П'ятниця, 29 березня 2024 року 15:33
   Четвер, 28 березня 2024 року
  № 2024.13
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

«Керченський стрілець» змусив переглянути заходи безпеки в навчальних закладах Канева
Автор: від 25 жовтня 2018 року

ПЕРША ТЕМА >>>>>

17 жовтня в політехнічному коледжі в тимчасово окупованому місті Керч сталася трагедія - прогримів вибух, а потім почалася стрілянина. В результаті - 21 людина загинула, 68 отримали поранення, 5 осіб знаходяться у важкому стані. Як повідомили ЗМІ, підозрюваний у скоєнні злочину - 18-річний Влад Росляков, учень 4 курсу коледжу, в якому сталася ця трагедія. Хлопець був знайдений застреленим у бібліотеці навчального закладу. Засоби масової інформації вже охрестили Влада Рослякова "керченським стрільцем". Ця трагічна подія стала приводом для роздумів - чи перебувають у безпеці діти в канівських закладах освіти? Які заходи безпеки запроваджуються в міських школах та училищах? Із запитаннями про це кореспондент "Дніпрової Зірки" звернувся до директорів канівських шкіл, коледжу культури і мистецтв та вищого професійного училища.

Руслан Челабієв, директор Канівської школи №3:

- У нашій школі періодично проводяться заняття з учнями, на яких вчителі розповідають, як діяти і як поводитись у небезпечних ситуаціях, у тому числі, й при терористичних актах, в разі захоплення школи тощо. На вході в школу постійно чергує працівник, котрий слідкує, хто заходить у приміщення, й повідомляє адміністрацію про візити сторонніх осіб. Працівник забезпечений телефоном для зв'язку з директором школи або виклику поліції.

Декілька років тому в школі працював охоронник, роботу якого оплачували батьки учнів, однак у цьому році ми відмовилися від його послуг, зокрема, через те, що його роботу мали оплачувати батьки. На мою думку, такий працівник як охоронник потрібен школі для забезпечення безпеки дітей і вчителів, але для цього потрібно додаткове фінансування з бюджету. Тривожної кнопки, відеоспостереження наш заклад не має, оскільки раніше в таких заходах не виникало потреби. З огляду на останні події, вважаю, такі заходи безпеки є необхідними.

Сергій Гринець, директор Канівської санаторної школи-інтернату:

- У нашій школі встановлена система відеоспостереження, яка складається з 16 камер, зображення з яких передається на монітор. Також у нас є сигнальна кнопка, за допомогою якої можна викликати охоронців позавідомчої охорони, із якою у нас укладений договір. Ці послуги коштують близько 500 грн. на мі-сяць.

До речі, сторожу, котрий чергує вночі, нещодавно довелося скористатися тривожною кнопкою, коли на територію школи зайшли сторонні. Удень непрохані гості не наважуються заходити на територію школи, можливо, й через таблички, які повідомляють про відео-спостереження. У вирішен-ні внутрішніх конфліктів, які вряди-годи трапляються між учнями, на допомогу також приходять записи з камер - ми завжди можемо побачити, що відбувалося перед конфліктом, що спричинило сварку і т.п. Зрештою, сама наявність камер дисциплінує учасників навчального процесу.

Віктор Тихомир, директор Канівського коледжу культури і мистецтв:

- У зв'язку із подіями в Керчі адміністрація коледжу і я особисто замислилися над необхідністю посилити заходи безпеки учнів і педагогів училища. Найближчими днями ми запланували провести нараду із педколективом, аби обговорити наші подальші кроки у цьому напрямку.

Наразі для забезпечення безпеки на вході в приміщення коледжу чергує охоронник - наш штатний працівник, який в разі візиту підозрілих осіб перевіряє їх документи. Відеоспостереження та тривожної кнопки на даний час в коледжі культури і мистецтв немає.

Олена Волощенко, директор Канівського вищого професійного училища:

- У штаті училища є декілька працівників, котрі позмінно чергують на вході в приміщення училища. На вахті є мобільний і стаціонарний телефони, якими черговий може скористатися в разі необхідності. Училище забезпечено сигналізацією та тривожною кнопкою, укладений договір із службою охорони.

Відеоспостереження у нас поки-що немає, однак ми плануємо встановити його в майбутньому. На мою думку, такий захід безпеки потрібний у будь-якому навчальному закладі. У зв'язку із подіями в Керчі на найближчій нараді педколективу буде обговорено питання посилення безпеки у навчальному закладі, будуть проведені позапланові заняття із учнями, на яких буде актуалізовано знання учнів про дії під час надзвичайних ситуацій.

Світлана Гриб, директор Канівської школи №1:

- Декілька років у нашій школі працював охоронник, послуги якого оплачували за кошти батьківського комітету. У цьому навчальному році батьки вирішили не наймати охоронника, але через декілька тижнів після початку навчання все-таки вирішили, що охоронник необхідний.

Однак людина, яка працювала в нас до цього, вже знайшла іншу роботу. Тож наразі батьківський комітет шу-кає іншу кандидатуру. Відео-спостереження в нашій школі немає, тривожної кнопки також. На мою думку такі заходи безпеки як охорона, тривожна кнопка та відеоспостереження необхідні. Запровадження цих заходів безпеки має проводитись централізовано, за бюджетні, а не батьківські кошти. Поки що безпеку учнів бережуть педагоги, котрі під час перерв чергують на поверхах, спостерігають за діть-ми. На вході в школу чергують технічні працівники.

Ольга Ліворук, директор Канівської гімназії ім. Івана Франка:

- Тривожної кнопки, відео-спостереження чи охоронця в нашій гімназії немає. Раніше потреби в посиленні заходів безпеки у нас не виникало. У кожному з корпусів навчального закладу є чергові працівники, які спостерігають за тим, хто заходить у школу.

За всі роки моєї роботи в школі випадків, коли сторонні особи заходили в навчальні приміщення й проявляли агресію, не було. Декілька років тому на батьківських зборах ми обговорювали питання за-провадження охорони в навчальних корпусах. Тоді батьки учнів вирішили, що наймати охоронника за батьківські кошти немає потреби. Однак якщо на оплату охорони знайдуться кошти в бюджеті, ми не відмовимося від такого заходу безпеки.

Валентина Мартинович, директор Канівської спеціалізованої школи №6 із поглибленим вивченням іноземних мов:

- Охоронника в нашій школі немає, його функції виконують технічний працівник і черговий вчитель. Після трагічних подій у Керчі класні керівники провели інструктаж із дітьми, розповіли, як поводити себе у надзвичайних ситуаціях. На мою думку, додаткові заходи безпеки, такі як охорона, відеоспостереження, тривожна кнопка - це вимога нашого неспокійного часу. Вирішувати ці питання потрібно усім разом - міській владі, освітянам і батькам.

Ірина Верба, директор Канівської школи №4

- Один із заходів безпеки, запроваджений у нашій школі, - тривожна кнопка, яка знаходиться у вахтера на вході до школи. Охоронник, послуги якого оплачували батьки, працював у школі декілька років тому. Пізніше було вирішено, що потреби в охороннику в школі немає, тим більше, що оплачувати його роботу доводилося за кошти батьків.

Нещодавно питання запровадження охорони в школах порушувалося на нараді директорів шкіл. Більшість моїх колег висловились за те, що охоронник у школі потрібен. Відеоспостереження, на мою думку, також необхідний захід безпеки. Це допомогло б не тільки у питаннях безпеки учнів, а й у вирішенні конфліктів між дітьми. Оскільки траплялись непоодинокі випадки, коли до школи приходили молоді люди, які не є нашими учнями, або випускники школи, поведінка яких змушувала просити їх не заважати педагогам працювати, вважаю, що охоронник був би доречним у закладі.

Юрій Лугін, начальник Канівського відділення поліції:

- На мою думку, такий захід безпеки, як відеоспостереження, необхідний у навчальних закладах. Проблемою в його облаштуванні є лише висока ціна обладнання.

Наявність камер відео-спостереження допомагає не лише встановити винного в конфлікті чи прослідкувати за подіями, а й попередити злочини. Знаючи про те, що ведеться відео-спостереження, зловмисники, як правило, відмовляються від своїх намірів. Охоронник на вході - також дієвий захід безпеки. Не зайвими у школах були б і тривожні кнопки і наявність під-писаних договорів із охоронними агентствами, які б реагували на термінові виклики. Із свого боку працівники поліції завжди готові прийти на допомогу школам та училищам, якщо в цьому виникає потреба. 

Підготувала Марія ГЛАМАЗДІНА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка