П'ятниця, 5 червня 2020 року 13:15
   Четвер, 28 травня 2020 року
  № 2020.043.044
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяКому ти віриш?
1.Я вірю Вові.
2.Я вірю Петі.
3.Я вірю Віті.
4.Я вірю в Бога.
5.Я вірю собі і своїй родині.
6.Я вже нікому й нічому не вірю.
Результати


Курсы валют на PROext

Аби «приборкати» вчительку початкових класів, на свято першого дзвоника до школи №4 викликали поліцейський патруль
Автор: від 16 вересня 2018 року

СИТУАЦІЯ >>>>>

Уявіть, що ви з дитинства мріяли стати вчителем, отримали відповідну освіту й віддали близько 40 років свого життя навчанню дітей. Сумлінно працювали, виховали не одну сотню учнів, які із вдячністю згадують про роки, проведені в школі. Сподіваєтесь, що коли досягнете пенсійного віку, вас із почестями та подякою за труд урочисто проведуть на заслужений відпочинок? Таке можливо, але лише за умови, що ви не станете неугодною вашому керівнику - директору школи.

На святі першого дзвоника, що відбулося 3 вересня цього року, в Канівській школі №4 стався безпрецедентний випадок: сюди довелося викликати поліцейський патруль. "Винуватцем" події став не злочинець чи порушник правопорядку, а вчителька, яка пропрацювала у цій школі майже 30 років - Ніна Володимирівна Харченко, котру в Каневі знають і поважають її колишні учні та їхні батьки, про яку добрим словом відгукуються колеги (щоправда, з інших шкіл).

Що скоїла ця жінка, аби на очах у школярів, батьків та колег її змушували відійти від дітей та ще й у супроводі двох поліцейських?

Напередодні 1 вересня Ніна Харченко звернулася до редакції нашої газети із листом, у якому просила допомогти відстояти своє право на вчителювання. У травні цього року Ніна Харченко випустила черговий четвертий клас і сподівалася знову набрати першачків. Задля цього ще в лютому вчителька провела уроки майбутнього першо-класника в школі №4, позна-йомилась із дітьми - майбутніми учнями та їх батьками. А з лютого по червень навчалася в Черкасах на спеціальних курсах для вчителів перших класів, куди її направила адміністрація школи №4.

Однак наприкінці серпня директор школи Ірина Верба повідомила, що в клас, в якому планувала працювати Ніна Харченко, на прохання частини батьків першо-класників, буде призначена інша вчителька. Підстава - заява батьків, у якій вони пишуть, що не бажають, аби класним керівником у їхніх дітей була вчителька Ніна Харченко, яку буцім-то батьки випускників 4-го класу охарактеризували як "нестриману особу, яка застосовує до дітей різноманітні недопустимі методи впливу (погрожує, б'є, заливає за комір холодну воду, штурляє)".

Не погодившись із таким рішенням директора та цілковито заперечуючи звинувачення, викладені у заяві, Ніна Харченко вирішила відстояти свою честь і право вчити дітей, оскільки, не дивлячись на пенсійний вік, має для цього бажання, сили й досвід.

Третього вересня на свято першого дзвінка Ніна Харченко прийшла в клас, аби за традицією відвести першокласників на святкову лінійку. Однак зробити це їй завадила директор школи Ірина Верба, яка підійшла до вчительки в супроводі двох працівників поліції з вимогою відійти від дітей і дати можливість новій вчительці, призначеній класним керівником напередодні, вивести їх із школи на святкову лінійку. Так конфлікт між директором і вчителькою вийшов за межі школи.

Тут би керівнику школи проявити мудрість й піти на компроміс, наприклад, приставити юну вчительку до досвідченої колеги, аби молода вчителька, яка не має досвіду роботи і закінченої вищої педагогічної освіти, попрактикувалася, а через рік-два  провести заслужену вчительку на пенсію, подякувавши за багаторічний труд, і передати клас хоч і молодшій, але вже підготовленій колезі. Такий досвід започаткував би гарну традицію, став би прикладом іншим, як відправляти на заслужений відпочинок тих, хто відпрацював своє. Але директорка чомусь обрала ін-ший шлях.

До честі поліцейських - вони не стали застосовувати до шанованої вчительки силу. Побачивши, що конфлікт між вчителькою та директором не за-грожує громадському порядку, полісмени залишили школу без оформлення протоколів та інших паперів.

Але виникає питання: хто відповість за приниження, яке пережила людина, котру сотні людей у Каневі знають як висококваліфікованого педагога, досвідчену вчительку, яка присвятила все своє життя слу-жінню дітям?

Через кілька днів після події, а саме 7 вересня, із Канівської школи №4 пролунав ще один телефонний виклик. Цього разу - від самої Ніни Харченко до служби швидкої медичної допомоги. Не витримавши "турботливого" наполягання ке-рівництва школи, котре за-мість першого класу запропонувало заслуженій вчительці сумнівну альтернативу - вести співи та інформатику, лишившись без підтримки колег, профспілкової організації, відділу освіти, у яких вона не знайшла захисту, здоров’я "неугодної" вчительки не витримало, жінці довелося звернутися за невідкладною допомогою до медиків. Нині вона перебуває на лікуванні в стаціонарному відділенні Канів-ської райлікарні.

Продовження цієї історії читайте у наступних номерах "Дніпрової Зірки". 

Марія ГЛАМАЗІДНА На фото: Ніна Харченко

 

28 травня
>> Преимущества вакуум регуляции
Далі...

>> Бренды автоэмалей: что рекомендуют профессионалы?
Далі...

>> История кофе: как напиток из провинции Эфиопии завоевал мир
Далі...

20 квітня
>> Автобагажники на крышу: Как путешествовать на машине с комфортом
Далі...

17 квітня
>> Профессиональный ремонт кондиционера авто
Далі...

12 березня
>> Лучшие квесты Днепра: ТОП-5 квеструмов куда стоит сходить
Далі...

27 лютого
>> Виды и возможности современной наружной рекламы
Далі...

>> Міжнародні вантажоперевезення: основні факти
Далі...

26 лютого
>> Проведение конференции в гостиничном комплексе «Президент»
Далі...

16 лютого
>> Почему не стоит экономить на защите двигателя авто
Далі...

14 лютого
>> Матраци для дитячого ліжечка - як зробити правильний вибір
Далі...

5 лютого
>> День народження фірмового магазину Dnipro-M у Каневі
Далі...

11 січня
>> Комфортный и недорогой переезд без нервов и спешки
Далі...

8 січня
>> Создание сайтов: индивидуальный яркий дизайн вместо серого казенного шаблона
Далі...

>> Автомийки Керхер: нехай на ваших чистих автомобілях завжди виграють сонячні зайчики!
Далі...

7 січня
>> Как стать стрессоустойчивым человеком?
Далі...

29 грудня
>> Оригинальные подарки мужчинам, девушкам на день рождения от магазина BoomUA.com.ua
Далі...

15 грудня
>> Мопед Альфа: описание и технические характеристики | Мотозилла
Далі...

4 грудня
>> Чому після сну болить спина?
Далі...  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка