Понеділок, 16 вересня 2019 року 18:09
   Четвер, 29 серпня 2019 року
  № 2019.069.070
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяОб’єднання територіальних громад – це…
КРОК ДО ФОРМУВАННЯ в Україні громадянського суспільства, підвищення відповідальності простих громадян за долю свого краю та їх більш активної участі в місцевому самоврядуванні
НЕ цікавить
ПОЖИВЕМО - побачимо
ПОРОЖНЯ ЗАТІЯ, нічого доброго від неї не варто очікувати
ПСЕВДОРЕФОРМА, черговий відволікаючий маневр влади з метою затуркати людям голову, а самим продовжувати красти
РЕАЛЬНИЙ СПОСІБ покращити життя людей, зробити об’єднані громади заможнішими
Результати


Курсы валют на PROext

Ще раз про грип та його профілактику
Автор: від 15 лютого 2016 року

ПЕРЕСТОРОГА >>>>>

Грип - це недуга, що викликає тяжкі ускладнення та призводить до летальних випадків у групах населення підвищеного ризику. Найбільший ризик розвитку ускладнень загрожує дітям віком до 2 років, дорослим - віком 65 років і старшим, людям будь-якого віку з хронічними хворобами серця, легень, нирок, крові й обміну речовин, чи з ослабленою імунною системою

Сприйнятливість до грипу дуже висока в людей усіх вікових груп, найбільша захворюваність - у дітей віком від 1 до 14 років (що в 4 рази вище, ніж у літніх осіб). Відносно рідкісними є випадки грипу серед дітей перших місяців життя, які одержали пасивний імунітет від матері, але починаючи з 6-місячного віку діти вже можуть легко інфікуватися. Особливістю калі-форнійського грипу H1N1 є те, що він часто вражає переважно молодих і в цілому здорових дорослих людей.

Для грипу притаманні: раптова поява лихоманки, кашель (як правило сухий), головний біль, м'язовий біль і біль у суглобах, сильне нездужання (погане самопочуття), біль у горлі та нежить. Більшість людей одужують протягом тижня без будь-якої медичної допомоги. Але грип може призводити до розвитку тяжких ускладнень чи смерті людей із груп підвищеного ризику. Час між інфікуванням та захворюванням, відомий як інкубаційний період, триває близько двох днів.

Під час інкубаційного періоду віруси грипу виділяються в поодиноких випадках, а в розпал хвороби - досить інтенсивно. Інтенсивне виділення вірусу зберігається й після нормалізації температури, за наявності залишкових катаральних явищ у дихальних шляхах. Воно більш тривале у дітей, ніж у дорослих.

Коли інфікована людина кашляє, маленькі краплі, що містять віруси грипу, потрапляють у повітря. Їх може вдихнути інша людина та зазнати впливу вірусу. Вірус може також поширюватися через руки, що інфіковані вірусом. Для попередження поширення вірусу під час кашлю слід прикривати рота та носа хусткою й регулярно мити руки. При появі перших симптомів хвороби (лихоманка, біль у м'язах, сухий кашель) необхід-но дотримуватись постільного режиму впродовж гострого пері-оду, а також слід негайно звернутися до лікаря. Не займайтеся самолікуванням.

Найбільш ефективним шляхом профілактики хвороби та її тяжких наслідків є щеплення. Більше 60 років використовуються безпечні та ефективні вакцини. Серед здорових дорослих людей вакцина може попередити захворювання на грип на 70% - 90%. Серед людей похилого віку вакцина зменшує кількість випадків тяжкого перебігу грипу й ускладнень на 60% та летальних випадків - на 80%.

Щеплення особливо важливі для людей із груп підвищеного ризику, а також для людей, котрі мешкають разом із людьми з груп підвищеного ризику чи здійснюють догляд за ними.

Рекомендуються щорічні щеплення наступним групам населення:

- людям похилого віку;

- людям з хронічними хворобами;

- представникам інших груп населення, таким як вагітні жінки, працівники охорони здоров'я, освітяни, працівники торгівлі та інші, кому за фахом доводиться спілкуватися з великою кількістю громадян, а також діти віком від шести місяців до двох років.

Як запобігти зараженню? Для цього слід уникати місць скупчення людей, оскільки інфекція передається лише від хворої людини, та запобігати тісному контакту з хворими, у яких нежить, кашель, гарячка тощо. Також варто обмежити користування телефонними апаратами спільного використання, обробляти кожні дві години    дезінфікуючими розчинами телефонні трубки та ручки дверей, уникати рукостискань та поцілунків. Потрібно регулярно провітрювати помешкання, уникати протягів, тепло вдягатися, кожні 2-3 години мити руки та обличчя з милом і використовувати одноразові рушники. Кожні 3-4 години слід промивати порожнину носа та рота, використовуючи сольовий розчин, приготовлений в домашніх умовах (1 чайна ложка на1 літрводи) або фізіологічний розчин хлориду натрію. Виходячи з дому, змащувати слизову носа оксоліновою маззю, оливковою олією або дитячим кремом, пов-ноцінно харчуватися.

Станом на 02.02.2016 року в Канівському районі захворіло на ГРВІ та грип 1256 осіб, із них - 7 вагітних. Із загальної кількості людей, котрі мають клінічні прояви грипу, - більше 100 хворих. Лабораторно підтверджено 7 випадків грипу. Було госпіталізовано в стаціонарні відділення ЦРЛ 122 особи, вже виписано з одужанням 77 осіб. На стаціонарному лікуванні знаходиться 50 хворих.

Віра Шапошник, головний лікар Канівської центральної районної лікарні


9 вересня
>> Как бороться с лишним весом в 50 лет?
Далі...

7 вересня
>> Купить недорого диваны в Киеве
Далі...

28 серпня
>> Кукурузная крупа - кукурузная каша
Далі...

>> Горящие туры в ОАЭ из Киева
Далі...

>> Как взять кредит на погашение долгов?
Далі...

>> До якого адвоката краще звертатися за юридичними послугами?
Далі...

25 серпня
>> Курсы ИТ специалистов в Харькове от компании IT Cloud Academy
Далі...

13 серпня
>> Быть на связи с Орро - делать дело споро
Далі...

12 серпня
>> Запчасти к трактору Т-25
Далі...

31 липня
>> Дослідження роботи розуму людини. Олег Мальцев
Далі...

30 липня
>> Запчасти на кормораздатчик
Далі...

29 липня
>> Какие бывают цепные стропы?
Далі...

8 червня
>> Горящие туры на Мальдивы из Киева
Далі...

7 червня
>> Что такое процедура ИКСИ и ее особенности?
Далі...

>> Высокая влажность и осушители воздуха
Далі...

30 травня
>> Детский ортопедический матрас: основные правила выбора
Далі...

3 травня
>> Деталь авто, яка допоможе не забруднювати планету
Далі...

1 травня
>> Лечение простатита в Запорожье методом ударно-волновой терапии дает результат!
Далі...

7 квітня
>> Кріпильні елементи - анкерні кріплення
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка