Середа, 19 червня 2019 року 14:17
   Четвер, 9 травня 2019 року
  № 2019.037.038
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяОб’єднання територіальних громад – це…
КРОК ДО ФОРМУВАННЯ в Україні громадянського суспільства, підвищення відповідальності простих громадян за долю свого краю та їх більш активної участі в місцевому самоврядуванні
НЕ цікавить
ПОЖИВЕМО - побачимо
ПОРОЖНЯ ЗАТІЯ, нічого доброго від неї не варто очікувати
ПСЕВДОРЕФОРМА, черговий відволікаючий маневр влади з метою затуркати людям голову, а самим продовжувати красти
РЕАЛЬНИЙ СПОСІБ покращити життя людей, зробити об’єднані громади заможнішими
Результати


Курсы валют на PROext

Танці на набережній Дніпра повертають молодість
Автор: від 20 вересня 2018 року

ДОЗВІЛЛЯ >>>>>

Коли ми говоримо про дозвілля, на думку частіше спадає молодь, яка розважа-ється на фестивалях, концертах та інших святах. А от про дозвілля людей старшого покоління мова заходить рідко. Проте найбільше вільного часу для відпочинку й найбільшу потребу у спілкуванні мають люди старшого віку - пенсіонери, котрі відпрацювали на підприємствах і в орга-нізаціях по декілька десятків років. Їм не менше, а, може, навіть і більше потрібне організоване дозвілля, оскільки часто це люди самотні, або ті, хто вже втратив свою пару. Декілька років тому працівники Ка-нівського будинку культури розпочали проводити танцювальні вечори для людей старшого віку, що швидко стали популярними серед канівців. У зимовий час такі вечори проводять у фойє міського будинку культури, а в літній - силами активістів під відкритим небом - на набережній Дніпра біля фонтана.

Із травня по вересень щоп'ятниці, щосуботи та щоне-ділі, коли дозволяє погода, увечері на набережній Дніпра в Каневі лунає музика. Біля фонтану збираються люди - жінки й чоловіки, самотні і по-дружжя. Тут розпочинаються танці.

Спочатку виходять на ім-провізований танцмайданчик дві-три пари, згодом шість, вісім, десять і більше. За "діджея" зазвичай Василь Володимирович Ільєвський - канівський музикант, який щовихідних привозить сюди власне музичне обладнання. Саме він три роки тому започаткував проведення танцювальних вечорів на набережній. Василь Ільєвський чудово співає сам або вмикає музику в записі. Іноді його підміняє товариш - Василь Якимович Незамай, який і сам любить пуститися в танок.

Як розповідає Василь Незамай, за декілька років, упродовж яких відбуваються тан-цювальні вечори, серед одиноких відпочиваючих утворилося декілька подружніх пар. Люди різних професій, різного віку знайомляться, спілкуються й приємно проводять час разом, танцюючи під українські й російські хіти минулих років та сучасні композиції. Іноді на танцмайданчику не проти порозважатися й молодь, а дехто з постійних відвідувачів приходить сюди  разом з онуками.

- Більшість із нас приходить до фонтана щовихідних, якщо дозволяють справи, - розповідає Василь Незамай. - Іноді збирається чимала компанія, танцюючих так багато, що перехожим важко їх оминути. Майже всі, хто навідався сюди хоча б один раз, стають постійними відвідувачами. Люди вдячні, що є місце, куди можна прийти представникам старшого покоління. Дехто приїздить сюди із іншого кінця Канева, а дехто навіть із сіл району.

Є у відвідувачів танцювальних вечорів і помічники - голова міської організації ветеранів Василь Тулін та працівниця управління соцзахисту Валентина Кияшко. Вони, за словами Василя Незамая, не раз надавали допомогу в проведенні вечорів.

Аби танці на набережній відбулися, сюди потрібно доставити музичне обладнання, підключити його, а перед тим - підібрати відповідний музичний матеріал. У дощову погоду танці доводиться відкладати, оскільки місце для проведення вечорів не обладнане належним чином.

Постійні учасники танцювальних вечорів на набережній неодноразово зверталися до міської влади із проханням обладнати місце для цих заходів накриттям або хоча б навісом для апаратури, облаштувати місця для сидіння, пункт продажу води чи кави, забезпечити чергування патрульної поліції, яка б охороняла порядок. А ще активісти просять закласти в бюджеті міста кошти для оплати праці музиканта, без ентузіазму якого навряд чи вдалося б проводити танцюваль-ні вечори регулярно.

 - Ми запрошуємо на наші вечори усіх бажаючих, незалежно від віку і статі,  - говорить Василь Незамай. - Танці - це рух, а рух - це здоров'я, життя. Що може бути приєм-нішим, ніж рухатися під музику, заводити нові знайомства й зустрічатися із старими друзями? На пенсії життя не закін-чується, тож не варто сумувати перед екраном телевізора, краще прийти на набережну до фонтана.

Більшість постійних відві-дувачів танцювальних вечорів - люди скромні та сором'язливі й не бажають, аби їх імена були надруковані в газеті. Пані Світлана розповідає, що приходить на набережну постійно, аби провести тут в компанії любителів танців декілька годин.

- Що мені робити у вихідний день удома самій у чотирьох стінах? Тож я збираюся на танці - роблю зачіску, макіяж, вдягаю сукню, взуваю черевики - для мене це ціла по-дія. Тут, на танцмайданчику ми переживаємо нашу другу молодість. Тому від усіх активістів хочемо попросити керівництво міста дослухатися до наших прохань. Ми - пенсі-онери, працювали по 30, а дехто по 40 і більше років. Невже ми не заслуговуємо на гідний відпочинок та організоване дозвілля? Сподіваємося, що наші звернення не залишаться без уваги.

Підготувала Юлія ТАШАНЬ


8 червня
>> Горящие туры на Мальдивы из Киева
Далі...

7 червня
>> Что такое процедура ИКСИ и ее особенности?
Далі...

>> Высокая влажность и осушители воздуха
Далі...

30 травня
>> Детский ортопедический матрас: основные правила выбора
Далі...

3 травня
>> Деталь авто, яка допоможе не забруднювати планету
Далі...

1 травня
>> Лечение простатита в Запорожье методом ударно-волновой терапии дает результат!
Далі...

7 квітня
>> Кріпильні елементи - анкерні кріплення
Далі...

30 березня
>> Скільки цинку ми «з'їдаємо»?
Далі...

>> Top Car Profi - украинский аккумулятор для легковых автомобилей
Далі...

10 березня
>> Светильники светодиодные: простота и эффективность
Далі...

>> Выбор кухни: готовая или по индивидуальному заказу
Далі...

18 лютого
>> Как найти подходящий антипролежневый матрас? Большой выбор, доступные цены на матрасы для лежачих больных в магазине «Допомога»
Далі...

>> Добыча природного камня и его переработка в Украине
Далі...

14 лютого
>> Ждём от весны подарков для автолюбителей
Далі...

>> Имплантация зубов в стоматологической клинике Наноклиник
Далі...

3 лютого
>> Что такое аренда посуды
Далі...

30 січня
>> Где купить хороший аппарат ударно-волновой терапии в Украине?
Далі...

23 січня
>> Консультация детского психолога, психологический центр Э.А. Помыткина
Далі...

>> Спальня у скандинавському стилі від дизайн студії Ірини Карликової
Далі...

>> Лечение наркомании в Киеве в рамках психосоциальной адаптации
Далі...

9 січня
>> Автомобили с аукционов Канады и доставкой в Украину от Trizub Auto
Далі...

2 січня
>> Торт для детей на заказ в Киеве от Candy World
Далі...


>> Жниварські пісні
ІШЛИ ЖЕНЦІ  ЖИТО  ЖАТИ «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка