Середа, 19 червня 2019 року 14:19
   Четвер, 9 травня 2019 року
  № 2019.037.038
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

РеєстраціяОб’єднання територіальних громад – це…
КРОК ДО ФОРМУВАННЯ в Україні громадянського суспільства, підвищення відповідальності простих громадян за долю свого краю та їх більш активної участі в місцевому самоврядуванні
НЕ цікавить
ПОЖИВЕМО - побачимо
ПОРОЖНЯ ЗАТІЯ, нічого доброго від неї не варто очікувати
ПСЕВДОРЕФОРМА, черговий відволікаючий маневр влади з метою затуркати людям голову, а самим продовжувати красти
РЕАЛЬНИЙ СПОСІБ покращити життя людей, зробити об’єднані громади заможнішими
Результати


Курсы валют на PROext

Директор філії «Канівська ГЕС» Василь ГРИНЬ: «Реконструкція - означає розвиток»
Автор: від 20 грудня 2018 року

22 ГРУДНЯ - ДЕНЬ ЕНЕРГЕТИКА >>>>>

Для Канева, у якому живуть покоління гідробудівельників і працівників Канівської гідроелектростанції, День енергетика - не звичайне професійне свято. Це день вшанування праці людей, котрі назавжди змінили долю нашого маленького провінційного містечка над Дніпром. Про те, як нині йдуть справи на Канівській ГЕС, якими здобутками може похвалитися колектив та які завдання ставить на майбутнє — напередодні Дня енергетиків розповів кореспонденту "Дніпрової Зірки" директор філії "Канівська ГЕС" Василь Гринь.

Для Канева, у якому живуть покоління гідробудівельників і працівників Канівської гідроелектростанції, День енергетика - не звичайне професійне свято. Це день вшанування праці людей, котрі назавжди змінили долю нашого маленького провінційного містечка над Дніпром. Про те, як нині йдуть справи на Канівській ГЕС, якими здобутками може похвалитися колектив та які завдання ставить на майбутнє — напередодні Дня енергетиків розповів кореспонденту "Дніпрової Зірки" директор філії "Канівська ГЕС" Василь Гринь.

Із початку експлуата-ції (перший гідроагрегат станції був запущений 4 листопада 1972 року) Канівська ГЕС виробила 40 млрд. 315 млн. кВТ/год. електроенергії. Цих кіловатів вистачило б на потреби всієї Черкаської області на більше ніж 11 ро-ків. Лише за перше пів-річчя 2018 року станція виробила 675 млн. кВт/год. електроенергії.

Не дивно, що при такому навантаженні за 46 років роботи обладнання вимагало оновлення і ремонту, а подекуди й пов-ної заміни. Саме тому у 2012 році на станції розпочалася масштабна реконструкція. 

- Реконструкція - це розвиток підприємства, підвищення техніко-економічних показників, покращення умов праці, збільшення продуктивності та потужності. Це покращення екології та економіки підприємства, - говорить директор Василь Гринь. - Реконструкція дає можливість підприємству втілити нові технології виробництва, запровадити сучасні методи управління та поліпшити якість продукції.

Канівська ГЕС знаходиться вже на завершенні другого етапу реконструк-ції. Станом на кінець 2018 року завершено виконання реконструкції трьох блоків №2, №3, №6 з пов-ною заміною силового електрообладнання, системи збудження, систем захисту та термоконтролю на базі мікропроцесорних пристроїв, схеми керування (генераторів, блока), автоматики, моніторингу, сигналізації, технологічної автоматики і захисту.

Виконання цих робіт підвищило потужність станції, надійність її роботи, швидкість і якість оперативного обслуговування, контроль параметрів обладнання, ведення режимів і графіків навантаження станції та попередження і локалізацію ава-рійних процесів.

Час від часу в ЗМІ порушуються питання безпеки гідроспоруд електростанцій. Так звані "експерти" говорять про можливі прориви дамби Київської гідроелектростанції і, як наслідок, - затоплення і прориви дамб усього каскаду електростанцій на Дніпрі.

Ці чутки неодноразово спростовували гідроенергетики, запевняючи, що усі процеси перебувають під постійним контролем, а можливі розриви дамби - лише вигадки.

Василь Гринь запевняє, на Канівській ГЕС, як і на всіх інших станціях, що входять до складу акціонерного товариства "Укргідроенерго", дбають про те, аби гідроспоруди слугували ще не один десяток років і не становили загрози ні для людини, ні для екології.

- Для підвищення надійності обладнання та зменшення його пошкодження на Канівській ГЕС розроблені та впроваджуються спеціальні заходи, - каже Василь Гринь. - Спеціальне високоточне обладнання допомагає виявляти і фіксувати будь-які зміни в структурі гід-роспоруд.

Аби убезпечити гідро-споруди від можливого руйнування, зменшуються навантаження власних виробничих потреб ГЕС в період вечірнього максимуму в осінньо-зимовий період.

Намічений і реалізу-ється план комп'ютериза-ції ГЕС, створення локальних мереж, передачі даних до центральної енергетичної системи "Укренерго". Регулярно проводиться огляд підшипників електродвигунів, компресорів охолодження генераторів та іншого обладнання. Тож безпеці дамб поки що нічого не загрожує.

У 2018 році були виконані капітальні ремонти гідроагрегатів  №Г-2, Г-10, Г-11, поточні ремонти 12 генераторів та частини трансформаторів. Частину ремонтних робіт основного гідромеханічного та електротехнічного обладнання виконує ремонтний персонал ГЕС. Наднормативні обсяги робіт при проведенні капремонтів агрегатів, електротехнічного та гідромеханічного обладнання, а також реконструктивні роботи виконували працівники ПрАТ  "Дніпро-СГЕМ".

Реконструкція Канів-ської ГЕС триватиме до 2021 року. Після повного оновлення кожен з 24 агрегатів станції підвищить свою потужність з 18,5 до 22 МВт, а потужність усієї ГЕС виросте на 84 МВт і становитиме 528 МВт.

- Реконструкція дозволить продовжити термін експлуатації станції щонайменше на 30-40 років та, що дуже важливо, підвищить надійність роботи обладнання і безпеку всієї ГЕС, - каже Василь Гринь. - Заміна устаткування забезпечить надій-ну й ефективну роботу ГЕС на сучасному рівні.

Підготувала Юлія ТАШАНЬ


8 червня
>> Горящие туры на Мальдивы из Киева
Далі...

7 червня
>> Что такое процедура ИКСИ и ее особенности?
Далі...

>> Высокая влажность и осушители воздуха
Далі...

30 травня
>> Детский ортопедический матрас: основные правила выбора
Далі...

3 травня
>> Деталь авто, яка допоможе не забруднювати планету
Далі...

1 травня
>> Лечение простатита в Запорожье методом ударно-волновой терапии дает результат!
Далі...

7 квітня
>> Кріпильні елементи - анкерні кріплення
Далі...

30 березня
>> Скільки цинку ми «з'їдаємо»?
Далі...

>> Top Car Profi - украинский аккумулятор для легковых автомобилей
Далі...

10 березня
>> Светильники светодиодные: простота и эффективность
Далі...

>> Выбор кухни: готовая или по индивидуальному заказу
Далі...

18 лютого
>> Как найти подходящий антипролежневый матрас? Большой выбор, доступные цены на матрасы для лежачих больных в магазине «Допомога»
Далі...

>> Добыча природного камня и его переработка в Украине
Далі...

14 лютого
>> Ждём от весны подарков для автолюбителей
Далі...

>> Имплантация зубов в стоматологической клинике Наноклиник
Далі...

3 лютого
>> Что такое аренда посуды
Далі...

30 січня
>> Где купить хороший аппарат ударно-волновой терапии в Украине?
Далі...

23 січня
>> Консультация детского психолога, психологический центр Э.А. Помыткина
Далі...

>> Спальня у скандинавському стилі від дизайн студії Ірини Карликової
Далі...

>> Лечение наркомании в Киеве в рамках психосоциальной адаптации
Далі...

9 січня
>> Автомобили с аукционов Канады и доставкой в Украину от Trizub Auto
Далі...

2 січня
>> Торт для детей на заказ в Киеве от Candy World
Далі...


>> Жниварські пісні
ІШЛИ ЖЕНЦІ  ЖИТО  ЖАТИ «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка