Четвер, 28 березня 2024 року 12:24
   Четвер, 28 березня 2024 року
  № 2024.13
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Кандидат на посаду Канівського міського голови Віктор Огороднік: «Розраховую на голоси усіх прогресивних канівців і жителів сіл майбутньої ОТГ»
Автор: від 12 жовтня 2020 року

ГОСПОДАР У СЕЛІ - ГОСПОДАР У МІСТІ  >>>>>

Віктору Огородніку 62 роки. Він народився і живе у Яблуневі. Односельці двічі обирали його сільським головою. Два останніх роки після об'єднання Яблунівської сільської і Канівської міської громад він виконує обов'язки старости Яблунівського старостинського округу. Нещодавно В.Огороднік став кандидатом на міського голову Канівської громади. Що змусило його зробити такий крок і випробувати свої сили у новій боротьбі, а також про те, що він збирається робити на цій посаді, Віктор Огороднік розповів кореспондентам канівської газети «Дніпрова Зірка».

Віктор ОГОРОДНІК розповідає:

- Я народився у селі Яблунів у 1958 році. Моя мати Олександра Герасимівна була вчителькою української мови. Після мого народження батьки переїхали з Яблунева, звідки родом моя мати, на батьківщину батька у село Видава Волочиського району на Хмельниччині. Батько Володимир Онуфрійович працював головою сільради, мама вчителювала у тамтешній школі.

У 1975 році я закінчив школу й вступив до Волочиського професійно-технічного училища, де здобув фах механізатора. Затим навчався у Кронштадтському морському училищі на радіотехніка, по закінченні якого був направлений на службу на Північний флот Радянського Союзу в місто Североморськ. Три роки я служив на авіаносці "Київ".

У 1981 році помер батько, й ми з мамою повернулися на її батьківщину до Яблунева. Мати влаштувалася на роботу у сільську школу, я ж пішов працювати художником-оформлювачем на Канівський завод продтоварів. Звідти перейшов на роботу до готельно-туристичного комплексу "Славутич", а пізніше працював художником-оформлювачем на Тарасовій горі.

У 1992 році я одружився. Дружина Світлана народила сина Владислава, за кілька років на світ з'явилася дочка Едіта, а у 2005 році - найменша Поліна.

У 2002 році яблунівці вперше обрали мене головою сільради, вдруге довірили мені цей пост у 2015-у. У перерві між роботою в сільраді я займався сільським господарством, обробляв власні паї, яких разом із паями родичів набралося22 гектари.

У 2017 році після приєднання Яблунева до Канівської об'єднаної територіальної громади я став виконуючим обов'язки старости Яблунівського старостинського округу, де й працюю дотепер.

Усе життя займаюсь самоосвітою, наразі я студент другого курсу факультету правознавства Східноєвропейського університету.

 - Чому ви вирішили балотуватись на посаду Канівського міського голови?

- Вважаю, що маю необхідний для цього досвід - життєвий, професійний, тим більше, що сільрада, де я працював головою, і міська рада працюють за одним законом - Законом "Про місцеве самоврядування". Окрім цього, з моменту приєднання Яблунева до Канівської ОТГ я став членом виконкому міськради й здобув новий для себе досвід у владній структурі міста.

Попри те, що за  цей час було зроблено чимало добрих і потрібних справ для міста і для Яблунева, я подивився на ситуацію під іншим кутом. І побачив невикористані можливості для розвитку нашої громади. Звичайно, у роботі влади на благо громади є зрушення, але, на мій погляд, цього недостатньо. Стратегічно те, що відбувається в місті, застій.

У цьому році до Ка нівської ОТГ приєднаються ще 9 населених пунктів - села Пекарі, Хмільна, Хутір Хмільна, Михайлівка, Кононча, Гамарня, Межиріч, Лука, Бабичі. На відміну від інших кандидатів на посаду міського голови я чудово розумію і знаю, що потрібно робити у селі. У приєднанні я бачу як позитивні, так і негативні сторони, і це якраз та галузь, де може знадобитися мій досвід.

На жаль, зараз єдине приєднане до Канева село - Яблунів, фінансується за залишковим принципом, попри те, що під час об'єднання ми домовлялися із міською владою, що перші три роки усі зароблені Яблуневом гроші, тобто податки, йтимуть на розвиток соцсфери села. Мені, як колишньому сільському голові і старості навіть не вдається домогтися від фін-управління точної цифри - скільки ж коштів надійшло до міської скарбниці з Яблунева. Якщо до приєднання частка Яблунева в бюджеті району складала близько 6 млн. грн., то зараз ця цифра, за моїми підрахунками, зменшилася до 3-4 млн.

Дехто з активних людей нашого села при зустрічі запитує мене про те, чому Канів не виконує обіцянок, що були дані при об'єднанні.

Варто все ж відзначити, що яблунівці у більшості своїй не шкодують про об'єднання, оскільки за ці 3 роки було чимало зроблено. Сьогодні Яблунів - єдине село у Канівському районі, що має пряме автобусне сполучення із Каневом двічі на день. Для людей, котрі живуть у селі, важлива така мобільність. Діти з Яблунева отримали можливість обирати - вчитися в школі в Каневі чи в Яблуневі.

- За реалізацію яких проектів ви візьметесь у першу чергу, якщо жителі громади віддадуть вам перевагу на виборах?

- Якщо канівці та жителі сіл Канівської ОТГ довірять мені посаду міського голови, перш за все сформую команду високопрофесійних фахівців, у першу чергу - заступників, які відповідатимуть за різні напрямки.

Я бачу потребу підсилити деякі управління й відділи, приміром, управління житлово-комунального господарства, економіки, комунального майна та земельних ресурсів, у яких після приєднання сіл роботи значно побільшає. Слід створити в місті управління екології, муніципальну поліцію, яка б патрулювала місто.

- У якому напрямку, на вашу думку, має розвиватися Канів - у туристичному, чи як промислове місто?

- Туризм - це добре, але без промисловості наповнювати бюджет громади важко. Тому  вважаю, що ми мусимо поєднувати і туристичну привабливість, і розвиток промисловості. У місті, котре претендує на звання туристичної перлини, є місце лише екологічно чистим підприємствам і виробництвам, на кшталт кондитерської фабрики.

- Який ваш план дій на випадок обрання міським головою?

- Найперший пункт мого плану - скоротити управлінський апарат міськради. Деякі підрозділи не потребують такої кількості працівників, тимчасом витрати на зарплату працівників міськради лежать на плечах рядових платників податків.

Друге - ми маємо перетворити Канів на місто, привабливе для туристів із великою кількістю парків, скверів, велодоріжок, облаштованих спортивних майданчиків.

Третій пункт програми - будівництво доріг. Не ямковий ремонт, а облаштування нового асфальтного покриття, яке б дало можливість декілька років не витрачати кошти на ямковий ремонт.

Планую продовжити роботу з освітлення міста. Є бажання встановити в місті ліхтарі на сонячних батареях, як це робиться в містах Європи.

У планах - придбання відомчого житла для молодих спеціалістів - лікарів Канівської лікарні, створення фонду допомоги інвалідам.

Конче потрібно, на мою думку, збудувати у Каневі спортивний басейн, відновити турбазу "Славутич", викупивши її у власника.

Потрібно нарешті побудувати або відремонтувати громадські туалети на території міста, їх за моїми підрахунками, потрібно як мінімум чотири - у мікрорайоні Костянець, у районі магазину "Стимул" та професійного училища, у парку на набережній Дніпра, на площі Шевченка.

Окрім того, Каневу потрібні й нові туристичні об'єкти. Один з таких - замок на Княжій горі, який можна було б збудувати, залучивши до справи спеціалістів Шевченківського заповідника. Такий об'єкт міг би привабити до Канева чимало туристів.

Також потрібно впорядкувати цвинтар на Монастирку, де поховані гетьмани Самійло Кішка та Іван Підкова.

Хотілося б вирішити одвічне питання паркування авто біля ринку у базарні дні: збудувати парковку, розширити дорогу на круговій розв'язці.

Частина програми присвячена вирішенню земельних питань, котрі додадуться із приєднанням сіл. Для кожного села буде розроблена окрема програма виходу з кризи та розвитку.

- На чиї голоси Ви розраховуєте як кандидат?

- Розраховую, перш за все, на голоси жителів сільських громад, котрі після виборів приєднаються до Канева. Я - людина, яка розуміє їхні проблеми, знає шляхи їх вирішення. Розраховую на голоси канівців, у тому числі, молоді.

Попри свій вік - 62 роки, я молодий душею, дотримуюсь прогресивних поглядів, займаюсь спортом. Мої особисті уподобання - музика, живопис, спілкування з тваринами, довготривалі прогулянки на природі.

 Тож розраховую на голоси усіх прогресивних людей, тих, хто прагне, аби Канів розвивався й ставав комфортнішим для життя і привабливішим для туристів.

Підготувала Юлія ТАШАНЬ


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка