного учреждения
Далі...

9 листопада
>> Причины плохого урожая картофеля
Далі...

>> Неочевидные преимущества технологии Strip-Till
Далі...

7 листопада
>> Горящие туры из Днепра
Далі...

5 листопада
>> Журнал «Всеосвіта»
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка