Четвер, 28 березня 2024 року 14:28
   Четвер, 28 березня 2024 року
  № 2024.13
 

Головна

Поточний номер
٠ Перша шпальта
٠ Тиждень
٠ Подробиці
٠ Суспільство
٠ Добра скриня

Фоторепортаж
Канівські блоги
Top-NET
Радіо “Канів”
Книгарня

Фотоконкурс
٠ Новий
٠ Архів

Редакція
Реклама
Передплата
Контакти
Безкоштовні оголошення
Де відпочити в Каневі

  Архів номерів

 

Реєстрація



Як ви оцінюєте якість послуг, що їх надає Канівське комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційним господарством» у співвідношенні до встановлених ним тарифів?
Найвища оцінка - високі тарифи відповідають високій якості послуг.
Середня оцінка - якість послуг терпима, тарифи могли б бути нижчими.
Низька оцінка - якість послуг незадовільна, нові тарифи суттєво б'ють по кишенях простих людей.
Результати


Курсы валют на PROext

Доходи громад зростуть після впровадження земельної реформи
Автор: від 14 січня 2021 року

ТЕНДЕНЦІЇ >>>>>

Земельну реформу наша держава чекала 30 років, вона є однією з найбільш важливих за часи незалежної України. Уряд Гройсмана у 2018-2019 році передав створеним на той час ОТГ 1,7 млн. га земель сільськогосподарського призначення. Нині, провівши інвентаризацію, передається ще близько 2,3 млн. га.

почала процес передачі земель в управління об'єднаних територіальних громад, то водні та лісові ресурси роками залишалися в управлінні окремих чиновників чи бізнесменів, які часто використовували ці ресурси для власного збагачення.

Та все змінюється. Відновити справедливість і передати ліси та водойми в управління громад взявся Роман Лещенко, який ще донедавна був головою Держгеокадастру України. Нині він очолює Міністерство аграрної політики. Саме він консолідував усі ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо земельної реформи та ініціював передачу лісів та водойм в управління ОТГ. Роман Лещенко вірить, що передавши в громади землю, водні та лісові ресурси, країна має зробити економічний ривок, якого не знала всі 30 років незалежності. І в першу чергу це відчують люди на місцях, в кожному конкретному містечку чи селі. З листопада вже понад 300 територіальних громад отримали землі у своє розпорядження, а загалом землю передадуть у всі 1469 громад нашої держави.

Окремої уваги заслуговують ліси та водойми. Має бути відновлена справедливість і щодо них, тому що це - право громади на розпорядження майном. Безумовно, ешелони українського лісу в якості дров на експорт, неконтрольовані вирубки - це злочини проти людей, проти України. Роман Лещенко говорить прямо: передаємо ліси в ОТГ, і тепер вже люди дбають про ліси, бережуть їх чи заробляють на їх використанні. Це чесно і справедливо - тепер всі лісові ресурси, окрім тих, що перебувають на балансі державних підприємств, мають повернутися в ОТГ.

За оцінкою фахівців, доходи від ефективного використання лісових ресурсів подвоять доходи ОТГ. Подвоять - це мінімум. Ці кошти можна цілісно і якісно використовувати, як це робиться у Фінляндії, Польщі, Словаччині та інших європейських країнах. Додаткові кошти в ОТГ - це оновлені дороги, освітлення, облаштування зон відпочинку, сучасні технології для розвитку відновлювальної енергетики, це ремонт шкіл, садочків, розвиток місцевого підприємництва тощо. Але це будуть вирішувати самі люди на місцях.

Те саме стосується і водойм. Часто самі ОТГ не знають, які водойми належать їм по праву, але точно знають, хто на них заробляє, хто використовує і з якою метою. Тепер озера, ставки, інші водойми теж перейдуть до ОТГ - це право громадян на розпорядження водними ресурсами, так само, як земельними чи лісовими.

Тобто з передачею земель, лісів та водойм до ОТГ Україна реалізує важливі реформи і дає людям на місцях додаткові кошти, які вони можуть використати для розвитку громад. Саме цю ідеологію заклав Роман Лещенко у політику Держгеокадастру.

Зараз, якщо говорити відверто, переважно бізнес, що має потужності в тих чи інших областях, інвестує в соціальну сферу, в інфраструктуру тощо. Саме від бізнесу ОТГ мають додаткові кошти чи готові проекти. Після передачі лісів та водойм ОТГ

отримають більше ресурсу на розвиток, а люди відчують, що місто, містечко чи їхнє рідне село змінюється на краще, стає більш комфортним та красивим.

У цьому контексті дуже цікаво, як реагують на нововведення великі українські агрохолдинги? Для прикладу, вже давно відома позиція щодо земельної реформи компанії МХП. Нагадаємо, що на Канівщині працює підприємство "Урожай" агрохолдингу МХП, на яке реформа вплине у повній мірі. 

Власник групи компаній МХП Юрій Косюк неодноразово підкреслював, що зміни у земельному питанні давно назріли, але всі вони мають бути зваженими і ретельно підготовленими.  З одного боку, МХП дійсно є надійним партнером громад, щорічно інвестуючи сотні мільйонів гривень у проекти розвитку ОТГ і сільрад, доступну освіту та медицину, інфраструктурну розбудову населених пунктів, а також у відновлення і збереження довкілля. Про велику кількість цих проектів писало наше видання, знають жителі Степанецької, Канівської та Бобрицької об'єднаних територіальних громад . З іншого боку, багато орендодавців холдингу переживають, якими стануть відносини з компанією після всіх дій держави в останні декілька років.    

За словами керівника відділу земельної політики та майнових відносин МХП Володимира Нагорного, основна цільова аудиторія холдингу - пайовики та власні співробітники. Дуже часто - це одні і ті ж люди. Саме через сталі партнерські стосунки з орендодавцями та готовність дослухатися до їх думки  реалізується соціальна відповідальність МХП. Разом з пайовиками вдається розвивати у селах та провінційних містечках виробництво, яке дає робочі місця і наповнює життям місцеві громади.

На Канівщині земельний банк підприємства "Урожай" становить 26142 га. У 2020 році було реалізовано ряд КСВ-проектів, як от придбання медичного обладнання і засобів індивідуального захисту для медичних закладів Канівщини, ремонт доріг у громадах, ремонт підлоги у хореоргафічній залі Канівського коледжу культури та мистецтв, відкриття просторів у освітніх закладах, встановлення пандусу для амбулаторії сімейної медицини в с. Таганча та багато інших дороговартісних проектів.

Підготував Олег Красовський


28 грудня
>> Строительство элеваторов в Украине от лидера отрасли KMZ Industries
Далі...

6 березня
>> Закрити повітряний простір: депутати Канівської міської ради звернулися до світових лідерів
Далі...

30 січня
>> Хай-тек, лофт-стиль или модерн - Corf Mebel дарит без проблем
Далі...

13 січня
>> Организовываем идеальную систему хранения в гараже
Далі...

18 грудня
>> Затребувана послуга квітів з доставкою в сучасному світі
Далі...

11 грудня
>> Професійний чи самостійний переклад
Далі...

6 грудня
>> Одноразовые электронные сигареты в Харькове
Далі...

3 грудня
>> Хто вигадав суші і роли, які підкорили світ?
Далі...

21 серпня
>> Где в нашем городе найти лучший обменный пункт
Далі...

>> От Велотрейда вел - очень даже very well
Далі...

23 липня
>> Что такое ирландский паб: особенности, культура, традиции
Далі...

>> Как понять, что близкий человек — алкоголик, и как ему помочь?
Далі...

>> Клиника «Надія» вселяет надежду в человеческие сердца
Далі...

15 липня
>> Як вибрати і купити ємність для води
Далі...

>> Как купить акции Боинг на Форекс с нуля
Далі...

12 червня
>> «Самокатная» проблема в Казахстане: планируются жесткие меры
Далі...

10 червня
>> Карусельні двері українського виробництва - безперебійність функціонування, перевірена часом
Далі...

2 червня
>> Сучасний, потужний сідельний тягач - надійна основа бізнесу вантажоперевізника
Далі...

1 червня
>> Ежегодные ограничения движения автомобилей по украинским дорогам
Далі...


>> Ішли женці жито жати
  «Ішли  женці  жито  жати,  та    забули  серпи  взяти! Серпи  взяли, хліб  забули, Такі   вони  женці   бу`ли. Далі...


  © ПП “Канівська Пресс-група”
  © Концепція дизайну:
      ПП “Канівська Прес-група”
  © Дизайн, розробка сайту:
      РА “РЕКЛАМЕРА”



“ДНІПРОВА ЗІРКА”  
офіційна громадсько-політична газета   
м.Канева і Канівського району.  
Заснована 17 квітня 1921 року.  

Матеріали, надруковані в канівському тижневику “Дніпрова Зірка”  
є власністю видавця, захищені міжнародним і українським   
законодавством і не можуть бути відтворені у будь-якій формі   
без письмового дозволу видавця.  
При використанні наших публікацій посилання на газету обов’язкове.  
© Дніпрова зірка