Понеділок, 25 червня 2018 року 10:44
   Четвер, 14 червня 2018 року
  № 2018.047.048
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяОб’єднання територіальних громад – це…
КРОК ДО ФОРМУВАННЯ в Україні громадянського суспільства, підвищення відповідальності простих громадян за долю свого краю та їх більш активної участі в місцевому самоврядуванні
НЕ цікавить
ПОЖИВЕМО - побачимо
ПОРОЖНЯ ЗАТІЯ, нічого доброго від неї не варто очікувати
ПСЕВДОРЕФОРМА, черговий відволікаючий маневр влади з метою затуркати людям голову, а самим продовжувати красти
РЕАЛЬНИЙ СПОСІБ покращити життя людей, зробити об’єднані громади заможнішими
Результати


Курсы валют на PROext

Дружно й весело відзначили нещодавно Павлівка й Новоукраїнка день села
Автор: від 13 листопада 2017 року

ПАРАДИ СІЛ >>>>>

У неділю 5 листопада ц.р. у глядацькій залі Павлівського сільського будинку культури не було де яблуку впасти. Павлівці та новоукраїнці зібралися разом, аби відсвяткувати День села. На гостину до односельців прибув Олександр Яременко, голова Степанецької об'єднаної громади, до складу якої півроку тому ввійшли села Павлівка та Новоукраїнка.

Концерт завдяки старанням колишньої завідуючої будинком культури Юлії Мітакі у Павлівці став обов'язковим атрибутом будь-якого свята. Нещодавно вона обійняла посаду заступника голови Степанецької об'єднаної територіальної громади, однак про рідних павлівців не забуває. Як і раніше, написання сценарію, репетиції, які відбувалися переважно у вечірній час, інші організаційні питання лягли на плечі колишньої завклубом.

Учасниці жіночого самодіяльного гурту "Кумоньки", павлівські школярі, пенсіонери і навіть чоловіки артисток-аматорок підставили своє дружнє плече Юлії Мітакі - сумлінно репетирували упродовж декількох тижнів, учили нові пісні, ставили гумористичні сценки й запальні танці. Степанецька громада не залишилася осторонь - самодіяльним павлівським артистам прийшли на допомогу їх колеги із Степанецького будинку культури. Ансамбль "Роси", директор Степанецького сільського будинку культури Микола Вергелес, який, до речі, в цей день відзначав свій ювілейний день народження, та інші степанецькі артисти, продемонстрували глядачам свої співочі таланти. Їх дзвінкі голоси, напевно, було чути далеко за межами Павлівки. Глядачі, у свою чергу, виявляли своє захоплення гучними оплесками.

Веселі ведучі свята - Солоха та Харитина, ролі яких виконали Валентина Левченко та Наталя Ширіна, нагадали присутнім історію Павлівки. Село з'явилося тут на початку 20-х років минулого століття - безземельним селянам із Таганчі й Поташні надали земельні наділи, на яких вони почали будувати хати. За однією версією першим жителем села був Павло Онисимович Ринденко, ім'я якого й дало назву селу. За іншою версією назва села походить від імені Павла Яковича Донця, голови Таганчанського комітету безземельних селян, який у 1920 році розподіляв поміщицьку землю. До речі, село Павлівка й "Дніпрова Зірка" виявились майже ровесницями - 97 років із дня заснування наша газета відсвяткує у квітні наступного 2018 року.

Серед почесних гостей свята була Валентина Балинська, директор ТОВ СНЦ "Мир Сем", яка працює на павлівських землях вже близько 10 років. До речі, існування в селі клубу - осередку сільської культури - заслуга Валентини Іванівни, яка де-кілька років тому віднайшла кошти на ремонт будівлі, котру планували знести. Дах будинку культури був зруйнований, сидячи в глядацькій залі у вечірній час можна було спостерігати не за зірками сцени, а за зорями на небі. Тоді Валентина Балинська вирішила врятувати будівлю - закупила будматеріали, найняла робочих, придбала музичну апаратуру, стільці для глядацької зали, електрообігрівачі, оздоблення для сцени. І в селі стало жити веселіше - з'явився свій самодіяльний ансамбль "Кумоньки", до кожного свята в клубі почали давати концерт, підготовлений силами місцевих артистів-аматорів.

Жодне свято у Павлівці не обходиться без подарунків від "Мир Сему". І цьогорічний день села не став винятком. Найпершою привітали старійшину - 93-річну Марію Павлів-ну Осадчук, яка, на жаль, через стан здоров'я не змогла бути присутньою на святі. По-дарунок для неї - теплу ковдру, передали найстаршій жительці села через рідних.

До радості павлівчан у 2017 році в селі народилося четверо малюків. Наймолодші жителі села також отримали дарунки - великі іграшкові автомобілі.

Цьогоріч у Павлівці стали на весільний рушник три пари молодят - Костянтин і Наталія Левченки, Олександр і Марія Скоробагатьки, Дмитро і Леся Семенови. На згадку про день, коли були створені нові родини, Валентина Балинська подарувала молодятам посуд і натякнула, що була б не проти погуляти на їхніх золотих весіллях. Тим більше, що в Павлівці є з кого брати приклад щасливого подружнього життя - 55-річчя з дня весілля святкували цього року Віктор Степанович та Надія Юріївна Толюпи. Половину шляху до золотого весілля - 25 років, пройшли й Володимир та Лариса Кириленки. Щасливі по-дружжя також отримали при-ємні подарунки від "Мир Се-му".

Відзначили павлівчани й чоловіків, які прожили із своїми тещами понад 40 років під одним дахом - Володимира Войту та Андрія Гопенка, а  з ними - павлівчанку Ларису Кириленко, котра живе разом із свекрухою 25 років.

Наступними під час концерту вітали юних павлівців, які цього року досягли 16-річчя й отримали паспорт громадянина України. Таких у Павлівці п'ятеро - Микола Донець, Владислава Дука, Олександр Дяченко, Вадим Лисий, Леся Левченко. Своїм улюбленцям - сільській молоді Валентина Балинська також вручила подарунки.

Отак за піснями й танцями, подарунками та привітаннями проминув майже тригодинний концерт, який подарував жителям села святковий настрій.

У своєму вітальному слові Павлівський староста Леонід Дука висловив свої враження щодо перших кроків об'єднаної громади.

- Звичайно, все, що треба зробити в селах громади, за півроку не зробиш, але ми вже відчуваємо, що не самі в цьому світі, а за нашими спинами - велика родина,  потужна Степанецька громада. От, приміром, взяти сьогоднішній концерт, участь у якому взяли артисти Степанецького будинку культури, - сказав Леонід Дука. - Такого багатоголосся наша скромна павлівська сцена ще не чула.

По закінченні концерту павлівчан і новоукраїнців чекала святкова каша й вареники, якими частував односельців депутат Канівської районної ради, місцевий підприємець Вадим Мироненко.

Того вечора ще довго над селом лунала пісня, сповіщаючи всіх довкола, що маленьке, дружне і веселе село Павлівка на околиці Канівського району живе і з надією дивиться у майбутнє.

Із павлівчанами й новоукраїнчанами святкувала Марія ГЛАМАЗДІНА (фото автора)


14 червня
>> Выбираем лучший мотоблок - обзор новинок в Украине
Далі...

13 червня
>> Зачем обращаться в клининговую компанию
Далі...

>> Оптимальні варіанти роботи в Польщі для жінок з вищою освітою
Далі...

30 травня
>> Технический перевод в бюро переводов онлайн Мультиглот
Далі...

25 травня
>> Румынский паспорт и гражданство — шанс для украинцев изменить жизнь
Далі...

>> Розробка фірмового стилю
Далі...

18 травня
>> Чем заняться в Кракове
Далі...

8 травня
>> Недорогі купальники європейської якості – в інтернет-магазині «КолгоТочка»
Далі...

20 квітня
>> Автозапчасти в Киеве - InterAuto
Далі...

>> Як вибрати ходунки дитячі: зручні і безпечні
Далі...

13 квітня
>> Модные джинсы весна-лето 2018
Далі...

11 квітня
>> Защита глаз от УФ-лучей: актуальные советы
Далі...

10 квітня
>> 3 типа кожи и выбор румян для них
Далі...

>> Контактные линзы при дальнозоркости
Далі...

8 квітня
>> Кольцо с бриллиантом: модно и стильно
Далі...

21 березня
>> Гольфы как разновидность чулочных изделий
Далі...

26 лютого
>> Увлажнитель воздуха - электронный доктор домашней атмосферы
Далі...

>> Вибір підходящої сушки для волосся для кожної жінки
Далі...

25 лютого
>> Правильная шина - безаварийная машина
Далі...

23 лютого
>> Что нужно знать, выбирая обручальные кольца
Далі...


>> СВЯЩЕННАЯ КОРОВА
СВЯЩЕННАЯ КОРОВА Есть в Индии корова, Пракрити – её мать. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка