Четвер, 25 квітня 2024 року 23:49
   Четвер, 18 квітня 2024 року
  № 2024.16
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Олег Лактіонов, кандидат на посаду Степанецького сільського голови: «Розвивати територіальну громаду — це не тільки дбати про її центр, а й про потреби жителів кожного, навіть найменшого села»
Автор: від 22 жовтня 2020 року

ВИБОРИ - 2020 >>>>>

Олег Миколайович Лактіонов, 1967 р.н. За освітою - вчений агроном із захисту рослин, закінчив Національний аграрний університет. Маю великий досвід управлінської роботи, громадської діяльності. Обирався депутатом Таганчанської сільської та Канівської районної рад кількох скликань. Із 2017 року очолював Канівську райраду, у 2019 році, при створенні Таганчанської ОТГ, обраний сільським головою.

За 20 років роботи в Канівському районі на різних керівних посадах я побував у кожному населеному пункті, знаю про їхні гострі проблеми, про те, що сьогодні найбільше болить сільським жителям. Я готовий до відкритого діалогу з людьми, щоб максимально врахувати їх думку при втіленні проектів, важливих для життєдіяльності усієї громади, кожного населеного пункту, вулиці, для комфорту і задоволення потреб кожної сім'ї.

Децентралізація влади в країні відкриває великі можливості перед територіальними громадами. Ми можемо самостійно розпоряджатися своїми фінансовими і матеріальними ресурсами, розставляти пріоритети і визначати стратегію розвитку.

У той же час об'-єднання громад ви-кликало в жителів малих сіл стурбованість: чи не залишать їх на "периферії"? Досвід минулих реформ у нашій історії, коли розвивались центральні садиби укрупнених господарств і адміністративні центри укрупнених сіль-рад і районів - гіркий приклад цього.

Хто і наскільки наполегливо та принципово відстоюватиме інтереси кожного села в громаді, і який вплив матимуть люди на свого представника - питання далеко не другорядні. Я з самого початку цієї реформи мав чітку позицію: в кожному селі громади старосту повинні обирати його жителі. На жаль, законодавці не врахували таких пропозицій. Старост призначатиме керівник громади. І в цьому є певний ризик ліквідування основного принципу місцевого самоврядування.

Я обіцяю: у разі обрання мене сільським головою призначення старост буде проводитись з врахуванням думки жителів сіл. Зроблю все, щоб у селах громади запрацювали вуличні комітети, на засіданнях яких люди могли б повідомити про свої проблеми, проблеми своєї вулиці (чи кутка), щоб була почута думка кожного і питання вирішувались швидко та якісно.

Обіцяю, що при формуванні планів розвитку громади, розподілі її бюджету будуть враховуватись інтереси всіх населених пунктів, не відбуватиметься ігнорування проблем так званої "периферії" та "перетягування фінансової ковдри" виключно для центру.

Після обрання сільським головою на перших виборах до Таганчанської об'єд-наної громади я зіштовхнувся з низкою проблем, які потрібно було вирішити у короткий термін. Здавалося б, елементарне питання: чим володіє сільрада? А відповіді не було, бо все майно передавалось без документації, на об'єкти нерухомості не було техпаспортів. Але ж без цього неможливо взяти участь у жодному проекті, залучити інвестора, отримати субвенцію. Розпочалася масштабна робота в цьому напрямку.

У травні 2019 року було виготовлено технічну документацію на будинок культури в селі Мельники, потім виділено частку відділення Ощадбанку, що знаходиться у цьому приміщенні. У листопаді ми повністю оформили право власності на цей об'єкт. Відповідну роботу було проведено по "узаконенню" в громаді ще одного важливого об'єкта інфраструктури - школи, а далі і фельдшерського пункту в селі Мельники.

Майно, яким володіє громада, не повинне "розбазарюватись". Воно має використовуватись максимально ефективно для задоволення потреб її жителів. Так само і земля - найбільша наша цін-ність. Ми провели нормативно-грошову оцінку земель у селах Мельники та Голяки. Також проведено інвентаризацію земельних ділянок, на яких знаходяться стадіони в Голяках і Таганчі, базарна площа та громадське пасовище в Таганчі, будинки культури сіл Мельники та Таганча, Мельниківський навчально-виховний комплекс та дошкільний навчальний заклад у селі Таганча.

Для покращення умов проживання в громаді, задоволення освітніх, культурних та інших потреб населення ми створили низку комунальних закладів. Зокрема, це - КП "Господар", завдання якого - підтримувати порядок на території громади. Забезпечити це підприємство матеріально-технічними засобами ми змогли завдяки субвенції з держбюджету на формування інфраструктури ОТГ: придбали трактор, передній відвал для розчищення снігу, машину для розкидання дорожніх сумішей, дискову косарку, трикорпусний плуг і подрібнювач гілок. І це суттєво вплинуло на якість благоустрою.

Із 1 червня 2019 року в громаді почав функціонувати комунальний заклад "Центр соціального обслуговування", який надає послуги соціально-побутового характеру одиноким літнім людям і всім, хто не може обійтись без сторонньої допомоги.

Позитивні зміни відбулися у комунальному закладі "Таганчанський ліцей" Таганчанської сільської ради. Зокрема, заміна 47 старих вікон на енергозберігаючі метало-пластикові. Постійно зміцнюється матеріально-технічна база закладу, оновлюються приміщення, змін на краще зазнає і сама територія навколо. Це відбувається завдяки співпраці педагогічного та технічного персоналу ліцею з виконавчим комітетом ОТГ.

На початку цього року в нашій громаді також почав функціонувати комунальний заклад "Центр культури, дозвілля і спорту", який об'єднав окремо існуючі будинки культури, бібліотеки і клуб.

За півтора року існування Таганчанської ОТГ, а це чотири населених пункти, в яких мешкає більше 1400 жителів, напрацювання суттєві. Я з 2015 року брав активну участь у процесах децентралізації і впевнений, що за цим - майбутнє. Є багато планів і задумів, але в теперішніх умовах їх реалізувати неможливо, адже за новим перспективним планом формування територіальних громад наша маленька ОТГ без нашої згоди має стати частиною більш потужної Степанецької громади. Я вирішив іти на вибори, щоб отримати шанс продовжити розпочате. Маю для цього досвід, бажання, підтримку людей, які вірять у мої можливості та прагнення працювати для них.

Моя програма дій - це не обіцянки заасфальтувати конкретну ділянку дороги в тому чи іншому селі, засвітити ліхтарі чи поремонтувати дах у закладі соціальної сфери. Вважаю, що до вирішення проблем наших сіл підхід має бути системний і чітко структурований. Тільки тоді ці та інші питання будуть чітко вирішуватись в установлені терміни.

У першу чергу я вважаю, що всі структурні підрозділи, установи громади та об'-єкти соціальної сфери повинні бути розташовані на території громади для забезпечення робочими місцями наших жителів. А це означає - дати можливість нашій молоді залишатись і розвивати села, адже майбутнє саме за ними.

Безумовно повинно бути обов'язкове автобусне сполучення між адміністративним центром громади і усіма населеними пунктами, що входять до її складу. Це необхідно для того, щоб кожен житель мав можливість безпере-бійно отримувати необхідні йому послуги різного характеру.

Планую створити в громаді центр із надання правової допомоги, до якого зміг би звернутися кожен мешканець для консультативних послуг юриста та за допомогою в оформленні документів.

Віднедавна проблемою для малих сіл стало ще й незадовільне надання поштових послуг у зв'язку з закриттям стаціонарних відділень. Я чув багато скарг на роботу пересувної пошти, яка невчасно доставляє пенсії, пресу, а то й не доставляє взагалі. Я готовий відстоювати законні права людей, дбати про їх безпеку і спокій, захищати інтереси всієї Степанецької територіальної громади.

Обіцяю справедливий розподіл бюджету в громаді. У першу чергу виділення коштів для того, що не терпить зволікань, до чого, можливо, "не доходили руки" упродовж років. Для цього в кожному селі потрібно провести свого роду "інвентаризацію" таких проблем відповідно до їх першочерговості. І це зробити не важко - це те, про що люди говорять на зустрічах, показують, просять. Далі черга за тим, що потребує значних капіталовкладень, - розвиток інфраструктури. І тут, вважаю, теж треба діяти, враховуючи пропозиції і побажання жителів, бо вони платять податки до бюджету. А завдання керівника громади - дбати про розширення потоків фінансових ресурсів. Це й залучення інвестицій, грантових коштів, участь у різноманітних програмах і проектах, розвиток підприємництва, місцевих виробництв, туризму - всього, що дає додаткові надходження до бюджету. І досвід такої роботи я маю.

Також пріоритетними вважаю такі необхідні людям напрямки своєї роботи: доступна і якісна медична допомога, можливість без черг і поневірянь отримати адміністративні послуги, соціальний захист, сучасний рівень освіти, хороші дороги, бо це прямо впливає і на розвиток економіки, і на життєдіяльність сіл, і на комфорт їх жителів. Окрема турбота - стан довкілля, поводження з побутовими відходами, якість питної води і взагалі забезпечення нею у достатній кількості, що стає проблемою в нинішніх кліматичних умовах.

Вірю, що майбутнє нашої громади гідне. Ми маємо всі шанси стати однією з найуспішніших громад Черкащини.

Сподіваюсь на підтримку всіх, хто тут живе і хоче кращого життя.

Олег ЛАКТІОНОВ

Oleksander Sitnik agronomist, 28 жовтня 2020, 22:52

  Земляки виявили зміну альбедо на території Канівщини
з вирубкою лісу, висохлими ставками та джерелами.Бажаємо вченому агроному: використати практику із сіл Степанці, Лізки, створити з вченим агрономом зелений клас юннатів імені Андрія Польового,Трудову школу - табір праці та відпочинку в Канівському районі; без вченого агронома юним натуралістам важко. Село Лізки.



28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка