Середа, 19 червня 2019 року 14:23
   Четвер, 9 травня 2019 року
  № 2019.037.038
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяОб’єднання територіальних громад – це…
КРОК ДО ФОРМУВАННЯ в Україні громадянського суспільства, підвищення відповідальності простих громадян за долю свого краю та їх більш активної участі в місцевому самоврядуванні
НЕ цікавить
ПОЖИВЕМО - побачимо
ПОРОЖНЯ ЗАТІЯ, нічого доброго від неї не варто очікувати
ПСЕВДОРЕФОРМА, черговий відволікаючий маневр влади з метою затуркати людям голову, а самим продовжувати красти
РЕАЛЬНИЙ СПОСІБ покращити життя людей, зробити об’єднані громади заможнішими
Результати


Курсы валют на PROext

Владислав Голуб ініціював акцію підтримки здоров'я сільського населення
Автор: від 23 вересня 2018 року

ДЕПУТАТСЬКОЮ ТУРБОТОЮ >>>>>

Майже два десятка сіл, понад триста пацієнтів, низка виявлених захворювань, медикаментозне і навіть стаціонарне лікування. Такий підсумок проекту "Медицина для людей", в рамках якого за ініціативи народного депутата Владислава Голуба у фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Канівського району кваліфіковані лікарі з Черкас здійснили обстеження сільського населення.

Вузькопрофільні спеціалісти черкаських лікарень, а саме, офтальмолог, кардіолог та невролог запаслися медичним приладдям і добротою й долучились до акції, ключовий момент якої - не лише якісні медичні послуги, а й збереження здоров'я, вчасне виявлення хвороб, їх профілактика та лікування.

Акцентували увагу на віддалених куточках району, бо для селян відвідати будь-якого вузькопрофільного спеціаліста поки-що трудомісткий процес: запис до сімейного лікаря згідно з графіком приїзду, отримання направлення і лише потім - поїздка до лікарні до райцентру або Черкас.

Отримати консультацію й пройти обстеження могли усі охочі селяни. Для цього варто було лише дістатися до місцевого ФАПу. Аби більше людей мали можливість від-відати лікаря, прийом проводили у вихідні дні.

- Обстеження в офтальмолога варто проводити для виявлення внутрішньочного тиску, захворювань, що проявляються на пізніх стадіях, наприклад, глаукоми. Головне - вчасно їх виявити, встановити діагноз і тоді прогресування можна зупинити,- говорить окуліст Анна Бодашко.

- Долучилась до акції, бо це потрібно людям. Таким чи-ном можна виявити первинні захворювання, призначити подальше дообстеження, лікування. Неврологічної допомоги потребує дуже багато громадян, нині поширені захворювання хребта, порушення роботи головного мозку, часто спостерігається неконтрольоване підвищення або зниження тиску, рівню цукру та холестерину в крові, а від цього страждає нервова система,- розповідає невролог Анна Куліш.

За словами кардіолога Вікторії Микитчук, лише під час акції було виявлено двох осіб з інфарктами, що вже говорити про інші порушення серцевого ритму. Лікар на місці робила кар-діограму і призначала лікування. Декому були видані направлення на лікування в кардіологічний центр, іншим - призначено лікування на денному стаціонарі при ФАПах.

Допомагали лікарям, а заодно й переймали їх досвід фельдшери сіл Бобриця, Грищинці, Литвинець Козарівка, Пекарі, Хмільна, Ліпляве, Прохорівка та інші. Під час прийому були присутні й лікарі сімейної медицини Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Антон Атаманюк, Василь Бучацький.  Нерідко лікарі радилися, аби призначити якомога ефективніше лікування. Організаційні моменти взяла на себе помічник-консультант народного депутата Владислава Голуба, керівник громадської приймальні у місті Канів Олена Радченко. 

- Такі виїзди лікарів у села потрібні, й не на один день, а хоча б на два. Бо першими зазвичай ходять ті, хто турбується про своє здоров'я, а є й такі, особливо серед молоді, яких потрібно з лозиною приводити, - каже фельдшер ФАПу у Пекарях Любов Булах. Жінка працює у селі вже 25 років, тому добре володіє загальною картиною здоров'я своїх пацієнтів.

-  Лікарі дуже висококваліфіковані, доброзичливі. Люди дослухалися до їхніх порад - хтось на другий день оформився в кардіологічний центр, хтось поїхав до невролога, інші сумлінно десять днів ходили до мене на крапельниці.  Прийом у нашому селі був за-планований до 13-ї години дня, а насправді кардіолог приймала до 16-ї, тобто до останнього пацієнта. Загалом зробили 36 кардіограм, біль-ше 40 осіб прийняли офтальмолог і невролог.

Жителі Канівщини висловлюють щиру вдячність ініціаторам проведення акції, а також лікарям, фельдшерам, медсестрам за надану лікар-ську допомогу, за увагу до сільських людей.

- Лікарі хороші, привітні, розпитують, що і де болить. Мені порадили провести додаткове обстеження, далі буду лікуватися під наглядом лікаря. Для зв'язку лікар навіть дала свій особистий номер телефону,- говорить жителька Яблунева Алла Тіторенко.

- Скільки живу, такого окуліста не зустрічала - все роз-клала по полицях, що до чого, як лікуватись,- розповідає яблунівчанка Лідія Ярмаш.

- Мені призначили лікування у денному стаціонарі, тепер ходитиму до нашого фельдшера на крапельниці,- коментує Марія Якимівна Цьопа.

- Я прочитала оголошення про таку чудову ініціативу депутата Владислава Голуба і відвідала усіх трьох лікарів. Це фахівці своєї справи, побільше б таких ідей, дякую за турботу,- сказала після прийому лікарів жителька Яблунева Антоніна Чередняк.

Отже, тісний зв'язок лікаря з пацієнтом встановлено. Тепер справа за одужанням. І хоч після таких виїздів додалось роботи лікарям, фельдшерам і самим пацієнтам, кожен зробить для себе відповідні висновки. Найперше, не нехтувати своїм здоров'ям. А головне, жителі сіл усвідомлять, що про них не забувають, - підсумувала Олена Радченко.

Підготувала Ілона МОВЧАН


8 червня
>> Горящие туры на Мальдивы из Киева
Далі...

7 червня
>> Что такое процедура ИКСИ и ее особенности?
Далі...

>> Высокая влажность и осушители воздуха
Далі...

30 травня
>> Детский ортопедический матрас: основные правила выбора
Далі...

3 травня
>> Деталь авто, яка допоможе не забруднювати планету
Далі...

1 травня
>> Лечение простатита в Запорожье методом ударно-волновой терапии дает результат!
Далі...

7 квітня
>> Кріпильні елементи - анкерні кріплення
Далі...

30 березня
>> Скільки цинку ми «з'їдаємо»?
Далі...

>> Top Car Profi - украинский аккумулятор для легковых автомобилей
Далі...

10 березня
>> Светильники светодиодные: простота и эффективность
Далі...

>> Выбор кухни: готовая или по индивидуальному заказу
Далі...

18 лютого
>> Как найти подходящий антипролежневый матрас? Большой выбор, доступные цены на матрасы для лежачих больных в магазине «Допомога»
Далі...

>> Добыча природного камня и его переработка в Украине
Далі...

14 лютого
>> Ждём от весны подарков для автолюбителей
Далі...

>> Имплантация зубов в стоматологической клинике Наноклиник
Далі...

3 лютого
>> Что такое аренда посуды
Далі...

30 січня
>> Где купить хороший аппарат ударно-волновой терапии в Украине?
Далі...

23 січня
>> Консультация детского психолога, психологический центр Э.А. Помыткина
Далі...

>> Спальня у скандинавському стилі від дизайн студії Ірини Карликової
Далі...

>> Лечение наркомании в Киеве в рамках психосоциальной адаптации
Далі...

9 січня
>> Автомобили с аукционов Канады и доставкой в Украину от Trizub Auto
Далі...

2 січня
>> Торт для детей на заказ в Киеве от Candy World
Далі...


>> Жниварські пісні
ІШЛИ ЖЕНЦІ  ЖИТО  ЖАТИ «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка