Вівторок, 7 липня 2020 року 2:14
   Четвер, 2 липня 2020 року
  № 2020.053.054
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяКому ти віриш?
1.Я вірю Вові.
2.Я вірю Петі.
3.Я вірю Віті.
4.Я вірю в Бога.
5.Я вірю собі і своїй родині.
6.Я вже нікому й нічому не вірю.
Результати


Курсы валют на PROext

Канів у дзеркалі Трускавця: критичний погляд
Автор: від 2 березня 2017 року

ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ >>>>>

Депутат Канівської міськради Василь Зубко впевнений: нашому місту, як туристичному центру, слід терміново оновлювати своє обличчя. Наприклад, так, як це роблять у Трускавці.

Піклуючись про привабливість своєї оселі, ми оновлюємо меблі, робимо ремонти, прикрашаємо кімнати квітами й картинами. Ми бажаємо, аби наша індивідуальність проглядалася в усьому - від гардин на вікнах до вхідних дверей. Канівці потроху звикають дбати про привабливість місць, що знаходяться за дверима квартири чи за воротами обійстя - ремонтують під'їзди, влаштовують суботники у дворах, садять дерева і квіти в парках і скверах. Але активним громадянам поки що не під силу вплинути на все місто в цілому, оскільки основою "обличчя" Канева, як і будь-якого іншого населеного пункту, є архітектурні форми - великі й малі.

Депутат Канівської міської ради, приватний підприємець Василь Зубко розповів "Дніпровій Зірці" про своє бачення архі-тектурної привабливості Канева та інших проблем міста.

- Років 12 тому я відпочивав у місті Трускавець на Львівщині, - розповів Василь Зубко. - Знову потрапив туди восени минулого року і був приємно вражений. За ці роки місто змінилося на краще, помолодшало, стало яскравим і сучасним, не втративши при цьому своєї самобутності. Я ходив по вулицях Трускавця, багато фотографував і міркував про те, як зробити наш Канів таким же чистим і привабливим як Трускавець.

За даними інтернет-сайтів у Трускавці живуть близько 25000 жителів, приблизно стільки, як і в Каневі. Бюджет Трускавця у 2016 році склав близько 155 мільйонів гривень. Бюджет Канева за минулий рік - близько 186 мільйонів гривень. Однак, за словами Василя Зубка, Трускавець на відміну від Канева пов-ністю виправдовує свій статус туристичного міста - затишне, чисте, із великою кількістю розважальних закладів, ресторанів і готелів.

- У трускавчан продумано все, - розповідає Василь Зубко. - Ми були в місті в другій половині листопада, однак газони і клумби, не зважаючи на пору року, виглядали доглянутими і свіжими завдяки вдало підібраним рослинам.

На здивування Василя Зубка, у Трускавці, наповненому безліччю маленьких магазинчиків і кав'ярень, він не побачив жодного торгівельного "вагончика" чи "нормокомплекта", що їх у Каневі можна зустріти чи не на кожному кроці.

- У Трускавці просто немає незграбних квадратних коробок, якими заставлений Канів, - говорить Василь Зубко. - На мій погляд, це заслуга тамтешнього архітектора міста. Кожен магазин, перукарня, кав'ярня в цьому невеликому місті має свій неповторний дизайн, свою архітектуру. Це робить Трускавець схожим на казкове містечко.

- Я неодноразово звертався до нашого міського голови із пропозицією запровадити цей досвід у Каневі, - продовжує В. Зубко. - Аби кожен власник магазину не встановлював посеред міста незграбну білу коробку із синьою окантовкою, яка нагадує контейнер на ринку, а пропонував щось яскраве і незвичайне. Так, це коштуватиме більших грошей, однак із такими архітектурними формами Канів не нагадуватиме оптовий базар, що для туристичного міста вкрай важливо. Про зовнішній вигляд міста треба дбати так само, як ми дбаємо про свій одяг, взуття, зачіску, обличчя. Аби місто було привабливим, відділ містобудування та архітектури має висувати конкретні вимоги до бажаючих побудувати магазин чи кафе. Однак мої ініціативи поки що не знаходять підтримки у владних кабінетах, -  говорить депутат. - На мій запит я отримав відписку про те, що  управління містобудування і архітектури не має повноважень щодо контролю за благоустроєм прилеглої території торгівельних закладів та інших об'єктів.

Депутат упевнений: при від-сутності вимог щодо зовнішньо-го вигляду будівлі і благоустрою території Канів остаточно втратить привабливість для туристів. Хто приїде на вихідні до міста, яке заставлене однаковими дешевими тимчасовими конструкціями, що зовні нагадують вагони?

- Аби розвивати туристичний потенціал Канева, ми маємо створювати в ньому об'єкти, які б викликали цікавість у людей. Сьогодні для того, аби оглянути туристичні об'єкти міста, вистачить двох-трьох годин. Аби за-тримати подорожувальників на декілька днів у своїх готелях, кафе і ресторанах, нам слід за-пропонувати їм те, чого вони не побачать більше ніде у світі. Аби програма подорожі до Канева не вичерпувалась візитом на Чернечу гору, екскурсією по музею Тараса Шевченка та оглядом Успенського собору.

Як один із варіантів Василь Зубко пропонує створити в Каневі спортивно-розважальний центр для дітей і молоді. У першу чергу, центр слугував би місцевій молоді, а заодно й туристам.

- Я бачу центр як комплекс із декількох споруд, пов'язаних між собою, - розповів Василь Зубко. - У ньому мають бути дитячий медичний діагностичний центр, дитяча стоматологія, басейн, боулінг, різноманітні атракціони й розваги, кінотеатр, декілька дитячих кафе, магазини іграшок, дитячого одягу тощо. Також у структурі комплексу міг бути стадіон, декілька дитячих майданчиків, відкрита водойма, сквери із фонтанами, клумби із квітами та екзотичними рослинами. Фінансувати будівництво можна було б за кошти інвесторів, власників бізнесу, що увій-де до складу комплексу. Я озвучив цю ідею на одній із сесій міської ради. Її сприйняли не всі, вважаючи, що втілити такий задум у Каневі нереально. Але через деякий час я знову порушив це питання. Тоді в міськраді створили тимчасову робочу комісію з питання будівництва спортивно-розважального комплексу. Вже відбулося декілька засідань, на яких обговорювали формат закладу і визначалися із місцем його розташування. Попередньо це буде місце між територією КП "Водно-каналізаційне господарство" та Канівською ГЕС. Визначившись із місцем, підведенням комунікацій, ми зможемо запропонувати місцевим бізнесменам взяти участь у спорудженні комплексу. Наразі ми приймаємо пропозиції від населення щодо об'єктів, які увійдуть у склад розважального комплексу.

Василь Зубко впевнений, що майбутній спортивно-розважальний комплекс стане центром дозвілля дітей і молоді, допоможе залучити їх до здорового способу життя, спорту і творчості. Крім того, на думку Василя Зубка, такий центр приваблюватиме й туристів.

Депутат і підприємець Василь Зубко запевняє: аби досягти мети й створити спортивно-розважальний комплекс, потрібно залучити чималі кошти й докласти максимум зусиль. Його не лякає те, що будівництво може тривати 3-4 роки.

- Якщо нічого не робити, то нічого й не буде, - говорить Василь Зубко. - Туристичному місту потрібні родзинки. А хто, якщо не ми, створюватиме їх для нас? Тож засукаймо рукави, і до роботи, - підсумовує депутат.

Від редакції. Враховуючи важливість питань, порушених у матеріалі, запрошуємо до дискусії депутатів міської ради, громадських активістів і звичайних жителів Канева. Якщо ви маєте своє бачення перспективи розбудови міста, розвитку в ньому туризму, або маєте пропозиції щодо створення розважально-спортивного центру для дітей і молоді, зв'яжіться з журналістами "Дніпрової Зірки", аби озвучити свої ідеї на сторінках газети.

Марія ГЛАМАЗДІНА, Євген БРУСЛІНОВСЬКИЙ

 

 

30 червня
>> Паховая грыжа: виды, причины возникновения и методы лечения
Далі...

29 червня
>> Як купити дитячий одяг: поради батькам
Далі...

23 червня
>> Система Joker – решение для ограниченных пространством торговых площадей
Далі...

18 червня
>> Зачем нужен уксус для риса в суши?
Далі...

5 червня
>> ПРОКТОНИС: мазь от геморроя. Инструкция и использование
Далі...

28 травня
>> Преимущества вакуум регуляции
Далі...

>> Бренды автоэмалей: что рекомендуют профессионалы?
Далі...

>> История кофе: как напиток из провинции Эфиопии завоевал мир
Далі...

20 квітня
>> Автобагажники на крышу: Как путешествовать на машине с комфортом
Далі...

17 квітня
>> Профессиональный ремонт кондиционера авто
Далі...

12 березня
>> Лучшие квесты Днепра: ТОП-5 квеструмов куда стоит сходить
Далі...

27 лютого
>> Виды и возможности современной наружной рекламы
Далі...

>> Міжнародні вантажоперевезення: основні факти
Далі...

26 лютого
>> Проведение конференции в гостиничном комплексе «Президент»
Далі...

16 лютого
>> Почему не стоит экономить на защите двигателя авто
Далі...

14 лютого
>> Матраци для дитячого ліжечка - як зробити правильний вибір
Далі...

5 лютого
>> День народження фірмового магазину Dnipro-M у Каневі
Далі...

11 січня
>> Комфортный и недорогой переезд без нервов и спешки
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка