Субота, 27 квітня 2024 року 5:02
   Четвер, 25 квітня 2024 року
  № 2024.17
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

На Канівському електромеханічному заводі «Магніт» виробляють сонячні панелі для підігріву води
Автор: від 5 серпня 2019 року

МіСЦЕВА ПРОМИСЛОВІСТЬ: ТЕНДЕНЦІЇ І ПЕРСПЕКТИВИ >>>>>

На відміну від киян, мешканці Канева давно звикли й пристосувались до відсутності централізованого постачання гарячої води. У більшості канівських квартир для підігріву води використовують електричні бойлери або газові котли. Якщо ваші потреби у гарячій воді невеликі, електричний бойлер цілком виправдовує свою вартість, а сума, яку доведеться сплатити за використану електроенергію - більш-менш прийнятною. Проте якщо у вас велика родина або ви власник міні-готелю чи приватного спортзалу, сотнею літрів гарячої води на день вам навряд чи вдасться обійтися. Підігрівати більші обсяги води електрикою чи газом за діючими тарифами дорого. Але вихід є - можна встановити бойлер, який підігріває воду, використовуючи сонячну енергію. За допомогою такого "сонячного бойлера" ви матимете 300 літрів гарячої води на день усього десь за 30 копійок. Обладнання для таких систем виготовляють на Канівському заводі "Магніт"...

Цими днями журналістів "Дніпрової Зірки" запросив на дослідний майданчик заводу "Магніт" керівник підприємства Ярослав Федорин. Він докладно роз'яснив, як працює система підігріву води на сонячній енергії та показав, як це відбувається на практиці.

- Уже другий рік поспіль ми тестуємо й удосконалюємо систему підігріву води в різних погодних умовах, - розповідає Ярослав Федорин. - Наразі маємо дуже добрі результати. Кілька систем, виготовлених на нашому заводі, вже встановлено у приватних будинках у Києві. Нарешті ми можемо представити наш но-вий продукт на ринку.

Сонячні колектори для системи виробляють на КЕМЗ "Магніт".

Принцип їх дії близький до того, що використовується в сонячних панелях для генерування електроенергії. Основа колектора - мідна фольга, покрита шаром TiNoX. Це покриття вироблене на основі оксидів титану, нітридів і кремнію, має високі характеристики поглинання: до 95% сонячної енергії перетворю-ється в тепло.

Саме ця здатність дозволяє максимально використовувати сонячну енергію для нагріву. Товщина мідної фольги разом із покриттям ТІNoX і захисним покриттям становить усього0,2 мм. Мідну фольгу із покриттям ТІNоХ закуповують у виробника з Ні-меччини. До фольги прилаштовуються мідні трубки, які наповнюють етиленгліколем. Етиленгліколь, що нагрівся у трубках колектора під сонячним промінням, за допомогою насоса переміщується до спіралі, розташованої всередині резервуара для води. Він віддає тепло, нагріваючи во-ду, а потім знову направля-ється до колектора, де знову нагрівається до потрібної температури.

Таким чином, за декілька годин вода у резервуарі нагрівається до 70 градусів тепла.

Звісно, можна нагріти во-ду й до більшої температури, але для запобігання закипання води її температура обмежується за допомогою спеці-альної програми на контролері.

Резервуар, у свою чергу, за конструкцією подібний до термоса й здатен утримувати температуру води упродовж тривалого часу, що також сприяє економії електроенергії.

Підігрів 300 літрів води до 70 градусів за Цельсієм обійдеться в 30 коп. на добу -  приблизно стільки коштує електроенергія, яку використовує насос. Із березня до листопада ваша потреба у гарячій воді буде задоволена на 100% за 9 грн. на місяць.

В інші місяці ви також зможете використовувати "сонячний бойлер" у сонячні дні, скорочуючи затрати на підігріві води за допомогою газу чи електроенергії.

Окрім того, резервуар для води можна доповнити додатковим теплообмінником, який працює на електриці чи природному газі, аби підігрівати воду в ті дні, коли сонячної енергії недостатньо.

- Як би нам цього не хотілося, електроенергія та газ будуть дорожчати, - говорить Ярослав Федорин. - Сьогодні ми платимо за електрику менше, ніж у сусідніх Білорусі і  Росії, не говорячи про Європу, де тарифи на електрику в кілька разів вищі, ніж в Україні. 

Ми маємо бути готовими до постійного подорожчання і, відповідно, до заощадження електроенергії і газу. Тут допоможуть альтернативні джерела, у тому числі, сонячна енергія. Нині за допомогою наших сонячних колекторів можна суттєво заощаджувати на підігріві води.  

Для стандартних потреб на КЕМЗ "Магніт" пропонують "сонячні набори", що складаються з декількох колекторів, бойлера непрямого нагріву, насосної групи, контролерів і решти обладнання. Цей набір можна підібрати в залежності від потреб споживача. Наприклад, якщо ви вже маєте резервуар для води підходящої модифікації, це може суттєво зменшити витрати.

Наразі вартість комплекту обладнання з двома колекторами та резервуаром для води коштує від 30 до 50 тис. грн. залежно від комплектації. При цьому в сонячний день це дасть вам можливість мати 600-800 лгарячої води з температурою 70 градусів.

Для підігріву такої кількості води за допомогою електроенергії за нинішніми тарифами вам знадобиться близько 1500 - 2000 грн. на місяць.

Тож уся система повністю окупиться протягом кількох років. Враховуючи тенденцію до підвищення тарифів на газ та електроенергію, час окупності стане ще меншим.

Задати запитання стосовно вартості комплекту обладнання для підігріву води за допомогою сонячної енергії із врахуванням ваших індивідуальних потреб, комплектації, роботи системи обігріву води можна за телефоном 067-801-56-45, або за номером телефону приймальні КЕМЗ "Магніт" - 3-83-00.

Підготувала Марія ГЛАМАЗДІНА


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка