П'ятниця, 29 березня 2024 року 14:56
   Четвер, 28 березня 2024 року
  № 2024.13
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Директор Канівського ЦПМСД Наталія Горьова: Пік захворюваності на коронавірус у Каневі ще не пройдено
Автор: від 28 вересня 2020 року

АКТУАЛЬНО >>>>>

Унесення Канева до списку міст "червоної зони" минулого тижня стало неочікуваною новиною для канівців. Реакція містян була неоднозначною - хтось вийшов на мітинг проти цього рішення, хтось обурюється в соцмережах, а хтось віднісся з розумінням і змирився з ситуацією. Ми запитали у керівника Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Наталії Горьової про ситуацію з захворюваністю у Каневі, чи були готові лікарі до сплеску випадків інфікування коронавірусом  і чи знімуть із нашого міста статус "червоної зони" найближчим часом.

Нині у Канівському центрі первинної медико-санітарної допомоги панує тиша. Немає звичних черг до лікарів, не бігають по коридорах діти, не чутно буденних розмов у чергах. Із 17 вересня у центрі припинилась планова робота сімейних лікарів - вони працюють із пацієнтами у телефонному режимі у зв'язку з уведенням у закладі карантинного режиму.

- У поточному місяці було зафіксовано різкий сплеск захворюваності на COVID-19 серед канівців, - розповідає керівник Канівського ЦПМСД Наталія Горьова. - Із минулими місяцями це не йде у жодне порівняння. Наприклад, за весь серпень ми зафіксували 47 інфікованих на коронавірус на Канівщині. Станом на 22 вересня зафіксовано  252 випадки зараження: 171 у Каневі та 81 у селах району. В минулі місяці - з березня і по липень включно ми фіксували поодинокі випадки інфікування.

Щоправда, більшість містян, судячи з їх дописів у соцмережах, статистиці не довіряють. Багато людей обурені, що при таких "низьких" цифрах інфікування наше місто внесли до "червоної зони". Дехто навіть поширює чутки, що канівські лікарі дають хабарі за отримання позитивного тесту на COVID-19. Мовляв, так канівська лікарня отримує додаткове фінансування з держбюджету. Ці чутки Наталія Горьова спростовує.

- Наш ЦПМСД отримує кошти виключно за кількість укладених декларацій з нашими лікарями та роботу мобільної бригади. Так, у бюджеті закладено кошти на оплату лікування стаціонарних хворих із коронавірусною інфекцією, проте ці кошти в першу чергу надаються закладам, де інфіковані на COVID-19 перебувають на стаціонарному лікуванні. Канівський ЦПМСД та Канівська центральна районна лікарня (ЦРЛ) до переліку таких закладів не входить. Більше того, наші лікарі не отримують доплат за контакт із інфікованими на коронавірус і за їх лікування, що вже казати про якісь інші виплати.

За словами директора Канівського ЦПМСД Наталі Горьової, найбільш ймовірно, що вересневий спалах інфікування на коронавірус спровокований масовим відвідуванням канівцями ЦПМСД для отримання довідок у школу перед 1 вересня. На її думку, багато хто з містян приїхав із відпочинку з моря або інших міст. Ці люди,  ймовірно, були носіями вірусу. А недотримання людьми пересторог від зараження стало причиною спалаху інфікування на COVID-19 у Каневі.

Канівський ЦПМСД був готовий до збільшення кількості заражень у нашому місті. У наявності є всі необхідні засоби індивідуального захисту лікарів. До речі, у відповідь на скарги канівців про те, що деякі лікарі не носять маску під час прийому хворих, Наталія Горьова відповіла, що за рекомендацією Міністерства охорони здоров'я головною пересторогою від інфікування є дотримання соціальної дистанції. На вході до закладу всім відвідувачам вимірюють температуру безконтактним термометром, і якщо вона підвищена, подальший огляд хворого відбувається в ізоляторі.

- На даний момент ми повністю забезпечені антисептиками, масками, щитками і захисними костюмами, - каже Наталія Горьова. - Ці засоби у нас у списку на першочергову купівлю. Проте держава не фінансує придбання засобів захисту, тож передбачити, що буде, якщо ситуація з COVID-19 погіршиться, ми не в змозі. Лікарі центру поки не економлять і користуються засобами захисту згідно з протоколами Міністерства охорони здоров'я (МОЗ). Тому хочеться подякувати нашим підприємствам і небайдужим людям за допомогу в придбанні засобів індивідуального захисту для лікарів.

Однак ризик інфікування коронавірусом лікарів навіть при дотриманні всіх протиепідемічних вимог залишається. Приміром, на Канівщині вже перехворіла на COVID-19 одна лікарка з Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги, яка заразилася від свого пацієнта. Ще двоє лікарів перебувають на самоізоляції - в їхніх сім'ях є інфіковані на COVID-19.

- На мою думку, більшість канівців просто не вірила новинам про коронавірус, не дотримувалась рекомендацій МОЗу, ігнорувала соціальну дистанцію. І ось результат, - розповідає Наталя Горьова. - Наразі засмучує нераціональна поведінка деяких канівців - отримавши позитивний тест полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), вони звертаються до інших установ, роблячи за свої кошти менш точний тест імуноферментної реакції (ІФА), результатів якого недостатньо для підтвердження діагнозу. Отримавши негативний результат ІФА-тестування, вони відмовляються дотримуватись режиму самоізоляції, що погіршує епідемічну ситуацію в нашому місті.

Директор Канівського ЦПМСД Наталія Горьова наголошує, що ІФА тестування (яке канівці роблять у приватних лабораторіях) є додатковим методом діагностики і може показати позитивний результат не одразу, а через декілька днів після інфікування. У разі позитивного результату ІФА-тестування потрібно здати мазок на ПЛР і тільки при позитивному результаті встановлюється діагноз COVID-19. Згідно з наказом МОЗ підставою для постановки діагнозу, встановлення необхідності чи зняття режиму самоізоляції є виключно результати ПЛР-тестування. Це тестування роблять безкоштовно в поліклініці у разі наявності симптомів та підозри інфікування COVID-19.

Щодо майбутнього Наталія Горьова залишається невпевненою.

- Я не можу сказати, скільки тижнів чи місяців Канів буде у статусі "червоної зони", проте одне я можу сказати напевно: пік ми ще не пройшли, і на наступному тижні "червону" зону у нашому рідному місті не скасують. Чи запускати громадський транспорт або відкривати школи - вирішувати не медикам. Наша робота - лікувати. Думаю, наше населення не настільки свідомо ставиться до проблеми, щоб відкривати школи, транспорт і магазини, адже саме таким чином епідемічна ситуація в Каневі дуже швидко погіршиться. Тому я переконливо прошу канівців залишатися вдома і не нехтувати рекомендаціями медиків, перетерпіти ці обмеження, оскільки вони створені для того, щоб вберегти життя. Життя і ваше, і ваших родичів, і медиків.

Підготувала Анна КОЗАК


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка